Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Jakiego kupić duala? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32593)

Cezarus 08.08.2018 14:32

Cytat:

Napisał Jac (Post 594659)
Na jednym znanym lokalnym portalu z ogłoszeniami wisi te630 z salonu PL. Może warto na nią spojrzeć, tym bardziej, że coś około 15kPLN cenowo jest ulokowana.

To Trochę bardziej dual (te630) niż enduro (te610), ale przestali to robić po zakupie marki przez tego współwłaściciela KTMa, nie dlatego ze bylo to zle, ale oby pomarańczowe wynalazki się sprzedawały i nie kanibalizowaly 690ek szczególnie, dużo droższych przy tym.
Jac

KTM kupił tylko prawa do marki Husqvarna od syndyka . Prawo do konstrukcji i do zakładu produkcyjnego przejął SWM.

Jac 08.08.2018 15:01

Jakiego kupić duala?
 
Jakiego syndyka?! Właścicielem i marki, i fabryki w Varese byli w tym czasie BMW. Sprzedali ono całość koledze zarządzającemu z KTMa (Stefanowi P.) który sprzedał brand Austriakom, a fabrykę z całym oprzyrządowaniem i prawami do modeli produkowanych (tzw Przedsiębiorstwo) Chińczykom.
Szczegóły (historyczne) tutaj: https://uk.mobile.reuters.com/articl...90U1AC20130131

Sidorowski 08.08.2018 21:32

Cytat:

Napisał Jac (Post 594676)
Jakiego syndyka?! Właścicielem i marki, i fabryki w Varese byli w tym czasie BMW. Sprzedali ono całość koledze zarządzającemu z KTMa (Stefanowi P.) który sprzedał brand Austriakom, a fabrykę z całym oprzyrządowaniem i prawami do modeli produkowanych (tzw Przedsiębiorstwo) Chińczykom.
Szczegóły (historyczne) tutaj: https://uk.mobile.reuters.com/articl...90U1AC20130131



Eot. Jak mawiali w corpo. Jac w samo sedno.

tyran 08.08.2018 21:38

Cytat:

Napisał Sidorowski (Post 594713)
Eot. Jak mawiali w corpo. Jac w samo sedno.

Czyli jaki dual, kolego Sidorowski? ;)

Dymkaaa 08.08.2018 22:36

Panowie skończy się na xr400r z rozrusznikiem i to wszystko. Dziękuje. Dobranoc.

jtd 09.08.2018 00:16

Ten KTM z ogloszenia jest moj. Zreszta jest temat na tym forum jak to chcialem kupic lekkie enduro przed sezonem , taki sam dylemat byl co kupic. Po pierwsze to w tej wadze motoctkli jest jak na lekarstwo. Wiec jezeli cos jest sensownego to ma swoja cene. Kolega ma.Trampka Xl600 , ja mialem i sprzedalem na rzecz LC4. Wnioski. LC4 jest o wiele wiele lzejsze i to pozwala przeleciec po piachu sprawniej, podjechac pod baedziej stroma gore, zjechac ze stromej gory, latwiej podniesc moto, w ogole wjedziesz i przejedziesz sprawniej w takie miejsca gdzie trampkiem bys sie nie pchal. Ale to tylko wynika z wagi. Tak samo exc250 wjedziesz tam gdzie nie wjedziesz LC4. Waga,waga,waga. To powoduje ze sa bardziej na off. Bo tak poza tym to moc porownywalna, zawieszenia w KTM sa przereklamowane, sa po prostu normalne mocne, duzo zniosa i tyle, ja tam z trampkiem roznicy nie czuje tyle ze pewnie w trampku tak traktowane szybciej sie skonczy. No i nie wiem co tu wiecej dodac z latania po lasach, polach, lakach. 60 kg mniej i to jest tym atutem motocykli tego typu. A teraz inne wnioski. Nigdy moto bez magicznego guzika. Gleblem, wstalem, nacisnalem, odjechalem. To samo na wzniesieniu i jeszcze gdzie indziej. W zasadzie gdyby nie czerwony guzik to bym sie w gacie zesral , na pewno dwie sytuacje takie mialem. Na asfalt LC4 i leciec daleko nie ma sensu. Glosny, dupa boli, wieje z kazdej strony i w ogole nie wiem po co takim czyms meczyc sie w dalekie trasy, jeszcze na kostkach po co. Co do awaryjnosci LC4 nie wiem, nawinalem 2k to nic powiedziec nie moge. Gdzies czytalem ze najwiekszym problemem KTMa jest jego wlasciciel. W sumie zgadzam sie z ta opinia. Te motocykle sa lekkie , a dlaczego Honda nie zrobila tak lekkiego trampka? Bo by tez wymagal czestszych serwisow, moc wieksza wga mniejsza bo KTM zrobil wszystko na styk, materialu tylko tyle ile trzeba i ani grama wiecej. Generalnie jak masz mozliwosc miec dwa moto to zostaw trampka do wszystkiego i cos w stylu LC4, Drz, DRse, XR ale z dolozonym guzikiem i takimi jedz przed siebie w las zrob sobie 150km lasami i bedziesz Pan zadowolony. Ps. Czesto czytam o wibracjach, ale nie wiem w czym problem. No jeden tlok, porzadne sprezanie to i trzesie osiedlem, a co. Rower wibracji nie ma.

żuk 09.08.2018 00:26

Zawias trampka porównujesz z tym w LC4..?
Czy ja coś źle zrozumiałem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

jtd 09.08.2018 00:31

I o jeszcze jednym zapomnialem. Do turystyki offowej nie kupuj exc i takich calkiem lekkich czochraczy bo po szuterku kilometrow zrobisz a motogodzinki leca a silniczej wyje niepotrzebnie.Z kolei duale 250 mocy maja ciut malo

jtd 09.08.2018 00:34

[QUOTE=żuk;594732]Zawias trampka porównujesz z tym w LC4..?
Czy ja coś źle zrozumiałem.
Ja tam siadam i sobie robie 100km lasami i na prostych potrafie odwinac w lesie i nie wiem w czym zawias LC4 jest lepszy.

Dymkaaa 09.08.2018 01:04

Gdzies czytalem ze najwiekszym problemem KTMa jest jego wlasciciel. W sumie zgadzam sie z ta opinia. Te motocykle sa lekkie , a dlaczego Honda nie zrobila tak lekkiego trampka? Bo by tez wymagal czestszych serwisow, moc wieksza wga mniejsza bo KTM zrobil wszystko na styk, materialu tylko tyle ile trzeba i ani grama wiecej. Generalnie jak masz mozliwosc miec dwa moto to zostaw trampka do wszystkiego i cos w stylu LC4, Drz, DRse, XR ale z dolozonym guzikiem i takimi jedz przed siebie w las zrob sobie 150km lasami i bedziesz Pan zadowolony. Ps. Czesto czytam o wibracjach, ale nie wiem w czym problem. No jeden tlok, porzadne sprezanie to i trzesie osiedlem, a co. Rower wibracji nie ma.[/QUOTE]

Zrobiła, tylko dała KTMowi szanse i nie zamontowała rozrusznika :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.