Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Regularne czynności serwisowe (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Czyszczenie gaźników (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=22777)

szynszyll 25.11.2016 18:14

Fuka w wydech na wolnych czy strzela podczas jazdy przy hamowaniu silnikiem? W jakim stanie sa polaczenia kolektirow z wydechem? W jakim stanie jest sam wydech?

Po co Buli mialbys zmieniac te dysze? Tak z nudow? Wg mnie bedzie jezdzic tylko po co to ruszac jak jest dobrze :)

bouli 25.11.2016 18:47

Tak z nudów bym sie pobawil, może tą wymiana zmniejszyć spalanie ?

szynszyll 25.11.2016 19:20

z pewnoscia. stracisz troche jadu ale palic bedzie mniej. moi wsiowi tunerzy od xtz/tdm zmieniajac dysze i opuszczajac iglice dochodza do wynikow rzedu 5 litrow na 100 ale motocykle przestaja jechac. piaty bieg, 90 km/h i nawet nizej 5 litrow mozna zejsc, ino co to za motor co nie prostuje lokci? na wycieczke do norwegii jak znalazl. szybko nie pojedziesz a cena litra pb95 na dzis to 7,33pln za litr...

bouli 27.11.2016 00:20

Jednak zostanę przy oryginałach jeśli RADZIECKI konstruktor tak sdiełał to tak ma być.

Kazmir 27.11.2016 10:58

Cytat:

w RD 04 mam tył-122; przód 118
Myślisz, że ktoś się pomylił?;) Jest to celowy zabieg (nie tylko w tej V-łce) ze strony producenta. Jak myślisz dlaczego?

motormaniak 27.11.2016 15:40

Żeby tylny garnek miał bogaciej paliwa i się nie przegrzewał. Za parę lat głupie japońce się połapały że mają silnik chłodzony cieczą i wsadzali już takie same dysze z przodu i z tyłu. :)

bouli 03.03.2017 20:28

Jednak przeszczep dysz zrobiony tak z nudów. O efektach poinformuję wkrótce.

Dzieju 04.03.2017 19:37

Cytat:

Napisał motormaniak (Post 508211)
Żeby tylny garnek miał bogaciej paliwa i się nie przegrzewał. Za parę lat głupie japońce się połapały że mają silnik chłodzony cieczą i wsadzali już takie same dysze z przodu i z tyłu. :)

Niezależnie od cieczy w układzie to zawsze tylny będzie miał cieplej z powodu praw fizyki z racji dodatkowego układu chłodzenia pod postacią wiatru działającego skuteczniej na garnek pierwszy.

mazurrd07 05.03.2017 14:23

Koledzy podepne się do rozmowy, wymieniłem tłumnik na przelotowy i w czasie jazdy jak odpuszczam gaz strasznie wali w wydech (strzela) kolega doradził że trzeba zmienić skład mieszanki i przykręcić śrube o 1/4 obrotu mówi,że bedzie lepiej :) które to są śruby? zaznaczam, że układ wydechowy szczelny i nie łapie lewego powietrza!!

KORNIK 05.03.2017 15:01

Śrubę składu jak już to wykręcić, dać więcej paliwa.

strobus1 05.03.2017 16:26

;)
Cytat:

Napisał mazurrd07 (Post 521270)
Koledzy podepne się do rozmowy, wymieniłem tłumnik na przelotowy i w czasie jazdy jak odpuszczam gaz strasznie wali w wydech (strzela) kolega doradził że trzeba zmienić skład mieszanki i przykręcić śrube o 1/4 obrotu mówi,że bedzie lepiej :) które to są śruby? zaznaczam, że układ wydechowy szczelny i nie łapie lewego powietrza!!

Radził dobrze. Ale to raczej nie wystarczy. Wymiana pilot jettow będzie koniecznością by to pracowało jak pan buk przykazał.

bouli 07.03.2017 17:42

Po przeszczepie dysz w rd04 118, 122 i 42 na dysze z gaziorów RD07a tj. 115 i 40 śruby składu mieszanki wykręcone na 2,3/4 w obu gaźnikach. Wkręca sie na obroty i spada idealnie płynnie. Nawet wokumetry miały identyczne wskazania nawet nie regulowałem. Pierwsza jazda AT przyspiesza i zwalnia idealnie nawet tak nie działała odkąd ją mam jestem w szoku nie wiem czy z niego wyjdę. Poza tym po czyszczeniu gaźników w ultradźwiękowej myjce wymienione obie membrany i króćce. Przestała strzelać. Może to przypadek może nie. Czekam jeszcze na test spalania podam w późniejszym terminie.

Do moderatora napisałem w dwóch wątkach gdyż rozbity temat jest czyszczenie gaźników i składu mieszanki piloty jeśli coś nie tak proszę o przeniesienie wszystkich moich postów do jednego z w/w tematów.

Widmo80 30.11.2017 14:22

Po zeszłorocznym serwisie , cały sezon przejęździłem bezproblemowo . Za namową, wymieniłem króćce ssące na nówki , ustawiłem obroty jałowe, porządek ze ssaniem i spalanie miałem na poziome 5 l :) , spadło z 6,5 . Jazda normalna , nie na emeryta , ale po oględzinach rozrządu moja afri ma najechane z 70 tyś ( nie 170 ani 270) . Nie wiem jakim cudem :D Strzały z wydechu też ustały i ładnie schodzi z obrotów . Prędzej sprzedam rd07 i dr niż ją :)https://images81.fotosik.pl/832/7d6114428f67b027gen.jpg

SZEROKI10 21.03.2020 14:38

Panowie. Podeślijcie jeszcze raz link do tego manuala do gaźników. Mam coś takiego ze po przestoju nocnym, ciężko chodzi linka ssania i rolgaz jest tak jakby zacięty. Dopiero po odpaleniu jak silnik się zagrzeje rolgaz odpuszcza i zaczyna pracować normalnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

KORNIK 21.03.2020 15:33

Pewnie masz pozacierane linki, zacznij od ich przesmarowania.

SZEROKI10 21.03.2020 18:17

Eee zaraz po napisaniu posta nie wytrzymałem poszedłem do garażu i wyciągnąłem gaźniki. Linki bez problemu pracują. Jedna od ssania zaczynała się zacinać. Urwałem jeden króciec :-). Ogólnie syf jakiś taki dziwny klejący. Po ściągnięciu puszki filtra widać było nalot na prowadnicach iglic i na przepustnicach. Po zdjęciu gaźników ukazał się syf jakiś taki klejący. Najbardziej oklejona wewnętrzna cześć gaźników od cylindrów + króćce. https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...56fb25dc36.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...921d6c4ee1.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...572cc42c45.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

KORNIK 21.03.2020 18:22

Ciekawe co będzie w komorach pływakowych. Widziałem nie raz taki syf ale zazwyczaj w sprzętach które długo stały.

SZEROKI10 21.03.2020 19:17

Najdziwniejsze dla mnie to ze większy syf był od strony cylindrów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

SZEROKI10 21.03.2020 19:18

Czy mogę coś uszkodzić lub rozregulował jeśli odkręcę wyłącznie dekiel pływaka aby zajrzeć co tam się dzieje?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Galar 21.03.2020 19:43

Cytat:

Napisał SZEROKI10 (Post 673265)
Czy mogę coś uszkodzić lub rozregulował jeśli odkręcę wyłącznie dekiel pływaka aby zajrzeć co tam się dzieje?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Same zdjęcie nic nie uszkodzi i nie rozreguluje.

Ryży Koń 21.03.2020 20:13

O matko i córko, co to za syf? Może odbija się olejem z kolektora ssącego przez nieszczelne uszczelniacze zaworowe na dolocie? Właśnie skończyłem z moimi gaźnikami i pewnie jakoś do poniedziałku wrzucę zdjęcia w temacie C check mojej Afryki. To będzie ciekawe doświadczenie :-)

KristoF 21.03.2020 20:19

Czyżby dren airboxa robił za odkurzacz ?

Mallory 21.03.2020 20:42

Cytat:

Napisał SZEROKI10 (Post 673265)
Czy mogę coś uszkodzić lub rozregulował jeśli odkręcę wyłącznie dekiel pływaka aby zajrzeć co tam się dzieje?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nic nie zapsujesz. W 4 można rozregulować poziom paliwa blaszką na pływaku, w 7 już są nieregulowalne - całe są plastikowe i nic nie można zmienić.

Apropos syfu - podobny kolor leci po cylindrach gdy nie trzymają zaworki iglicowe w obudowie pływaka, ale to leci po zewnętrznej stronie i widać to z zewnątrz i nie jest takiej konsystencji gęstej jak u Ciebie - czy z zewnątrz spod kruććów nic u Ciebie nie widać? Zresztą tam w środku na przepustnicach to niezła maź jest... dziwne.

SZEROKI10 21.03.2020 20:54

Czyszczenie gaźników
 
Na cylindrach nic nie widać żeby gdzieś ciekło. Jeszcze popatrzę bo w sumie oprócz tego ze łapało rolgaz nie było żadnych objawów. Po rozgrzaniu wszystko działało bez problemu.
Jeśli chodzi o konsystencje to strasznie klejąca. Poszła gorąca woda z płynem do naczyń. Ładnie rozpuściło i zeszło.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

SZEROKI10 26.03.2020 11:51

Zajrzałem dzisiaj do garażu i rzeczywiście widać lekki nalot na na cylindrach pod króćcami barwy jak to co było w gaznikach. Plus sprawdziłem świece i maja dziwny kolor. Skąd taka barwa? https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...609ecff297.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

CzarnyCzarownik 26.03.2020 12:01

Może motor dawno nie był odpalany i cylindry rdzewieją :)

W necie piszą że to rdza w paliwie, żelazo w paliwie albo ... podobne swiece są jak lejesz paliwo z ulepszaczami (to premium paliwo ze stacji)

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk

matjas 26.03.2020 12:25

świec bym się nie czepiał - zwłaszcza, że po zimie. odpal, rozgrzej porządnie i zgaś bez wolnych obrotów. wtedy macaj.

Cassini 26.03.2020 12:44

Wymień paliwo bardzo możliwe, że jest z jakimiś klejami albo rozpuszczalnikami.

Raz widziałem takie świece w I30 jak brał 5l G12 na 5min. pracy silnika.3 świece były takie czerwone.

SZEROKI10 26.03.2020 14:16

Szczerze to czasem z braku laku do baku szło paliwo przeznaczone do Piły spalinowej jak banki stały za blisko. Czy olej w paliwie mógł takiego syfu narobić ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mallory 26.03.2020 15:17

Cytat:

Napisał SZEROKI10 (Post 673954)
Szczerze to czasem z braku laku do baku szło paliwo przeznaczone do Piły spalinowej jak banki stały za blisko. Czy olej w paliwie mógł takiego syfu narobić ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Świece mają kolor bardzo ładny pomijając dziwny nalot.

A co do syfu przeróżnego i tego nalotu to chyba teraz wiemy skąd to... I dobrze.

Ps. Jeśli ten wyciek był spod krućców, jak to jednak znalazłeś, to do wymiany zaworki iglicowe.

SZEROKI10 03.04.2020 21:05

Jeśli chodzi o te zaworki to dużo roboty z tym ? Jest jakaś instrukcja czy manual ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mallory 03.04.2020 21:15

Cytat:

Napisał SZEROKI10 (Post 675526)
Jeśli chodzi o te zaworki to dużo roboty z tym ? Jest jakaś instrukcja czy manual ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak gaźniki na wierzchu to nie. Odkręcasz komory pływakowe, wyciągasz ośki pływaków i już masz dostęp. Najlepiej wymienić całe zaworki z gniazdami.
Jeżeli moto poskładane to najwięcej czasu z rozebraniem motora i wyciągnięciem gaźników... później to poskładać...
Manuel dostępny fajny w afripedii.

SZEROKI10 13.04.2020 09:14

Gaźniki mimo wszystko po czyszczeniu trafiły do motocykla. Zrobione 100 km, wszystko cacy. Niestety wczoraj po wizycie w garażu stwierdzam ze manetka znowu stoi. :-( po świętach drugie podejście. Czy ktoś może potwierdzić diagnozę z zaworkiem w komorze pływakowej? Może ktoś polecić gdzie kupię ( sklep powiązany z forum ) zaworki z gniazdami + króćce bo są twarde jak cholera.
A może ktoś z okolic Rzeszowa serwisuje Hondę i mógłby zerknąć na te gaźniki?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Prince 13.04.2020 09:21

Cytat:

Napisał SZEROKI10 (Post 677007)
A może ktoś z okolic Rzeszowa serwisuje Hondę i mógłby zerknąć na te gaźniki?

motomax http://africatwin.com.pl/member.php?u=3442
Polecany na forum i ja też polecam. Nie doktoryzuj się tylko oddaj do szpeca.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.