Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Moskity, robale i inne... jak się chronić (poradnik) (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=883)

Lupus 03.03.2013 22:33

Wręcz przeciwnie, dlatego że poruszałem się na 2 kółkach zimą!!!

motoMAUROxrv 04.03.2013 00:29

Cytat:

Napisał Lupus (Post 296772)
A najlepiej jeździć zimą, niema meszek, komarów ani homoseksualistów!

Cytat:

Napisał Arkadius (Post 296773)
jakieś przykre doświadczenia ostatnio Cie spotkały drogi Lupusie

Znaczy się że w pozostałych porach roku kontakt z w/w "plagami" jest nieunikniony i bez np. REPEL'antów nie da się uratować "skóry" ?? :eek: Kurde, aż strach się bać ! :lol8:
A oprócz wit. B, REPEL'ów, i pasa cnoty, -jest coś ogólniej dostępnego i równie skutecznego? Czy takie inne środki (jak np. Autan) to tylko zbędny balast? :confused::Sarcastic:
________________
Oooo.. dzięki, -widzę że powyżej pojawiła się ciekawa propozycja!

jorge 04.03.2013 10:30

Pięknie napisane :bow:. Używanie Mugi i innych nie wyklucza ataku. Używałem - i miałem kilka ukąszeń (Etiopia). Najlepsze są jednak lokalne.

Lupus 04.03.2013 10:51

Ja w te tereny, biorę dodatkowo cienkie rękawiczki z membraną, kurteczkę typu paclite, długie spodnie, kapelusz z moskitierą, wysokie buty. Oczywiście stosuję miejscowe repelenty, ale po zmroku komarom i innym bzykom przestaje to przeszkadzać, a ja lepię się od wielu warstw tego paskudztwa. Mój ubiór wywołuje komentarze i niewyraźne uśmiechy wśród miejscowych, ale ja nie jestem pogryziony! Jak szwendaliśmy się zimą po Rosji, to na liczne pytania "pacziemu zimoj?" odpowiadaliśmy że wówczas nie ma meszek i komarów. Rozmówcy kiwali zazwyczaj głowami ze zrozumieniem.

Ziarko 04.03.2013 20:23

Cytat:

Napisał Arkadius (Post 296773)
:haha2: jakieś przykre doświadczenia ostatnio Cie spotkały drogi Lupusie?? :D

kolega po prostu pomylił repelenty z lubrykantami ;)

Lupus 04.03.2013 20:33

Hehehe, oczywiście mozna nie wyznać się na miejscowych robaczkach i krzaczkach, poza tym miejscowe komary i meszki też nieuczone bywają. Mimo wszystko i zazwyczaj wolę lubrykanty ;)

Andrzej_Gdynia 09.03.2013 22:09

Bardzo dziekuję za praktyczne porady. Zakupię ten 50% preparat, a na miejscu poszukam czegoś mocniejszego....

czosnek 09.03.2013 22:21

Cytat:

Napisał Andrzej_Gdynia (Post 298408)
Bardzo dziekuję za praktyczne porady. Zakupię ten 50% preparat, a na miejscu poszukam czegoś mocniejszego....

Setka też jest u nas dostępna tyle, że potrafi rozpuścić plastik ;) (ale wystarczy rozsmarować po cielsku jak kremik i jest ok :) )

Lewar 09.03.2013 23:49

Cytat:

Napisał Andrzej_Gdynia (Post 298408)
Bardzo dziekuję za praktyczne porady. Zakupię ten 50% preparat, a na miejscu poszukam czegoś mocniejszego....

Endrju. Tam gdzie się wybierasz NIE MA KOMARÓW ANI INNEGO GRYZĄCEGO TAŁATAJSTWA - sprawdziłem. Na twoim miejscu zabrałbym z kraju prezerwatywy bo na miejscu są nieco przymałe - sprawdziłem:D

Andrzej_Gdynia 10.03.2013 10:04

To ma być Tajlandia. Z tego co wiem na południu faktycznie jest OK., ale nastraszono mnie że na północy w okolicach Chang mai widziane były jakies latajace potwory. Lewar... Wieska własnie przeczytała Twojego posta, teraz nie ma żadnych szans na "turystyczne" zwiedzanie Pattayi...
Dziękuję Ci bardzo "przyjacielu"...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.