Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kaski (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=128)
-   -   Nolan N103 N-Com (Szczekowiec) (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=635)

dj.1 18.06.2008 16:48

a wiec zdaje relacje z testu tego kasku.
Przejachalem 8000km i powiem ze jest warty zakupu :
Jest Lekki jak na szczekowca, super dobra bleda na slonce, mozna w nim jechac 14 godzin i nic nie boli glowa, Super rozwiazanie na sluchawki ma,Jedyna wada to ze trza wywalic anifoga bo przepuszcza i rysuje szyba ale ja i tak nie jestem zwolennikiem antifoga wole patrzec przez 1 szyba bo lepiej widac a w zimie zawsze otwieram dol 1mm i juz nie paruje.Mechanizm jest stabilny.
A wiec jezeli jest wam Antifog nie tak wazny to mozecie smialo go kupic i nie bedzie nikt zalowal.
:oldman: MFG dj1

ramires 18.06.2008 16:50

Miód na moje serce, bo właśnie czarnucha kupiłem :)

Pawel_z_Jasla 14.10.2011 20:16

Pytanie do tych co mają/mieli N-103. Czy w Waszych Nolanach blenda przeciwsłoneczna chowa się całkowicie w górnej części kasku czy też pomimo jej schowania, przesunięcia mechanizmu na pozycję "zamknięcia" wystaje niewielki /max do 1 cm./ odcinek jej dolnej krawędzi, który żyje własnym życiem tzn. nie opada ale pod naciskiem palcem chowa się w skorupę po czym swobodnie opada /tak sobie lata/ do pierwotnej pozycji czyli tego jedno centymetrowego wysunięcia ??

magrafb 14.10.2011 21:57

masz cos nie tyges. Mi wystaje max 1mm. Znam jeszcze dwóch uzytkownikow 103 i tez maja 1mm.

dj.1 15.10.2011 00:36

mnie tez wystaje okolo 1mm,,ale w sumie tu wole shoei multiteka, duzo lzejszy , duzo cichszy ,,tylko ta brakujaca blenda mnie wkurza :bow:

tomekc 15.10.2011 07:34

Mnie w tym kasku nie podeszlo otwieranie szczeny, do ktorego trzeba uzyc 2 palcow + reszty lapy.............

gancek 21.10.2011 11:39

Po sezonie zjeżdżonym w tym kasku moge potwierdzić:
1. Porysowana szyba od antifoga, bez antifoga w deszczu nie da sie jechać - mocno paruje a po uchyleniu szyby woda pryszcze na twarz, z antifogiem woda się dostaje pomiędzy antifog i szybę, lepsze jednak to niż jazda bez antifoga.
2. blenda opada przy jeździe w terenie i mechanizm jej opuszczania się często zacina. Daje się opuścić ale podnosić trzeba już wpychając ją bezpośrednio do kasku
3. Trzeba zwracać uwagę żeby otwierać szczękę z opuszczoną szybą bo inaczej mechanizm nieprzyjemnie zgrzyta i delikatnie zacina sie szyba przy ponwnym zamykaniu.
Podsumowując: bardzo fajny kask ale jak za te pieniądze to nie powinien mieć takich mankamentów. Ja zapłaciłem za nowy na wyprzedaży w Larssonie niecałe 800 zł

Jarek 21.10.2011 11:50

co do pkt.1 - miałem to samo-przy czyszczeniu niedokładnie założony pinlock porysował szybę- wszystkiemu zaradził zakup nowej szyby + pinlock z silikonową uszczelką(Larsson za małą kasę)- problemy się skończyły
ad.pkt2.-rzeczywiście- blenda po jakimś czasie ma kłopoty z chowaniem się- pewnie dlatego że często korzystałem nie z mechanizmu na zewnątrz kasku tylko...z własnego palca przy chowaniu blendy...-podobno(jeszcze tego nie sprawdzałem) pomaga rozebranie na części pierwsze i prostowanie jakiejś tam małej blaszki(?)
ad.3- nie stwierdziłem w swojej wersji (Motorrad)
pzdr

gancek 21.10.2011 13:12

co do pkt.1 - miałem to samo-przy czyszczeniu niedokładnie założony pinlock porysował szybę- wszystkiemu zaradził zakup nowej szyby + pinlock z silikonową uszczelką(Larsson za małą kasę)- problemy się skończyły

Pisząc pinlock masz na myśli antifog?
Mi antifog (cienka pleksa) porysował szybę, byćmoże tez przez niewłaściwe zasiśnięcie pinlocków (małych mimośrodów)

możesz podac jakieś szczegóły dotyczące tego zestawu z silikonową uszczelką, jakiś link do katalogu Larssona może?

gancek 21.10.2011 15:13

Ok, znalazłem już w larssonie.
Troche jednak kosztowna sprawa ponad 200 zł


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.