Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Ogrzewanie 2023/2024 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=44210)

Emek 19.04.2023 08:38

To kurwa nie pisz. Spamujesz tym samym gównem w każdym wątku. Czy związany z tematem czy nie to sobie i tak dorobisz ideologię. Brawo Ty.

fassi 19.04.2023 08:41

Odpisuje Roninowi a nie Tobie albo Zimiokowi. Ale wy zawsze musicie się wpierdolic u hałasu narobić. Lazicie za mną jak szpicle Brukseli, aby tylko jej bronić.

Jak Ci tak źle, to nie czytaj albo raportuj do admina. Pisze w wątkach których źródłem problemu jest uejnia, aby ludzie widzieli że problem nie jest w cenie prądu.

Emek, sztandar z gwiazdami wyprasuj i wmawiaj nam że wolność. Że nie wolno gadać o polityce. A polityka likwiduje ci kocioł w piwnicy.

A Ty dalej z uporem maniaka zabraniasz o tym mówić .

Zaśpiewałeś dziś rano już odę do Europy?

Zakaz aut, zakaz węgla, zakaz CO2
Nakaz FV, nakaz styropianu, nakaz EV, świadectwa energetyczne i mógłbym wymieniać setki nakazów i zakazów.

. Wszędzie w naszym życiu siedzi polityka, a Ty zabraniasz o niej mowić. Gdzie logika??

Ten temat też związany z polityką, bo problem Ronina leży ile uejni a nie w jego kotłowni.

Emek 19.04.2023 08:49

Szkoda prądu bo poziom trollingu jaki tu uprawiasz przekracza wszelkie granice. Wszędzie indziej niż na FAT byłbyś już skutecznie urlopowany. Ale jak lubisz sobie popłakać i powylewać żale to siedź i płacz. Ale może rozważ inne miejsce na te praktyki.

consigliero 19.04.2023 08:53

2 Załącznik(ów)
Ostatni rachunek za gaz 30000 PLN, że niby mam sobie kotłownię wstawić i palić czym się da? Teraz mam informację że cena w następnej dostawie będzie 240 i mogę się zabezpieczyć podpisujac umowę na stałą cenę na poziomie 480, tylko 480 jest stawką dobijająca i jedyne co mogę próbować to zminimalizować zużycie gazu, ocieplając i zastępując gaz innym czynnikiem przecież nie kotłownią na węgiel.

Ronin78 19.04.2023 09:03

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał ArtiZet (Post 815596)
Za miesiac marzec 1160kWh (dokładnie 100m3 gazu) miałem 380zł.
Gdzie te prognozy zobaczyć ?? Nie mam nic na stronie mojego konta w PGNiG ani na fakturze

Arti sprawdzisz jak na załączonym obrazku w eboku, lub przyjdzie Ci wersja papierowa, też już dostałem - od stycznia 2024 nie będzie to Ciebie kosztować 380zł, a 722zł. Od 2021 do 2024 skok cenowy gazu 340% i Fazik ma rację, to że gaz tak wyjebało w górę to wina polityki UE - tu nie ma co tego roztrząsać że jest inaczej. Jak komuś to przeszkadza to może założyć wątek o przyczynach wzrostu cen gazu, węgla czy prądu i chętnie poczytam.

Sprawa druga, w zeszłym roku też płaciłem prognozy - jeśli ktoś z Was to robił to zauważcie, że cztery z nich były z wyższym VAT-em i miała być korekta na ten rok. U mnie jej nie było, musiałem się upomnieć na infolinii i zgłosić sprawę. 14 dni na odpowiedź i pani przyznała mi rację.

Sprawa trzecia na pytanie jakie jej zadałem jak to jest że od 01.01.2024 gaz jest 90% droższy niż teraz odpowiedziała, że w zasadzie to nie wiadomo czy to będzie 90% czy 100% - w razie czego doliczą przy wyrównaniu. SPOKO

fassi 19.04.2023 09:13

Emek, wątek o nektarze. Tam też miałem swoje inne zdanie. Wyrzuciłbys mnie wtedy? A dziś przeprosił za to czy jak prawie wszyscy co wzięli - po prostu przemilczał?

Ronin, jakiekolwiek medium pobrane przez licznik będzie coraz droższe. Prąd ma CO2, gaz ma CO2 a węgiel już nie istnieje. Zostaje tylko drewno. Ja nie widzę innego źródła energii niż te bez licznika.

ArtiZet 19.04.2023 09:16

OK, nie mam faktur Prognozy prawdopodobnie dlatego, że się rozliczam na podstawie realnego zużycia podając co miesiąc stan licznika.

Emek 19.04.2023 09:21

Cytat:

Napisał fassi (Post 815613)
Emek, wątek o nektarze. Tam też miałem swoje inne zdanie.

Nikt ci nie broni mieć własnego zdania. Po prostu nie musisz się nim dzielić ze wszystkimi w każdym wątku, w którym się udzielasz. Tyle. Kończę dyskusję z Tobą bo ona nie ma najmniejszego sensu. Chcesz jedynie jątrzyć i wylewać żale do porzygu. Powodzenia.

matjas 19.04.2023 09:33

Emek - jebnij lepiej kawę jak masz za niskie ciśnienie :) jak to mówi mój młody: Tato, po co Ci to? :)

Fakt chęci podpisania umowy na przyszły rok na dostawę prondu z Taurona olalem szerokim łukiem po tym jak na pytanie JAKĄ stawkę Państwo proponujecie Pani powiedziała NIE WIEM.

Pieprzone dziadostwo. Tfu!
M

consigliero 19.04.2023 09:36

Cytat:

Napisał matjas (Post 815622)
Emek - jebnij lepiej kawę jak masz za niskie ciśnienie :) jak to mówi mój młody: Tato, po co Ci to? :)

Fakt chęci podpisania umowy na przyszły rok na dostawę prondu z Taurona olalem szerokim łukiem po tym jak na pytanie JAKĄ stawkę Państwo proponujecie Pani powiedziała NIE WIEM.

Pieprzone dziadostwo. Tfu!
M

Jakby co to mam wejścia w tauron nowe technologie, załatwimy to :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.