Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Pindos (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=42370)

Pirania 12.04.2022 15:24

Cytat:

Napisał Gilu (Post 777156)
Dokładnie takim dwa tygodnie temu na Transalpinie kolegę jadącego z tyłu stawki ściągnęło na trawersie w dół i już został w wąwozie na noc bez zasięgu, ognia i przy siedmiostopniowym mrozie.

Nie ma mieć kumpli co nie ogladajo się za siebie.., zwłaszcza zimą!!! :Thumbs_Up::mur:

KUNA 12.04.2022 19:04

Cześć Gilu, byłem w górach Pindos 2 razy na moto (w 2014 roku oraz ostatnio w zeszłym roku) i pewnie jeszcze tam "ze dwa razy pojadę". Jeżeli jedziesz w tamte regiony to polecam zacząć od przejechania Parku Narodowego Tzoumerka (jeszcze ładniej niż w Pindos) od południa do Arty, a następnie dopiero na północ przez Góry Pindos. Tereny prawie bezludne, asfalty są bardzo wąskie i "miliony" ostrych zakrętów. Każda wyznaczona trasa w tamtym regionie jest mega fajna, natomiast nie polecam ostrej jazdy off road bo Grecy dbają o przyrodę. Jak śpisz "na zielonym" należy uważać na niedźwiedzie bo jest ich tam naprawdę sporo. No i jeszcze jedno, być tam i nie odwiedzić Kalabaki (wiszących klasztorów) to ciężki grzech. Ps. myślę, że jeszcze śnieżnie tam będzie.

matjas 12.04.2022 19:08

Cytat:

Napisał Pirania (Post 777168)
Nie ma mieć kumpli co nie ogladajo się za siebie.., zwłaszcza zimą!!! :Thumbs_Up::mur:


Weź Pirania! ja krwawiłem i jechałeś przede mną bez lusterek! Mam świadków!:D

Gilu 12.04.2022 21:41

Cytat:

Napisał KUNA (Post 777195)
Cześć Gilu, byłem w górach Pindos 2 razy na moto (w 2014 roku oraz ostatnio w zeszłym roku) i pewnie jeszcze tam "ze dwa razy pojadę". Jeżeli jedziesz w tamte regiony to polecam zacząć od przejechania Parku Narodowego Tzoumerka (jeszcze ładniej niż w Pindos) od południa do Arty, a następnie dopiero na północ przez Góry Pindos. Tereny prawie bezludne, asfalty są bardzo wąskie i "miliony" ostrych zakrętów. Każda wyznaczona trasa w tamtym regionie jest mega fajna, natomiast nie polecam ostrej jazdy off road bo Grecy dbają o przyrodę. Jak śpisz "na zielonym" należy uważać na niedźwiedzie bo jest ich tam naprawdę sporo. No i jeszcze jedno, być tam i nie odwiedzić Kalabaki (wiszących klasztorów) to ciężki grzech. Ps. myślę, że jeszcze śnieżnie tam będzie.

Dzięki,Tzoumerkę brałem pod uwagę ale czasowo chyba nie wyrobimy a Meteory to na inny wyjazd,wemę żonę i wynajmę moto lub auto.
Czasu mamy tylko te cztery dni na moto,w niedzielę musimy być z powrotem później maj i wszyscy mają komunie.
Jeśli rzuciłeś okiem na trasę którą przygotowałem to zdecydowana większość biegnie dróżkami część ścieżkami które w niektórych punktach łączą się ze szlakami.Jak to wygląda z legalnością i czy są jakieś oznaczenia np.znaki zakazu?

KUNA 13.04.2022 07:20

Ponownie cześć, tak Twoją trasę przeanalizowałem i w mojej ocenie jest ona do ogarnięcia (przynajmniej 50% trasy przejechałem) i w większości przebiega wąskimi asfalcikami czasem kiepskiej jakości (szerokość może ze 2 metry) i kamiennymi dróżkami. Większość Twojej trasy przebiega drogami dojazdowymi od miejscowości do miejscowości więc przejazd będzie legalny. Mam wątpliwości co do trasy szczytowej w okolicy miejscowości Korestia oraz trasy położone już w granicy Parku Narodowego Pindos. Oznaczeń zakazów wjazdów raczej nie ma, natomiast jak to w Grecji zapadłe wioski w górach i dojazd do nich ścieżkami i ścieżynkami. Ps. a z niedźwiedziami to na poważnie (3 widziałem). Szerokości.

Emek 13.04.2022 08:05

Gilu na stronie parku pisze że jak nie ma zakazu a Twój pojazd pozwala na jazdę to łogiń.

Gilu 13.04.2022 09:49

https://xionodromika.gr/live-web-sno...eri-live-cams/

Tak że ten tego..początek trasy.Rok temu miesiąc później w Albani mieliśmy problemy na 1800.

Pirania 13.04.2022 11:01

Cytat:

Napisał matjas (Post 777197)
Weź Pirania! ja krwawiłem i jechałeś przede mną bez lusterek! Mam świadków!:D

Kto Ci kazał gałęzie gryść zębami ? :p 100m dalej przyponę że czekalimy na Ciebie aż się wykaraskasz, dziekuj że noc nie zostałeś.. ;) I chylę czoła boś dzielny był do końca dnia..:Thumbs_Up:

Czy my tu śmiecimy !?:p

Gilu 14.04.2022 16:59

1 Załącznik(ów)
Załącznik 115525

Konik osiodłany.

Adagiio 14.04.2022 19:12

Udanego wyjazdu.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.