Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hamulce, kola, opony (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Anakee vs Sirac (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=4211)

newrom 15.09.2009 20:58

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 75099)
opony i umiejetności to jak by nie patrzeć drugorzędne sprawy...
na pierwszym miejscu stoi obawa o sprzęt potem o siebie.....
jeśli tych obaw ktoś nie posiada to rzeczywiście opony i umiejętności są pierwsze.
Zgodnie z zasadą: daj mi swoje moto to pokażę że dam rade lepiej niż na
swoim :)

Opony są bardzo ważne, oczywiście jak ktoś jest mastah to na slickach jakoś przebrnie tam gdzie leszcz się na endurowej oponie wklei na stałe.
Ale obawa o sprzęt powinna skutkować przykurczem prawicy i zwiększeniem prędkości na piachu. Tylko na początku trudno się przełamać (zwłaszcza że przy prędkości granicznej człowieka miota jak pieron ;>).
Obawa o siebie to dobre ciuchy, ochraniacze, kask.
Tyle że zdecydowanie lepiej się tego wszystkiego uczyć na małym i lekkim sprzęcie, bo afryka się nadaje do nauki offu jak czołg do transportu kwiatków :)
A co do anakee to miałem poprzednio kostki (bodaj tkc) z przodu, założyłem anakee i śmiem twierdzić że na suchym szuterku jest trochę _LEPIEJ_ niż na kostkach. Na asflacie wiadomo. W błoto się nie pcham AT. A na mokrej trawie nie było tragicznie.

graphia 15.09.2009 23:13

no więc anakee to nie autostradowiec :D

LukaSS 15.09.2009 23:49

Ja śmigałem po autostradach na Anaku - perfekcyjne trzymanie na wprost i przy zakrętach, miekka guma niestety szybko schodzi podczas upałów. W lekkim terenie sobie radzi (szutry) bez problemu. Na mokrym - nie ma lepszej opony.
Warta swojej ceny opona dwuskładnikowa.

Poprzednik Anaka T(ileś tam) również jest dobra. Polecam. - produkują ją jeszcze?

hubert 16.09.2009 00:17

Cytat:

Napisał LukaSS (Post 75161)
Warta swojej ceny opona dwuskładnikowa.

Dwuskładnikowa jest Anakee 2 ale jej nie ma w rozmiarze Afrykowym (tzn w katalogu jest ale w życiu na oczy nie widziałem).

klanol 16.09.2009 07:11

Dzięki za rady. Mój "teren" to leśne drogi szutrowe z elementami piachu. Moje Anakee, Anaka? z przodu jest prawie łysa, więc to też ma chyba znaczenie. Wybiorę więc siuraka na wiosnę, chyba, że macie jakąś alternatywę. Nie zagłębiałem nigdy tematu opon stąd pytanie.

pałeł 16.09.2009 17:45

Cytat:

Napisał hubert (Post 75109)
W terenie owszem ale na asfalcie czuć różnicę :)

pozwolisz ze się z tobą nie zgodzę :) w terenie czuć uciąg opony
i czujesz jak się wgryza, na asfalcie tylko czujesz delikatne uślizgi tylnego koła
na asfalcie c przód zaś nie ucieka i co chwile łapie pełna przyczepność krótko mówiąc dziwisz się ze jedziesz bo już miałeś leżeć ze 3 razy

śmiem twierdzić ze dla kogoś kto na jednej gumie śmiga z 4 lata nie ma żadnej różnicy poza cenowa bo klasowo te gumy są bardzo podobne, a dwa drugi raz na te same warunki drogowe się nie trafi :umowa:

klanol 17.09.2009 07:34

zadałem pytanie ze względu na różnicę w bieżnikach. siurak wydaje się bardziej terenowy.

7Greg 17.09.2009 09:17

Cytat:

Napisał hubert (Post 75110)
.....nie raz leżałem w terenie i według mnie zawsze było zabawnie a nie strasznie ...

Pięknie napisane ;)

Gradient 10.05.2010 22:23

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc się podepnę do tego.
Czy Siraca na luzie można zakładać na felgę do 07A, czy jednak lepiej na jakiejś 140 jeździć??

podos 11.05.2010 08:46

na luzie


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.