Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=9)
-   -   szyba MRA kontra MGG (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=3275)

wlodar 27.09.2011 21:23

hmmmm. odnoszę wrażenie, że sam tytuł MRA kontra MGG, to jak by porównywać znaną i sprawdzona markę samochodu (np: Mercedes) z tanią, kiepskiej jakości chińszczyzną.
Miałem dwie szyby MGG i uważam je za mega szrot, przy glebie pękają w ostry sposób, dając w efekcie coś takiego na co można sie "pieknie "nadziać.

Tego typu oszczędności przypominaja mi oszczędzanie na np kaskach, i kupowanie szrotu za stówkę czy dwie i nadzieją że plastikowy szajs nas przed czymś, w razie wypadku, ochroni.
Pamiętaj tylko bardzo bogatego stać na kupowanie tanich rzeczy

Zdrowia :)

Miklaz 28.09.2011 11:18

Padło wcześniej pytanie jak skleić szybę. Wczoraj skłądałem do kupy moją mgg (wyskoką). W tym celu użyłem 3 kawałki cienkiego płaskownika o długości 10-15 cm, który wcześniej był kątownikiem zakupiony w sklepie. Są takie gotowe, z wywierconymi otworami na śruby. Tak więc zakupiłem 3 takie cuda, w imadło- to pierwszy etap. Potem wiertarka i ognia-nawiercić otwory i wszystko poskręcać. Trzyma się bez kleju. Szyba-szrot mgg złamała się, na wysokości gdzie kończy się czacha- pękła od wibracji czy jak to nazwać przy glebie- o nic nie zahaczyła. A mój patent z płaskowniczkami to tylko chwilowa twórczość własna, bo teraz jak (odpukać) o coś zaczepię szybą to chyba z całą czachą odpadnie.

NUROFEN 17.05.2012 19:26

A jeździ ktoś z taką szybą? MRA VARIO-TURING
Sorry za takie wielkie zdjęcie
http://www.mrashop.de/erp/bilder/mot...750_96_VT1.jpg

Piki 17.05.2012 21:14

http://i.ebayimg.com/00/s/NDY1WDQzNg...7E%7E60_12.JPG

Jak kupowałem swój sprzęt to miał coś takiego. Górna część pękła przy mocowaniu niedługo później :) Bez jakiejś szaleńczej jazdy

Gawień 17.05.2012 22:05

Adaśko z MRA podobno bardziej udana ta co dał Hwarang, czyli Vario , ja teraz taką mam i jeździ się bardzo dobrze ;) fajna sprawa w upały daje niżej itp.

Mra Vario 525 zł , a Vario Touring 400 zł wiec różnica nie jest mega duża .

Pozdro!

Rolo 18.05.2012 10:29

W Trampku miałem Variotouring (czyli tą z małym deflektoremz postu Adaśko) teraz w Afryce mam Varioscreen czyli ta co Hwarang wrzucił. Pewnie nie można tego odnieść tak 1:1 ale zdecydowanie przychylam się do do tego Varoioscreena - przy 176 cm w w zsadzie nie musze opuszczać przyłbicy w kasku nawet przy predkościach 120-140 km/h, w Trampku dawało radę tak gdzieś do 80-90 km/h.

Stolek 20.05.2012 10:27

Cytat:

Napisał wlodar (Post 198320)
MRA kontra MGG, to jak by porównywać znaną i sprawdzona markę samochodu (np: Mercedes) z tanią, kiepskiej jakości chińszczyzną

Ja mam MGG juz od chyba 6 lat (tą samą). Nie chce bronić tej szyby/firmy bo faktycznie jakość wykonania nie jest idealna. Moja jak i inne ktore widzialem jest po prostu krzywa. Moze teraz produkowane szyby sa proste - niewiem.

Jezdze na trasach jak i w terenie, mialem pare gleb i nigdy nie pekła.. Jestem w szoku ze jest tak duzo przypadków popękanych szyb.. Ciekaw jestem jak to sie stalo? Uderzenie, napór powietrza??

Dałem za nią połowe z tego co MRA więc jestem zadowolony. Ale może faktycznie miałem farta ze nic sie nie stało, albo też inni mieli pecha - niewiem :) Może MGG kupione w 2006r byly zrobione z lepszej jakosci materiału, a teraz chlopaki przycinają na chińszczyźnie.

W kazdym razie czy MRA, czy MGG czy inna wysoka szyba i tak po pewnym czasie zacznie pewnie pękać czasza od naporu powietrza ;)

tyle mojej opinii. pozdro.

NUROFEN 20.05.2012 13:12

Zaryzykowałem i kupiłem Vario Touring czyli z tym małym ruchomym deflektorkiem ...
Mała rundka koło komina i jakiegoś szału nie ma.
Jest zdecydowanie lepiej od zestawu który miałem czyli oryginał + nakładany deflektor TT /taką AT kupiłem / ale jest kłopot. Przy max skręcie w lewo /do zamkniecia postojowego -blokady motocykla/ szyba haczy miedzy zbiorniczek płynu hamulcowego a lusterko prawe. Przesunięcia klamki do środka ok 2 cm sprawia ze szyba wpasowuje sie między zbiorniczek a lusterko. O ile zbiorniczek jest ok to zawadza ta gumowa osłona śrubunku lusterka o oryginalną uszczelkę na szybie.

Wasze sugestie , propozycje.Z góry dziękuję

Gawień 20.05.2012 21:04

6 Załącznik(ów)
Nie wiem czy kogoś to zainteresuje , ale może ktoś zastanawia się jaką szybę wybrać a zdjęć na motocyklu mało. :Thumbs_Up:
Tak więc moja szyba wygląda tak :
Na maxa w górę :
Załącznik 30968
Załącznik 30969
Załącznik 30970
Na maxa w dół :
Załącznik 30967


A dla Adama zdjęcia jak to u mnie z miejscem przy skręconej kierownicy w lewo :
Załącznik 30971
tak jest bez blokady na maksymalnie podniesionej szybie , z tym że u mnie są przestawione odboje i kierownicę da się trochę dalej skręcić niż jest normalnie:) Górna część szyby leciutko dotyka a dolna ma jeszcze zapas .

Załącznik 30972
tak jest z założoną blokadą kierownicy , szyba ma jakiś spokojnie centymetr do lusterka.

Pozdrawiam , Gawien

Genek 22.05.2012 23:30

Właśnie się zastanawiam nad zmianą oryginalnej szyby na Varioscreen ( czyli tą większą)...Panowie możecie powiedzieć jak sprawa wygląda z hałasem przy prędkościach rzędu 100-120 , oraz przy dużo wyższych ??? Dokładnie mi chodzi o to czy nie dudni, mam 175cm wzrostu, na oryginalnej szybie po 1,5 h jazdy głowa pęka. Kiedyś przy trampku miałem podwyższoną szybę + deflektor, no i taka średniawka była, robale do mnie nie docierały, ale hałas znaczny. Niech tam ktoś proszę zrobi jakąś szybszą rundkę w wietrzny dzień i zda relacje jeśli chodzi o wrażenia akustyczne. Pozdrawiam :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.