Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kwestie różne, ale podróżne. (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=80)
-   -   MIEJSCA PRZYJAZNE MOTOCYKLISTOM czyli GDZIE trafić na dobry nocleg, michę, itp... (oraz ostrzeżenia przed "miną") (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=18142)

jorge 12.08.2014 23:39

Cytat:

Napisał motoMAUROxrv (Post 391826)
Ojjj, ciężko jest przekonać "Czarnuchów" aby w jednym miejscu spontanicznie dzielili się informacjami na temat sprawdzonych i godnych polecenia miejscówek.:mur:
Zupełnie jak by to nie było forum podróżników a byle kółka parafialnego, gdzie największym wzięciem cieszą się pierdoły i przepychanki... :Sarcastic:
-Szkoda, naprawdę szkoda że TAKI temat na TAKIM Forum natrafia na tak dziwny opór...
Kolega Jaru też próbował swoim świetnym pomysłem rozruszać temat i eeeech, - szkoda gadać :vis:
Co jakiś czas pojawiają się pytania o miejscówki, padają nawet konkretne odpowiedzi,:Thumbs_Up: tylko szkoda że rozrzucone po różnych tematach a nie w jednym konkretnym wątku.:(
Czy jest szansa na jakąś zmianę? Może by jednak spróbować ?? :bow:

Poczekaj lato jest. To temat na jesień... Dotyczy tylko moto ?

motoMAUROxrv 13.08.2014 04:27

Jeśli ktokolwiek podczas swoich podróży (nie tylko moto;) ) trafił na szczególnie gościnne, bezpieczne i atrakcyjne (również cenowo) miejsce, to niech się podzieli informacją i namiarami od zaraz, - póki sezon w toku... :bow:
Niejednemu ułatwi to planowanie ciekawych i bezstresowych wycieczek, wspierając przy okazji finansami przyjaznych i pozbawionych motofobii ludzi.:Thumbs_Up:
Wpisując w tytule posta nazwę PAŃSTWA /REGIONU /MIASTA ułatwimy szybkie prześledzenie propozycji z interesującego nas kierunku.
Zarówno przy wpisach jak i ich wybieraniu pożytek będzie niewspółmiernie większy niż poświęcony na to czas!
Oby tylko pojawiały się chęci aby skrybnąć coś pożytecznego, - oby... :rolleyes: :)

jorge 13.08.2014 10:23

Podróżuje od lat backpackersko więc nie mam miejscówek z tzw. komfortem. Niestety nie dam rady "na szybko" (jestem w chuj nieterminowy). Mam jednak kilka miejscówek tanich (5-8 $) w Etiopii, w Kambodży i Laosie (7-10$), Malezji (15-20$, łącznie z wyspami); Birmie (15-25$), Tajlandia (to akurat nie problem)... Z Europy - śpię głównie w puszce więc mam: Wenecja(konkretnie camping naprzeciw Lidla - nie pamiętam ile E), Szwecja - droga do Sundsvallu (to też nie wyczyn :) ), resztę Europy robię po hostelach (poza centrum) i tanich spelunach (w Londynie np. przy Victoria Station jest tani Hotel prowadzony przez Hindusów - ale śpisz z widokiem na podmurówkę :D. Tylko w Luksemburgu, Norwegii i Berlinie nie znalazłem nic taniego - ale tam znalazłem przyjaciół :D.

Obecnie szukam tanich miejsc na Kubie i w Kolumbii (okolice Cartageny lub innych lotnisk z kuby)

Czy w tym wątku mamy umieszczać też miejsca do spania np. na lotniskach czy dworcach ?? Są strony dla plecakowców co opisują bezpieczne miejsca do spania w takich miejscach - wiec chyba nie ma sensu...

mishieck 13.08.2014 10:44

Gruzja/Kutaisi
 
Hostel u Kote
http://hostelkutaisi.wordpress.com/

Gospodarz rozmawia po polsku, bardzo pomocny. Można wynająć tanio 4x4 (opcja dla przylatujących samolotem). Nocleg 20 lari, najepka z gospodarzem do rana w cenie ;)

JarekO 13.08.2014 11:06

Cytat:

Napisał mishieck (Post 391912)
Hostel u Kote
http://hostelkutaisi.wordpress.com/

Gospodarz rozmawia po polsku, bardzo pomocny. Można wynająć tanio 4x4 (opcja dla przylatujących samolotem). Nocleg 20 lari, najepka z gospodarzem do rana w cenie ;)

Potwierdzam - hostel spoko.

jagna 13.08.2014 11:14

Z chęcią się podzielę, ale bez mapy - uważam, że strata czasu i roboty. Jak znaleźć coś w danej okolicy?

motoMAUROxrv 13.08.2014 12:55

Cytat:

Napisał jagna (Post 391918)
Z chęcią się podzielę, ale bez mapy - uważam, że strata czasu i roboty. Jak znaleźć coś w danej okolicy?

No chyba każdy wybierający się poza obręb własnego komina studiuje i wyposaża się w jakieś mapy czy GPSa, więc gdy się posiada jak najdokładniejsze namiary i opis, to nie powinno być problemu z odnalezieniem zaproponowanego punktu... :)

motoMAUROxrv 13.08.2014 13:43

Cytat:

Napisał jorge (Post 391909)
Podróżuje od lat backpackersko więc nie mam miejscówek z tzw. komfortem. Niestety nie dam rady "na szybko" (jestem w chuj nieterminowy). Mam jednak kilka miejscówek tanich (5-8 $) w Etiopii, w Kambodży i Laosie (7-10$), Malezji (15-20$, łącznie z wyspami); Birmie (15-25$), Tajlandia (to akurat nie problem)... Z Europy - śpię głównie w puszce więc mam: Wenecja(konkretnie camping naprzeciw Lidla - nie pamiętam ile E), Szwecja - droga do Sundsvallu (to też nie wyczyn :) ), resztę Europy robię po hostelach (poza centrum) i tanich spelunach (w Londynie np. przy Victoria Station jest tani Hotel prowadzony przez Hindusów - ale śpisz z widokiem na podmurówkę :D. Tylko w Luksemburgu, Norwegii i Berlinie nie znalazłem nic taniego - ale tam znalazłem przyjaciół :D.

Obecnie szukam tanich miejsc na Kubie i w Kolumbii (okolice Cartageny lub innych lotnisk z kuby)

Czy w tym wątku mamy umieszczać też miejsca do spania np. na lotniskach czy dworcach ?? Są strony dla plecakowców co opisują bezpieczne miejsca do spania w takich miejscach - wiec chyba nie ma sensu...

Jorge, wiem że z Ciebie prześmiewca najwyższej próby ;) dlatego proszę abyś choć ten temat potraktował trochę poważniej...
Chociaż mocno zakręciłeś globusem to nie zdołałeś podać ani jednego konkretnego opisu z namiarami (chociażby na tych przyjaciół :D )

Zobacz jak to zrobił Mishieck, - krótko i treściwie :Thumbs_Up:

jorge 13.08.2014 16:45

Cytat:

Napisał motoMAUROxrv (Post 391941)
Jorge, wiem że z Ciebie prześmiewca najwyższej próby ;) dlatego proszę abyś choć ten temat potraktował trochę poważniej...
Chociaż mocno zakręciłeś globusem to nie zdołałeś podać ani jednego konkretnego opisu z namiarami (chociażby na tych przyjaciół :D )

Zobacz jak to zrobił Mishieck, - krótko i treściwie :Thumbs_Up:

Eeee - no spieszyłem się pisząc - więc tłumaczę słowa me własne: "Niestety nie dam rady "na szybko" (jestem w chuj nieterminowy)" zabrakło - teraz nie dam rady. Czytaj: opiszę jak będzie na zewnątrz zimno i czasu będzie więcej. Podałem Wam listę miejsc w których wiem gdzie spałem i mogę podać namiary - jeśli ktoś będzie potrzebował, ale tylko wtedy - inaczej nie mam czasu grzebać w kartonach :D. Reszta j.w. napisano.... Poważnie piszę - jakby co.

motoMAUROxrv 13.08.2014 17:06

Aaaacha, :D teraz wszystko jasne i klarowne :Thumbs_Up: :bow: :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.