Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Kupię pierwsze enduro/turystyk do 5000zł (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=16038)

maho 15.01.2013 12:57

Cytat:

Napisał Feel (Post 283849)
temat o który pytasz jest wałkowany w wielu watkach, proponuję zanurz się na wiele godzin w ich treść i wyciągnij wnioski (ew. potem pytaj)
_ przypuszczam że tego nie zrobiłeś inaczej natknąłbyś się na:
http://africatwin.com.pl/showthread....ght=powitalnia

ps. zwróć uwagę na KLE 500 (dobra jednostka w Twoim budżecie) i miej na uwadze ew. koszty eksploatacyjne serwisu używki: zakup opon, napędu, olei filtrów etc.

Mam jeszcze pytanie czy np ten KLE nie będzie za mały-gabarytowo?

chemik 15.01.2013 13:15

Moge się wypowiedzieć na temat Aprili Pegaso 650, gdyż ja użytkowałem przez 3 sezony... Głównie asfalty, choć na szuter też zjeżdżałem... Motocykl wkurzał mnogością drobnych awarii - a to kierunek nie działał, a to wydech się rozszczelnił, a to odma wyskoczyła... Za to prosty w mechanice - do pełnego serwisu wystaczył młotek, kombinerki, śrubokręt i kilka kluczy...
Pewną wadą jest brak informacji serwisowych i użytkowych... Jest jedno polskojęzyczne forum i to wszystko...
Inną wada jest fakt, że to jednak motocykl mało popularny i cieżko do niego zdobyć "oprzyrządowanie", np. gmole, stelaże, szyby akcesoryjne (w rozsądnych cenach)...
Podsumowując - jesli lubisz grzebać, a nie jeździć to motocykl jest OK...

A wracając do sprawy ubioru - kask, buty i rekawice to nie wszystko... Brakuje kurtki i spodni... Poczytaj tematy o ubiorze, a jest ich kilka i sam zadecyduj, czy chcesz narażać swoje zdrowie...

Feel 15.01.2013 13:22

Cytat:

Napisał maho (Post 283852)
Mam jeszcze pytanie czy np ten KLE nie będzie za mały-gabarytowo?

przefiltruj może na alledrogo swoja okolicę, pojedź i się po prostu przysiądź :at: czy nie karłowaty

KLE jest przyjemnie ogarnialny na pierwszy budżetowy motocykl i ma 21", można po jakimś czasie jeszcze podwyższyć-sposoby są opisane na forum. Kolejnym zaawansowaniem może być DR BIG czy jak trafnie Majki wskazał XTZ 660 czy 03 i 04 AT.

Marcin-BB 15.01.2013 15:26

a skąd Ty jesteś Maho??
W Bielsku jest ciekawa yamaha xtz 660 do wzięcia- Lupusowa weteranka afrykańska, a w Nowym Sączy przerobiony Doktor Bigos od chłopaka z tego forum:
http://moto.allegro.pl/suzuki-dr-800...938747453.html

maho 15.01.2013 15:38

Jestem z okolic Żywca, mieszkam w Częstochowie. Mam po drodze w tamtym kierunku :) jakieś namiary? Z tym, że jak wcześniej wspomniałem-budżet mam strasznie ograniczony. Pzdr.

ivul 15.01.2013 15:59

Cytat:

Napisał chemik (Post 283853)
Moge się wypowiedzieć na temat Aprili Pegaso 650, gdyż ja użytkowałem przez 3 sezony... Głównie asfalty, choć na szuter też zjeżdżałem... Motocykl wkurzał mnogością drobnych awarii - a to kierunek nie działał, a to wydech się rozszczelnił, a to odma wyskoczyła... Za to prosty w mechanice - do pełnego serwisu wystaczył młotek, kombinerki, śrubokręt i kilka kluczy...
Pewną wadą jest brak informacji serwisowych i użytkowych... Jest jedno polskojęzyczne forum i to wszystko...
Inną wada jest fakt, że to jednak motocykl mało popularny i cieżko do niego zdobyć "oprzyrządowanie", np. gmole, stelaże, szyby akcesoryjne (w rozsądnych cenach)...
Podsumowując - jesli lubisz grzebać, a nie jeździć to motocykl jest OK...

:confused::confused::confused:
Nie mogę się zgodzić z opinią kolegi. Mam Pegaso '04 od dwóch sezonów i jeszcze ani razu mnie nie zawiodła. Przepalona żarówka to jedyna rzecz jaka mi się przytrafiła przez ten czas. Jak dla mnie to na razie tylko paliwo i jazda.
Dobry sprzęt jak na początek. Mało znany w PL dlatego ceny niższe niż dobrze rozreklamowanych sprzętów na różnych forach.
Osobiście mam 195cm i nie mam problemów z tym, że sprzęt jest za mały.

Marcin-BB 15.01.2013 16:06

Musi się kolega przymierzyć. Pegaso może być małe.
W tym budżecie tylko wśród xtz 660 można powybrzydzać. No ewentualnie starsze transalpy, ale to też jest dość niskie dla dwumetrowego chłopa.
Lupus chce za swoją tenerę ciut więcej niż 5 tyś - ale pisz do niego priv bo to z nim trzeba gadać o finansach. Ma dużo dodatków i jest lekko podniesiona, więc pasowała by wysokość!

chemik 15.01.2013 16:27

Cytat:

Napisał ivul (Post 283885)
:confused::confused::confused:
Nie mogę się zgodzić z opinią kolegi.

Sugerujesz, że znasz lepiej moje byłe moto? ;)
Opisałem swoje doświadczenia ze swoim motocyklem... Była to sztuka z 1999r... Jeszcze na gaźnikach... Później (od 2000 chyba) były już na wtrysku, więc elektryka zmieniona (i pewnie poprawiona)... Kolega szuka czegoś za 5 tys. PLN, więc na 99% kupi wersję gaźnikową (wtryskowe były droższe)...
Co do wygody, to ja mam 184cm i było OK... Brat ma dychacza więcej i też nie narzekał...

RAVkopytko 15.01.2013 17:43

Maho,bierz RD 02 :D czyli NX Dominator

gwardia 15.01.2013 17:47

Ja bym zaproponował Transalpa, duży wybór na rynku. Sporo części zamiennych, tych używanych. Motocykl raczej niezawodny i żywotny, co do wzrostu to może być pewien dyskomfort, ale zawsze można go trochę podwyższyć. Dla mnie rewelacyjny stosunek cena-możliwości.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.