Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Oldtimery i PRL-y (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=181)
-   -   SucHa eLka (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=28732)

Fox_49 18.03.2017 12:53

Motocykl bardzo dobrze zachowany. Tzw renowacja czyli nowe chromy i powłoka lakiernicza tylko obniży wartość. Ale to tylko moje zdanie. Właściciel zrobi jak zechce.

Rojek 18.03.2017 13:00

No zmota jest :D na miarę tamtych czasów ;) Tylna lampa z Gazeli, kratka z Fumki, klamki z WSKi chyba. Dużych braków nie widać, będzie przyjemny remoncik. Jak swoją robiłem, to całą zimę czatowałem na Allegro i innych OLXach, żeby graty ogarnąć :) Jak przyjadę na święta do domu to poszperam w garażu, jakieś drobiazgi mi zostały. Na pewno mam zbiornik w przyzwoitym stanie, obejmy klamek ( a może i całe mocowania), gumy zbiornika chyba mi zostały, może coś jeszcze się znajdzie. Jak będziesz czegoś potrzebował, to sprezentuję. Niektórzy remontują w takim stanie, w jakim moto zastali, czyli wszystkie przeróbki rodem z PRLu zachowują. Ma to swój urok :) Co do rocznika, to możliwe, że 1967 był rokiem przejściowym. Wprowadzili model poliftingowy, a równocześnie opróżniali magazyny ze starego :)

raf 18.03.2017 13:40

Dzięki Rojek, może będziemy dilować;). Na tę chwilę potrzebny mi błotnik tył. Mój jest w stanie agonalnym, ale do reanimacji.

Rojek 18.03.2017 16:15

Niestety błotnika brak. Przedni masz niepogięty? Bo to częsta przypadłość w tym modelu.

grohot 18.03.2017 21:49

Jak bym teraz dorwał coś z PRL w oryginale to jedynie bym zrobił hamulce, silnik i lampy żeby świeciły, reszta została by jak z fabryki i tłukłbym ile się da...

lortprodisz 18.03.2017 23:02

z tego co pamietam orgydzinalny gaźnik miał komore pływakową na 2 srubki od góry .... wywal tego pegaza min mabawisz sie nerwicy
:D ...

KML 19.03.2017 16:32

Cytat:

Napisał Fox_49 (Post 523386)
Motocykl bardzo dobrze zachowany. Tzw renowacja czyli nowe chromy i powłoka lakiernicza tylko obniży wartość. Ale to tylko moje zdanie. Właściciel zrobi jak zechce.


Renowacja obniży wartość ?
Czyli co, kupujesz strucla za 3 koła , w renowacje wkładasz 10chę i sprzedajesz za 2500?
Obniżyć na pewno nie obniży ale wsadzonych pieniędzy raczej nie odzyska gdyby chciał sprzedać.

Prince 19.03.2017 17:28

Obniży. Za parę lat te w stanie nienaruszonym renowacjami będą więcej warte niż te wypacykowane. Wystarczy spojrzeć na sprzęty klasę starsze i droższe. Tam tak już jest.

Warto rozważyć. Np pięknie współcześnie wylakierowane motocykle tracą ducha czasów w których zostały wykonywane. Do tego dochodzą pewnie okresowo modne trendy które po kliku latach są gardzone w środowisku weteraniarzy. Jak np obróbka części aluminowych kiedyś polerowanie, jeszcze niedawno szkiełkowanie. Co innego gdy pojazd jest w naprawdę złej kondycji. Ta SHL jest taka, że bym zrobił eksploatację i zabezpieczył przed dalszym korodowaniem. Ale ludzie lubią mieć nowe. Żeby wyglądało jakbym przyprowadził ze sklepu. Bo to takie nasze cywilizacyjne skrzywienie.

KML 20.03.2017 08:21

Kumam o czym mówisz , wystarczy zerknąć na wyścigi Trog.
Do nas ten trend jeszcze nie dotarł.

matjas 20.03.2017 08:43

Moja WSK dwuramowka jest po całkowitym remoncie mechanicznym ale wyglada jak 50 letni motocykl ze wszystkimi tego konsekwencjami. Nie mam zamiaru nic z tym robic. Żółta blacha na czymś takim nabiera zupełnie innego wydźwięku.
M


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.