Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=243)
-   -   Pojemność baku do wykorzystania (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=40990)

matjas 13.09.2021 21:18

każda pliszka... wiadomo, ale w NC rozwiązali to super = w momencie wejścia w rezerwę zeruje się dzienny przebieg /tylko do tankowania/ i wyświetla się przebieg OD rezerwy i faktyczne zużycie w litrach od wejścia w rezerwę.
jeśli mamy zlitrażowane moto to wiemy, że jest tej wachy 2.5l a potem zostaje perpedes :D

Rolob 14.09.2021 08:30

to ja mogę powiedzieć, że swojego już zlitrażowałem :D

matjas 14.09.2021 10:52

tzw.: rozpoznanie bojem :D

muszel72 14.09.2021 11:00

ATAS 18
Range 30 i koniec jazdy:)

Danny 14.09.2021 11:12

Często tankuję swoją AT 2019 przy zasięgu ~40km. Kurła człowiek nawet nie wie ile razy wkładał jaja w paszczę lwa. Chyba przy jesieni zorganizuję sobie jakąś testową wycieczkę z kanisterkiem.

Rolob 14.09.2021 11:17

pocieszające jest, że to standard a nie tylko u mnie :D

Najgorsze (poza spacerkiem w deszczu - ale to tak dla zdrowia ;) ) jest to, że wyprzedasz samochody i w trakcie maszyna po prostu staje na moment - delikatny szok wtedy następuje - stresujące :D

nocny 14.09.2021 11:44

jak już jesteśmy przy temacie braku wachy to jak to wygląda przy DCT? Czy po pierwszym zdławieniu przerzuca od razu na N podczas jazdy? Czy jednak brak zapłonu musi być ciut dłuższy? Ktoś przetestował :)?

Rolob 14.09.2021 11:58

no ja niestety - nic mi nie zrzucał - po prostu na moment odcina moc - szarpnięcie potężne przy szybkim przyspieszaniu.

Tak sobie myślę, że przy szybkim przyspieszaniu paliwo mu ucieka z punktu poboru na tył baku, silnik się zdławia na chwilkę, po czym paliwo napływa na miejsce i pompa może znowu je pobierać ... Wolna, statyczna jazda nie powoduje zdławiania - przynajmniej jak w moim przypadku przez następne 8 km. Potem już zdławił się na maksa :D

colles 14.09.2021 14:13

Cytat:

Napisał nabrU (Post 748098)
Chwilka, chwilka. Mam NAT 4 lata i jakoś wskazania 'zasiegu' nie zauważyłem

Widocznie za często tankujesz :)
A tak poważnie przy zapaleniu się kontrolki "komornika" pojawia się informacja ile zostaje paliwa i przybliżony zasięg ( od sposobu jazdy było to u mnie 66-80km)

nocny 14.09.2021 18:47

Cytat:

Napisał Rolob (Post 748328)
no ja niestety - nic mi nie zrzucał - po prostu na moment odcina moc - szarpnięcie potężne przy szybkim przyspieszaniu.

Tak sobie myślę, że przy szybkim przyspieszaniu paliwo mu ucieka z punktu poboru na tył baku, silnik się zdławia na chwilkę, po czym paliwo napływa na miejsce i pompa może znowu je pobierać ... Wolna, statyczna jazda nie powoduje zdławiania - przynajmniej jak w moim przypadku przez następne 8 km. Potem już zdławił się na maksa :D

Chodziło mi o to że w przypadku zwykłej skrzyni wciskasz sprzęgło i siłą rozpędu zjeżdżasz na pobocze lub możesz zrobić jeszcze inne manewry Wykorzystując pęd. W DCT jak nie zrzucić na N to nie wiem...

pozdrawiam
Marcin Jan


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.