Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Tarcze sprzęgłowe (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=182)

GAMBOR 02.04.2008 10:39

kiedy się kończy sprzęgło
 
Zastanawiam się nad wymianą sprzęgła przelatałem 30 tys. i mam wrażenie że chyba się juz kończy nie ma co prawda objawu ślizgania ale skok klamki jest minimalny i już zaczyna się coś ślizgać. Może ktoś wie jak wyczuć moment czy sprzęgło wymaga wymiany. Zalany mam syntetyk więc może na poczatek pokombinować z olejem.

chomik 02.04.2008 11:39

Dj.1 no pięknie to zrobiłeś wielkie dzięki.:brawo::brawo::brawo::brawo::brawo: Myślę, że można spokojnie wrzucić do Afripedi :)

hubert 02.04.2008 13:45

Ja jeszcze dodam może od siebie że tą śrubę 30 mm powinno się teoretycznie wymieniać za każdym razem ...

chomik 02.04.2008 13:50

Czy to prawda, że jak się położy na bok afri to można dobrać się do sprzęgła bez spuszczania oleju ? Chodzi mi o warunki polowe....

hubert 02.04.2008 13:53

Podobno można tylko z pewnością trzeba zdjąć bak i zastanawiam się po jakim czasie można odpalić Afri po ponownym postawieniu na koła (czy przypadkiem olej się nie dostanie do cylindrów) ??

Poza tym trzeba pewnie bardziej uważać przy skrobaniu uszczelki.

Zastanawiam się też czym w warunkach polowych odkręcić tą cholerną śrubę ?

chomik 02.04.2008 14:11

Cytat:

Napisał hubert (Post 1771)

Zastanawiam się też czym w warunkach polowych odkręcić tą cholerną śrubę ?

Ale to rozumiem, że nasadkowa 30 jest ? bo tak na zdjęciach wygląda....

Zakładałem centralke kładąc afri na bok (jeden i drugi) i było spoko...

hubert 02.04.2008 14:17

Cytat:

Napisał chomik (Post 1776)
Ale to rozumiem, że nasadkowa 30 jest ? bo tak na zdjęciach wygląda....

Owszem nasadkowa. Mat odkręcał ją kluczem pneumatycznym. Ja dałem radę zwykłym ale ciężko było ... oj ciężko ...

Mat 02.04.2008 21:08

Cytat:

Napisał hubert (Post 1779)
Owszem nasadkowa. Mat odkręcał ją kluczem pneumatycznym. Ja dałem radę zwykłym ale ciężko było ... oj ciężko ...

Dałeś radę, bo oszukiwałeś - nie liczy sie :D

A ja przypominam wszystkim którym przyjdzie ochota na zdjecie kosza, o napinaczu który znajduje się na osi wału silnika :oldman:

Jako że jestem stary i mam sklerozę, musiałem jeszcze rozbierać (nie powiem ile razy bo to wstyd) :fool2:

DrSpławik 03.04.2008 01:20

Cytat:

Napisał GAMBOR (Post 1733)
Zastanawiam się nad wymianą sprzęgła przelatałem 30 tys. i mam wrażenie że chyba się juz kończy nie ma co prawda objawu ślizgania ale skok klamki jest minimalny i już zaczyna się coś ślizgać. Może ktoś wie jak wyczuć moment czy sprzęgło wymaga wymiany. Zalany mam syntetyk więc może na poczatek pokombinować z olejem.

Zmieniałeś już olej przed sezonem? Jak nie, to zalej półsyntetyk 20W50 i sprawdź jak z luzem na klamce.
p.s. inne tematy - powitalnia :fool2::D

EGON 03.04.2008 08:47

Cytat:

Napisał DrSpławik (Post 1927)
Zmieniałeś już olej przed sezonem? Jak nie, to zalej półsyntetyk 20W50 i sprawdź jak z luzem na klamce.
p.s. inne tematy - powitalnia :fool2::D

a co to?? ursus?? żeby 20W wlewać?? :hello: max 15W a najlepiej 10W po takim przejściu z pełnego syntetyka... a jak nie bierze oleum to po co przechodzić?? :D
....a tak w ogóle to... czy afryki nie wyjezdzały z fabryki zalane półsyntetykiem?? hmmm... tak jakoś coś mi sie kojarzy... ale pewności nie mam, pzdr...:beer2:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.