Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kwestie różne, ale podróżne. (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=80)
-   -   Rosja oczami Rosjanki (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=36375)

sagittariush 17.12.2019 23:07

Cieszę się bardzo, że podejmujesz wysiłek, by nam to opowiedzieć. Ja jestem już "starym" człowiekiem, tzn. takim, który uczył się obowiązkowego języka rosyjskiego przez dużą część edukacji i szczerze go nienawidził :D Jednak teraz, po wielu latach jestem wdzięczny jednemu z moich nauczycieli, że "katował" mnie i dziś, po krótkim przypomnieniu sobie tego pięknego języka, jestem w stanie porozumieć się w nim, a dzięki niemu także w... tak, tak ukraińskim :)
Co do stereotypów - no cóż, spowodowane są one przeszłością naszego kraju i dzisiejszym przekazom z mediów, które dotykają przede wszystkim polityki. Na szczęście wielu z nas, ma otwarte umysły i wie, że stereotyp to mit. I Ty im nie ulegaj obserwując Polaków ;)
No i daj nam tę wiedzę Rosjanko, która używa języka polskiego, jak swojego :)

Z pewnością będę wnikliwie śledził Twoją opowieść, ale mam jeszcze taką sugestię dla forumowiczów.

Proponuję zorganizować "masowe" spotkanie z Kateriną, by móc posłuchać opowieści Kateriny "na żywo", pogadać i poznać całą ekipę, którą ciągnie kierunek Rosja, być może nawet z perspektywą zorganizowania wyjazdów w grupach i podgrupach :)

Katerina, co Ty na to? Podjęła byś się prowadzenia prezentacji na takim spotkaniu?

kylo 17.12.2019 23:30

O to to, np. niebawem w Narolu!

teren 78 17.12.2019 23:56

Fajnie to nam wykładasz, ja będąc młodym mieszkałem troszku w Petersburgu wtedy Leningrad i miło wspominam starówkę,zabytki , spacery przy rzece Newa .Ludzie przyjaźni i jakoś tak bardziej serdeczni. Nic tylko trzeba zawitać do Rosji i zobaczyć jak się zmieniła :at:

GregoryS 18.12.2019 00:01

Takie spotkanie to super pomysl ! Przyjechalbym posluchac na zywo :) a tymczasem czyta sie, czyta !

golab 18.12.2019 05:50

Rewelacyjny początek, czekam na więcej :)!!

chemik 18.12.2019 07:30

Metel, cieszę się, że powstał ten wątek. Nie znałem Rosji. Budziła moje obawy. Dopóki tam nie pojechałem. Teraz nie mogę powiedzieć, że ją znam. Nadal budzi moje obawy jako kraj prowadzący swoją politykę opartą na dawnym imperialiźmie. Jednakże ludzie zamieszkujący ten kraj absolutnie nie budzą żadnych obaw, a raczej pozytywne skojarzenia. Fajnie jakby ten wątek rozwinął się właśnie w tym kierunku - zostawmy politykę na boku. Wszak podróże są po to aby poznać przyrodę i kulturę regionu. Pisz dalej o ludziach, o geografii, o kulturze. O tym co nas dzieli i co nas łączy.

Metel 18.12.2019 11:32

Bardzo Wam dziękuję za wsparcie i zaproszenia!
 
"Ciekawie się zapowiada"
"Pięknie opisujesz.. Czyta się z ciekawością i chce się więcej, i więcej..ogarnę się w pracy to zapraszam na obiad/kolacje."
"Pierwsza w moim życiu ciekawa lekcja historii Rosji"
"Nie masz przypadkiem przygotowania pedagogicznego?"
"Miło będzie poznać nowe rzeczy! Czekam na ciąg dalszy"

Bardzo Wam dziękuję za wsparcie i zaproszenia! :) Nie mam przygotowania pedagogicznego (posługuję się logiką:) i na pewno będę miała jeszcze sporo informacji na mnóstwo tematów. Oto kilka z nich:"Dwie Stolicy. Wczoraj a dziś", "Bez czego nie może być Rosji", "Kuchnia rosyjska", "Ciekawostki z języka rosyjskiego" i to dopiero początek:)

jochen 18.12.2019 11:40

No i pięknie, to się nazywa konkret!
Pisz dalej, edukuj i obalaj stereotypy :Thumbs_Up:

Emek 18.12.2019 11:42

Katerina, jak masz taką opcję to wpisuj nazwy rosyjskie w tymże języku a nie spolszczone (lub spolszczone równolegle obok rosyjskich). Zdecydowanie łatwiej bo te spolszczenia to różnie wychodzą ;).

Metel 18.12.2019 11:52

Cytat:

Napisał sagittariush (Post 661999)
Co do stereotypów - no cóż, spowodowane są one przeszłością naszego kraju i dzisiejszym przekazom z mediów, które dotykają przede wszystkim polityki. Na szczęście wielu z nas, ma otwarte umysły i wie, że stereotyp to mit. I Ty im nie ulegaj obserwując Polaków ;)
:)

Staram się:) Co dotyczy stereotypów, mam nawet doświadczenie. W 2015 roku, miałam spotkanie z Polakami w Witebsku (Białoruś). Zdaje mi się, że był na nim również Miszel. W sąsiednim budynku mieszkali bajkierzy z Petersburgu. Zanim się przywitaliśmy, Rosjanie powiedzieli: "Wiemy, że wszyscy Polacy nas nienawidzą". Polacy na to się uśmiechnęli i powiedzieli: "Nam też wmawiają, że Rosjanie nas nienawidzą".
Wieczór był bardzo przyjemny i ciepły, z uśmiechami do siebie nawzajem, toastami i pysznym jedzeniem, gdzie bariera językowa nikomu nie przeszkadzała. I niech już tak zostanie:)

Cytat:

Napisał sagittariush (Post 662000)
Z pewnością będę wnikliwie śledził Twoją opowieść, ale mam jeszcze taką sugestię dla forumowiczów.

Proponuję zorganizować "masowe" spotkanie z Kateriną, by móc posłuchać opowieści Kateriny "na żywo", pogadać i poznać całą ekipę, którą ciągnie kierunek Rosja, być może nawet z perspektywą zorganizowania wyjazdów w grupach i podgrupach :)

Katerina, co Ty na to? Podjęła byś się prowadzenia prezentacji na takim spotkaniu?

Mało tego, że będę musiała wykładać w języku obcym, który na razie nie jest u mnie wystarczająco bogaty, nie jestem zawodowym narratorem. Lecz jeśli Wam to nie będzie przeszkadzać, dlaczego nie? :)
Bardzo chętnie z Wami się spotkam i pogadam i odpowiem, jeśli potrafię, na jakieś pytania na żywo. Dziękuję za Wasze zaufanie i zaproszenie! Bardzo mi miło:)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.