Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Trochę dalej (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=76)
-   -   Gruzja - w tym roku jak widzę do znudznia [Sierpień 2012] (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=15044)

duzy79 25.10.2012 20:48

I jeszcze jedno. Do wszystkich szyderców (Calgon, 7Greg, Rumianek, Megi) - bardzo dziękuję za cenne uwagi.

calgon 26.10.2012 19:32

nie no czekaloda dla Dużego musi być!

duzy79 13.11.2012 22:45

26 Załącznik(ów)
Musze zagęścić trochę ruchu bo nie dość że czasu brakuje, to konkurowanie z tak wielkimi pisarzami jak Calgon jest niemożliwe. Pozostaje też kwestia skończenia tego co się zaczęło.

kolejny dzień to dalsza droga w kierunku Gruzji po tureckiej ziemi:
Załącznik 35593
Załącznik 35594
Załącznik 35595
Załącznik 35596
Załącznik 35597

W ostatnim odwiedzonym Tureckim mieście ARTVIN jemy kebaba do którego zaprowadził nas Turek na Varadero. Sam podjechał do nas kiedy byliśmy przy sklepie i tak chłopak zachodził, zagadywał aż w końcu okazało się że mają tam klub motocyklowy składający się z 15 osób. Po zrobieniu kilkuset metrów za naszym przewodnikiem zostawiamy motocykle przed sklepem jego kolegi, który również jeździ na motocyklu i jest jednym z klubowiczów i idziemy na kebaba:
Załącznik 35598
Jak zwykle koryto jest rewelacyjne.
Wracamy do motocykli, a tam już kolejny członek klubu podjeżdża i uśmiecha się do nas. Rozmawiamy na temat elektroniki BMW ( Rambo byłby dumny z naszych opinii - ale nie wypadało inaczej, jechaliśmy przecież afrykami). Proponowany nam był nocleg, ale niestety środek dnia i nam "nada jechać". Na pożegnanie dostajemy jeszcze smycze z logo klubu i naklejki. Tak mnie zaskoczyli, że nie zrobiłem im ani z nimi żadnego zdjęcia, nad czym ubolewałem już kilka kilometrów dalej - o czym ja myślałem?
Ale nic to, dziś wjazd do Gruzji :-)
Przed samą granicą:
Załącznik 35599
W sumie niewiele zauważyłem zmian po zmianie państwa - paliwo znacznie tańsze. Jednym zaskoczeniem była reakcja ludzi na widok motocyklisty jadącego na stojaka, zdarzali się tacy co jechali obok nas samochodami i nagrywali nas telefonami.

Pierwszy nocleg w Gruzji to wynajem domku.
Rano kierujemy się w kierunku Mesti
Załącznik 35600
W samej Mesti najbardziej zadziwiająca jest jednostka Policji:
Załącznik 35601
Załącznik 35602
Chyba najczęściej fotografowane miejsce w tym mieście.
Reszta to niewykończone Krupówki z bydłem rogatym w środku:
Załącznik 35603
Na deser tego dnia zostawiamy sobie szutrowy dojazd do Użguli:
Załącznik 35604
Załącznik 35605
Załącznik 35606
Załącznik 35607
Wynajmujemy nocleg u Aksela, pijemy kilka piw w lokalnej knajpie i tak kończy się dzień.
Rano ku mojemu niezadowoleniu szczyty, które otaczają to cudne miejsce znów są spowite mgłą, bo nie wspominałem że dzień poprzedni był mało łaskawy i też przymglił większość widoków.
Załącznik 35608
Zamknięcie pętli w której udział brały dwie w/w wioski jest mało malowniczy, 100 km szutru w lesie w którym korony drzew skutecznie zasłaniają wszystko.
Potem kierujemy się nieco na południe i podziwiamy kolejne komisariaty:
Załącznik 35609
Załącznik 35610
Zamykamy opony na idealnej asfaltowej drodze , która się kończy w miejscowości przypominającej kurort:
Załącznik 35611
Lokales informuje nas, że dalej to już tylko wojskowe sprzęty mogą jechać - ryzykujemy.
Kiedy uznałem, ze jesteśmy prawie na szczycie to wypatrzyłem jakąś drogę, która prowadzi nieco wyżej. Melduję Łukaszowi, ze jadę zrobić jakieś zdjęcie. ledwo wjechałem na górkę a w moim kierunku biegnie pies wielkości małego niedźwiedzia, no...pomyślałem...burkwi trzeba będzie porządnego buta sprzedać, żeby się odczepił, przez myśl przebiegło mi pytanie - czy Łukasz wie gdzie jest moje ubezpieczenie, przyda się jak powiozą mnie do szpitala. Ale burek zwalnia i zaczyna merdać ogonem - idzie do Łukasza a ten traktuje go jak swojego, no dobra wjechałem tu żeby zrobić zdjęcie, a tu tylko same prosiaki biegają
Załącznik 35612
Nawracamy, ale zaczyna wołać nas jakiś koleś, Łukasz, mówię. jak zwykle pewnie wjechałem komuś na pole i idę w szkodę, nawracamy. Ale nie, koleś podchodzi, wita się i proponuje jedzenie, tłumaczy że będzie piekł chleb. Pytamy czy to długo potrwa, ależ skąd 15-20 min zapewnia Gruzin. No dobra idziemy.
Po 2 godzinach wychodzimy najedzeni jak bąki z zapasami na kolejny dzień
Tak wyglądało wypiekanie chleba i podsmażanie sera:
Załącznik 35613
Załącznik 35614
Dziękujemy za wszystko i jedziemy dalej
Załącznik 35615
Załącznik 35616
Załącznik 35617
Po drodze otrzymujemy jeszcze kilka propozycji wstąpienia na kielicha, albo chwilowej zamiany motocykla na konia, ale z racji długiej przerwy u naszego piekarza i chęci powrotu na całym motocyklu do domu rezygnujemy z tych pokuszeń.
Na wylocie, jak się okazało z parku narodowego spotykamy jeszcze trójkę Rosjan na Afrykach, którzy jadą w przeciwnym kierunku, pytani mówimy, że z pasażerem się da, ale jest ciężko i dalej ruszamy w dalszą drogę, nie zwracając uwagi na nabitego strażnika owego parku.
Załącznik 35618
Dojeżdżamy do miasta, kontaktujemy się z naszymi z forum, robimy zakupy i znów spotykamy tych samych Rosjan, którzy jednak zrezygnowali ze zdobywania przełęczy i zawrócili, podejmujemy decyzję o wspólnym noclegu nad rzeczką, gdzie i późną nocą dojeżdżają forumowicze krajani.

Aldo Raine 13.11.2012 23:35

Co jest? Zdjęcia się nie wyświetlają.

panzer 14.11.2012 11:09

1 Załącznik(ów)
Forumowicze krajani to ja z ekipa. Skoro foty nie działają wrzucam swoją z tego przypadkowego małego zlotu AT :at: Pozdro chlopaki!


https://africatwin.com.pl/attachment...1&d=1645360004

calgon 14.11.2012 11:58

Duzy dopadło Cie z fotkami co mnie czasami.Spedziles duzo czasu na edycji , za długo!
Teraz musisz edytowac posta wklejac po kolei.Ja dlatego dziele fotki bo sie tak kilka razy w balona zrobiłem.
Moze admini cos wymysla?
ps. Spokojnie odtwórz wszystko i powklejaj na nowo

duzy79 14.11.2012 22:35

miałeś mi to Calgon prędzej napisać - wujek dobra rada.... :-)
Jutro się za to wezmę.

duzy79 15.11.2012 21:58

Chyba już jest dobrze

Kupek 15.11.2012 22:04

Te świnki wyglądają na szczęśliwe :Thumbs_Up:

7Greg 15.11.2012 22:05

Piękne foty :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.