Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Lejdis (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=45)
-   -   Lejdisowska wymiana łożysk główki ramy (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=10494)

megi 29.09.2011 23:04

Cytat:

Napisał Brunetka (Post 198076)
Megi - ja nie zbierałam tych kuleczek po to aby włożyć je z powrotem na stare miejsce. Tylko aby włożyć nowe łożyska. Bo te które demontowałam nadają się wyłącznie na złom. Kierownica już mi "szwankowała" przy skrętach.

A jeśli chodzi o to że to nie jest "żaden wyczyn" to on np dla mnie jest.
Jeśli ktoś zajmuję się tym na co dzień, to dla tej osoby to jest pikuś.
Trochę czasu trzeba poświęcić na to, aby wyciągnąć łożysko a zwłaszcza wybić tuleje, u mechanika się płaci i się ma.
A ja chciałam zrobić to sama, i nie widzę w tym nic złego.
A mimo wszytko było to dla mnie fajnym wyzwaniem.

Megi, jeśli potrafisz naprawiać motory to z chęcią zapiszę się do Ciebie na lekcje :D (mówię poważnie)


w twojej fotoInstrukcjo-relacji brak doznań jak to jest po skręceniu wszystkiego w jeden kawałek, stad moje pytanie czy udało Ci się złożyć to wszystko do kupy i czy trampek utrzymuje trajektorię skrętu

Nie wiem skąd Twoje subiektywne odczucie, że zabawa w Adama Słodowego to coś złego....

Jak najbardziej zapraszam na zgłębianie tajników, co kryje dusza motocykla... krok pierwszy do wtajemniczenia, to opanowanie HAFTu KASZUBSKIego :at:

diverek 03.10.2011 11:23

Hehe, kota w domu nie ma to myszy... używają moich kluczy bez pytania:) A tak na serio to szkoda że nie zrobiłaś większej ilości zdjęć z kolejnych czynności i nie umieściłaś tego chronologicznie z odpowiednim opisem. Byłaby fajna solucja.

Cytat:

Napisał megi (Post 198619)
w twojej fotoInstrukcjo-relacji brak doznań jak to jest po skręceniu wszystkiego w jeden kawałek, stad moje pytanie czy udało Ci się złożyć to wszystko do kupy i czy trampek utrzymuje trajektorię skrętu

Znając swoje dziewczę, to po powrocie z trasy będę musiał wszystko sam poskładać i jeszcze szukać powkładanych nie wiadomo gdzie porozkręcanych maneli. No chyba że tym razem się mylę. Jeśli tak i trampek stoi już dumnie skręcony, to... wielki szacun dla matki rodzicielki moich dzieci.

wilczyca 16.01.2012 18:47

hej Brunteka!

jak tam sprawa rozkręciła/skręciła się z łożyskami? Motorek poskładany? Sama ostatnio walczyłam z półkami... Udało Ci się wybić stare łożysko i nabić nowe? Jakieś foty porobione? :)
pozdrosy!

diverek 18.01.2012 18:31

Cytat:

Napisał wilczyca (Post 215800)
hej Brunteka!

jak tam sprawa rozkręciła/skręciła się z łożyskami? Motorek poskładany? Sama ostatnio walczyłam z półkami... Udało Ci się wybić stare łożysko i nabić nowe? Jakieś foty porobione? :)
pozdrosy!

Łożysko, a właściwie zewnętrzna bieżnię górnego łożyska, musiałem wybić sam. Brunetka na tym etapie poległa :)
Ja przy pomocy fizyki wybiłem to bez większych problemów. Po prostu włożyłem spory klucz nasadowy do zamrażarki na kilka godzin. Głowka ramy została potraktowana opalarką z zewnątrz, od środka bieżnię schłodziłem owym wyjętym z zamrażarki kluczem i poszło szybko i bezboleśnie.

Problem ze złożeniem trampka do kupy jest taki iż moje dziewczę nie ma teraz kompletnie czasu. W momencie gdy się brała za jego rozkładanie była bezrobotna. A w chwili obecnej już pracuje. I jako że ja jestem tylko w domu na weekendy i to nie wszystkie cały dom jest tylko na jej głowie. Jak widac trochę ją usprawiedliwiam. Ale tak jest rzeczywiście.

Ale obiecuje że któregoś weekendu już wspólnie się zabierzemy za składanie tego przodu i zrobimy fotorelacje prawie tak fajną jak Twoja :)

Zazigi 18.01.2012 18:42

artystyczna robota...

wilczyca 18.01.2012 19:33

Cytat:

Napisał diverek (Post 216089)
Ale obiecuje że któregoś weekendu już wspólnie się zabierzemy za składanie tego przodu i zrobimy fotorelacje prawie tak fajną jak Twoja

Witajcie!

Ah więc to taaak, łożyska czekają jeszcze na swój czas :) Pociągnęłam temat, bo zastanawiałam się, czy by nie kontynuować wątku łożyskowego, jako że tak dawno rozpoczęty i porzucony, a ja właśnie przerobiłam ten odcinek ramy :D No to czekam na Wasze zmagania! :lukacz:
Wiosna za pasem ;)

ps. dzięki :)

podos 26.01.2012 20:46

Cytat:

Napisał wilczyca (Post 216097)
No to czekam na Wasze zmagania! :lukacz:
Wiosna za pasem ;)

ps. dzięki :)


a ja na zdjecia z montażu:)

diverek 26.01.2012 21:48

Cytat:

Napisał podos (Post 217639)
a ja na zdjecia z montażu:)

No wjechałeś mi tak na ambicję, że każdą czynność obfotografujemy. Nie wiem tylko kiedy niestety. Ten weekend zjeżdżam do Polski, ale są inne plany już nakreślone. Ale nie wykluczone że choć część montażu uda się zaliczyć.

Belfegor 27.02.2012 21:08

Brunetka pochwal się...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.