Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   TPS,moduł,impulsator (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=8502)

Kazmir 02.02.2011 22:31

Chcesz oszukać moduł zapłonowy??? Chyba Ci się w ten sposób nie uda :p

Głęboka ta rzeka co wspominałeś o niej....:D:haha2:

Mecia 02.02.2011 23:15

Teraz po roztopach głęboka... ALEEEEEEEEEEE .......znalazłem CHYBA przyczynę. Zamieniłem śrubki składu i wykreciłem bażej. Jest miodzio i równo. Jak się okazało tez, o-ring na śrubie składu puszczał paliwo, ze az z niej sączyło. Założyłem inny i jest bajka. Dawno tak równo nie chodziła. Czyli CHYBA do rzeki wrzucę co innego i dam namiary... :D

ps. jeszczę sie nie cieszę , bo z nia jest jak z kobietą...

nicek27 03.02.2011 00:56

Cytat:

Napisał Mecia (Post 157546)
Jest miodzio i równo.

:drif:
Jak mi się marzy o takiej pracy. Moja niby jeździ i wolne ma, ale przy gwałtownym dodaniu gazu ZIONIE OGNIEM z gaźnika przedniego cylindra..:mur:
Kaszel itp.:vis:

Marcin.111 03.02.2011 20:12

Mecia to jak to w końcu jest bo piszesz w pierwszym poście ze robiłeś colortune i dalej miałeś problem a teraz pomogła zmiana ostawień gaźnika? Na colortune miałeś idealnie i dalej źle chodził? Sprawdzales co teraz pokazuje colortune?




nicek27 mi to wygląda na rozrząd, sprawdzałeś go dobrze? Nie masz przestawione o ząbek? Mierzyłeś kompresje? Jak masz nadpalony zawór to wyjdzie na pomiarze. Co do zapłonu to pożycz gdzieś lampę stroboskopową i popatrz czy się tobie znaki pokrywają? Nie znam twojego modelu ale na pewno masz gdzieś na wale znaki zrobione żeby to sprawdzić, pewnie jest jakiś dekielek do wykręcenia.

Mecia 03.02.2011 20:41

Marcin, jeżeli mam być szczery to teraz zaczęła naprawdę równo chodzić, ale musi być rozgrzana. Na zimnym silniku wygląda to troszkę gorzej. Ustawiłem ją na słuch, jezeli chodzi o skład mieszanki, colortune mnie tylkko nakierował na to , ze trzeba fest odkręcić śruby składu, przy ustawionym 2,25 , pechowy tylny gar chodzi nierówno i lekko popierduje w wydech, nie mówiąc o strzelaniu w gażnik. Na zimnym silniku na wolnych obrotach potrafi jeszcze lekko kichnac w gaznik, ale nie ma tragedii. Czekam jeszcze na gażniki od Newroma i na nich sprawdze dokładnie. Mimo wszystko przerażają mnie tak mocno wykręcone śruby(ponad 4 obroty na tylnym garze). Dodam, że dzisiaj mierzyłem cisnienie na garach , ale zrobiłem to błędnie bo na zamknietych przepustnicach i słabo rozgrzanym silniku bo się spieszyłem... :mur: Nie zdążyłem zrobić na otwartych bo o tym nie wiedziałem i wcześniej oddałem manometr mechanikowi , który po chwili zamknął zakład. Wyszło mi około 8 bar na cylinder, czyli tragicznie. I teraz pytanie: czy dużo by się zmieniło przy pomiarze, gdybym otworzył przepustnice i bażej rozgrzał sprzęt?

wieczny 03.02.2011 20:47

Zmieniłoby się jeśli silnik jest zdrowy. Do tego wypadałoby przeprowadzić próbę olejową również na ciepłym silniku i wstępnie będziesz mógł ocenić stan silnika oraz ewentualną przyczynę zbyt niskiego ciśnienia sprężania.

rambo 03.02.2011 21:01

Moja przy 150 000km też ma koło 8atm. I tak spada po 1atm rocznie :o

Mecia 03.02.2011 21:18

Jutro zmierzę na otwartych przepustnicach i rozgrzanym piecu. Znajomy mechanior powiedział, że może nawet o 40% skoczyć w górę.

wieczny 03.02.2011 21:43

To wyjmij filtr powietrza, no i zrób próbę olejową.

rambo 03.02.2011 22:42

Cytat:

Napisał Mecia (Post 157744)
Jutro zmierzę na otwartych przepustnicach i rozgrzanym piecu. Znajomy mechanior powiedział, że może nawet o 40% skoczyć w górę.

Odepnij prund od świec, bez filtra powietrza, gaz na full, i drugi cylinder wtedy ma mieć wykręcone świece. Może skoczy nawet do 10atm


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.