Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Rama, zawieszenia, napęd (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=7)
-   -   Łożysko główki ramy - regulacja. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=7938)

Jaro-Ino 27.01.2011 02:37

Cytat:

Napisał TyMoN (Post 156300)
Nie zawracaj sobie głowy - kupiłem sprzęt który tego nie miał - zrobiłem troszkę ponad 10k km - i ma - coś musiałem zrobić źle, że teraz pojawił się problem....

wiec ponawiam pytania:
- co mogło doprowadzić do takiego stanu?
- jak dbać o to aby łożysko główki ramy było sprawne? (co mu szkodzi?)

Łożysko musi mieć smar i na początku musi być prawidłowo wyregulowane. Łożyska nie są wieczne i po jakimś czasie się je wymienia. Może było ciut mało smaru i gdzieś przyłapało rdzą lub nierówno się zużyło. Jak poskładasz to dobrze to jeśli chcesz dbać to jedyne co mozesz robić to po wymianie co roku sprawdzać jego stan i smarować dobrze po czym składać z powrotem regulując prawidłowo.

Tak jak radził Lepi: Wymień.

Lepi 27.01.2011 08:11

Źle zrobiłeś to, że jeździłeś motocyklem. To nieuchronnie prowadzi do zużycia podzespołów. Dobre, nasmarowane łożysko główki ramy nie wymaga, żeby do niego zaglądać. Jest to zbyt pracochłonne. Zamiast tego kontroluj luz i go kasuj. Jak pojawią się pierwsze oznaki zużycia wymieniasz. Cała filozofia. To łożysko jest powyżej głębokości brodzenia więc nic się z nim nie dzieje.

zbyszek_africa 27.01.2011 08:56

Mogło zardzewieć jak się go traktuje karcherem. Łozysko główki ramy przeważnie "czuć" gdy kierownica jest na wprost, natomiast gdy już jest trochę skrecona moze to być wina linek które się żle układają, a wydaje się jakby było to łozysko.
pozdr.

Marcin.111 27.01.2011 13:07

Sprawdź dobrze czy to nie linki lub przewody hamulcowe trzymają kierownice.

Tymon 27.01.2011 19:32

A co lepiej kupić?? Oryginalne (kulkowe) czy zamiennik (stożkowe) łożysko?

Słyszałem opinie, że zamienniki (stożkowe) są lepsze od Hondowskich (kulkowych) z powodu wiekszej powieszchnii która ma kontakt z bieżnią i dłuższą zywotnością. Czy to prawda?

P.S.

Cytat:

Napisał Afripedia (Post 156434)
...Stan łożyska jest zalezny od stylu jazdy i temperamentu kierowcy dlatego jego stan powinien być badany co 12 tys km na okoliczność luzów...

Stan łożyska jestr zależny od temperamentu kierowcy - czyli to jak jeździmy też ma na to wpływ??

wieczny 27.01.2011 19:39

Jest to prawda.

Stan łożyska zależy od stanu dróg ;), tłumienia zawieszenia, ilości dobić przedniego zawieszenia podczas zbyt wymagających dla zawieszenia Afryki skoków. Lagi to ramię, którym działające na koło siły wytwarzają moment oddziałujący na ułożyskowanie w główce ramy. Od samego skręcania kierownicą z kołem w powietrzu łożyska prędko nie zużyjesz :).

ŁukaszBIA 27.01.2011 19:40

Cytat:

Napisał TyMoN (Post 156434)
A co lepiej kupić Oryginalne (kulkowe) czy zamiennik (stożkowe) łożysko?

Stożkowe, ponoć lepsze.

Dzieju 27.01.2011 20:37

Cytat:

Napisał blink (Post 156437)
Stożkowe, ponoć lepsze.

Nie ponoć, tylko lepsze z racji większej powierzchni roboczej , takie mam założone.

banditos 27.01.2011 21:35

No to teraz pytanie gdzie kupic dobre lozysko stozkowe i jakiej firmy?

wieczny 27.01.2011 21:59

Z tego co pamiętam (a zmieniałem jakieś 35kkm temu) są tylko w Larssonie, bo to nietypy.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.