Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hobby Forumowicza (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=275)
-   -   Zakup roweru (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=43244)

voxan69 22.09.2022 20:05

Kup to co ci się podoba. Pojeździsz chwilę, sam się przekonasz co cię denerwuje i co chciałbyś mieć lepsze. Myślę, że twój trzeci rower będzie już w miarę pod ciebie i będziesz w 99% zadowolony. Innej drogi nie ma. Temat i budżet bez dna.

Wysłane z mojego RMX3085 przy użyciu Tapatalka

husa521 22.09.2022 20:37

Czytając te wszystkie złote rady to aż odechciewa się kupić rower

Cytat:

W tych przykładach co podałeś nie będzie ani dobry osprzęt ani dobry amor ani tym bardziej dobre koła.
Koła kupuje się pod siebie więc lepiej zainwestować w nowe, napęd najmniej ważny, amortyzator powietrzny lepiej zamienić na sztywny.
Cytat:

:Thumbs_Up: Dobrze, że wziąłeś tego XC120, bo lepszy niż XC100... ;)
Dużo lepszą ramę ma (taka bardziej agresywna i trzeba się przyzwyczaić) i większość podzespołów też, a nawet chyba gwarancję ma na lepszych warunkach. Nie wiem jak szybko będziesz chciał się poruszać, bo jeśli prędkość ważna, to prawdopodobnie przód zębaty do zamiany na większy...
Cytat:

To co ci podał Redrobo, zjada na śniadanie tego Rockirder. Przemyśl zakup. Jak Cię będzie drażnić napęd 2X z przodu niewielkim nakładem zmienisz na 1x11.
nie mogę sobie wyobrazić jak kiedyś ludzie jeździli na orkanie, jubilacie, wigry czy ukrainie. To musiał być hardcore.
dlatego więc

Cytat:

Napisał przemo77390 (Post 792879)
Jakieś porady typy.

Pozdrawiam,
Przemo


Proponuję kupić rower za 8 koła, gdzie do wymiany będzie może tylko sztyca lub kup rower za 5 koła ale do wymiany koła, ośki, przednia zębatka, opony.....no i sztyca.

Cytat:

Napisał przemo77390 (Post 792879)
Mocno zastanawiam się nad zakupem roweru - budżet max do 5 koła. Niestety w tych pieniądzach rozsądne e-bike nie wchodzi w grę.

lub załóż nowy temat ale napisz - budżet max do 3 koła, wtedy pojawią się propozycje snafcuf rowerowych, pojawią się modele za 5 tysi i wszyscy będą zadowoleni a Ty będziesz miał rower taki jak chciałeś.

Mam nadzieję, że pomogłem.

kristoch 22.09.2022 21:32

Rower jak rower, ale jakie opony? Oto jest pytanie.

Mallory 23.09.2022 07:45

Moja dygresja jeszcze jedna - jeżeli rower ma być też używany na co dzień to nie powinien być zbyt drogi.
Używanie drogiego roweru na dojazdy np. do pracy, zwykłe załatwienie spraw po mieście itd... nie jest zbyt komfortowe.
Lepiej tłuc tańszy i łatwiej go przypinać na wiele godzin na ulicy.

przemo77390 23.09.2022 14:22

a jak rozwiązujecie problem ładowania telefonu - navi strasznie żre prąd.

Widziałem fajne lecz nie dostepne rozwiązanie - Topeak Smartphone holder with power pack - od razu jako uchwyt.

Tu coś podobnego https://allegro.pl/oferta/topeak-mob...CABEgL-K_D_BwE

greenman 23.09.2022 14:44

Dobrze rozumiem, że to jest powerbank? Tylko z dodatkową gumką i podpisany "rowerowy" i przez to jest 3-4 razy droższy niż zwykły powerbank?

dzinks 23.09.2022 16:36

Power bank trzymam w torbie na kierowcy. Mam taką rowerową na wyprawy.

Artek 23.09.2022 21:05

Przemo wp5 wytrzymuje cały dzień z navi bez ładowania.
Masz już lampkę do tyłu? Moja "robi się" na ogniwie 18650. Jesień idzie;)
Do przodu zakładam "domową" convoy m4u.

bukowski 23.09.2022 22:56

z lampek mogę polecić na tył rockbros q3 (ładowana USB, w trybie migającym starcza na cały dzień) dodatkowo funkcja "stop" poprawia mi samopoczucie na skrzyżowaniach.
Na przód wziąłem armyteka prime c2 od Emka. Nie ma odcięcia i nie można ładować w czasie używania, ale jako światło do roweru jest idealna. Da się w nocy po lesie 30 km/h bez strachu zapieprzać, tylko słychać co rusz plaskniecia spadających wiewiórek.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

matjas 23.09.2022 23:28

Voxan dobrze napisał.
Ale od Orkana nie polecam zaczynać :) miałem :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.