Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Za małe ładowanie na światłach (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=37067)

motomysz 13.04.2020 18:38

Cytat:

Napisał next22 (Post 677070)
Zmień jeszcze raz regulator

ta sama myśl do głowy przyszła.

ArtiZet 13.04.2020 18:45

Cytat:

Napisał Alibaba (Post 677063)
- ładowanie na wolnych ze światłami drogowymi 12,3 V a przy 3000 obrotów nie przekracza 12,5 V

Napiecie mierzone na klemach aku ?? Bo jesli tak to jest za niskie

Kazmir 13.04.2020 18:51

Cytat:

W motocyklach jest jakoś inaczej? ALternator non stop daje max prąd ładowania? Dlatego np jak sie jedzie bez świateł to regulator napięcia zamienia bezsensowny prąd w ciepło?
W aucie jedynym regulatorem jest regulator napięcia. Prąd ładowania (w skrócie) ustawia się sam do obciążenia.
W moto im większe obroty tym więcej napięcia prądu. Dlatego najgorszą opcją jest jazda bez świateł i innego obciążenia. Nadwyżka jest po chamsku zwierana impulsowo do masy przez regulator, robiąc z niego przy okazji grzejnik. Pamiętać tez należy, że jeśli przekroczymy wydatek alternatora to nie ma co liczyć na poprawne ładowanie aku.

Jest to pewnie staranie dobrane przez producenta i dodanie dodatkowego obciążenia , lub jak pokazuje ten watek i inne podobne dochodzi do zaniedbania stanu instalacji elektrycznej (lata swoje robią zwłaszcza topienie sprzętu) to jest problem i trzeba głębiej spojrzeć, bo wymiana kolejnych regulatorów nic nie wniesie?

next22 13.04.2020 18:53

Cytat:

Napisał NaczelnyFilozof (Post 677084)
A tak przy okazji.
Bo alternator czy prądnica w motocyklu to działa inaczej niż alternator w samochodzie? No nie? Moja wiedza z "prądów" jest słaba :)

Bo w aucie jest tak. Im większy pobór prądu w aucie, tym alternator stawia większy opór na pasku. I do jakiejś wartości daje więcej. Np jazda autem bez załączonych świateł powoduje zmiejszenie spalania o 0.1l/100 :D

W motocyklach jest jakoś inaczej? ALternator non stop daje max prąd ładowania? Dlatego np jak sie jedzie bez świateł to regulator napięcia zamienia bezsensowny prąd w ciepło?

Czy jest zupełnie inaczej i coś źle rozumiem?

Dokładnie to inna konstrukcja
w aucie mamy alternator wzbudzany napięciem z akumulatora a regulator ustawia ilość tego napięcia wzbudzenia aby uzyskać optymalną ilość produkowanego prądu .
w motocyklach mamy wzbudzenie poprzez magnesy stałe i nie mam możliwości regulacji ich siły więc alternator ma stałą wydajność ( pomijając obroty )

Alibaba 13.04.2020 19:45

Kostka regulatora wywalona, spięte na zalutowane wsuwki .
Tak samo nowy stycznik rozrusznika z nowymi konektorami
Instalacja ORI bez przeróbek
Światła drogowe palą 1 włókno , mijania też , z tym że ten czerwony przełącznik długie - krótkie nie działa ( nie zaskakuje na drogowych i działa tylko jako przycisk )
Napięcie na zmiennych przewodach przy 3000 obrotów ma 60 V przy 5000 ma 80 V

kdf 13.04.2020 19:48

Czy aby po przełączeniu na drogowe nie zapalają się wszystkie cztery włókna?

Dubel 13.04.2020 19:49

Kable od regulatora do aku cale? wszedzie jest dobre przejscie?

Alibaba 13.04.2020 20:14

Po włączeniu świateł mam tylko mijania , drogowych nie mogę na stałe włączyć bo ich przycisk odskakuje ale jak go wciskam zapalają się po jednym włóknie w każdej żarówce a mijania gasną.

CzarnyEZG 13.04.2020 20:17

Wróżenie z fusów.

Cała instalacja jeszcze raz do przejrzenia (i te lutowane "pewniaki" przede wszystkim).
Gdzieś musi być słaby styk lub słaba masa.
Albo w drugą stronę - zwarcie.
Cudów nie ma.

Cytat:

Napisał Alibaba (Post 677111)
Po włączeniu świateł mam tylko mijania , drogowych nie mogę na stałe włączyć bo ich przycisk odskakuje ale jak go wciskam zapalają się po jednym włóknie w każdej żarówce a mijania gasną.

W takim razie masz winnego - zwarcie w przełączniku świateł.

kdf 13.04.2020 20:18

Zmierz napięcie przed regulatorem (z włączonymi odbiornikami-czym więcej tym lepiej) pomiędzy wszystkimi trzema przewodami.
Jeżeli napięcie będzie się różne, to duże prawdopodobieństwo że alternator.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.