Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Jak zabezpieczyć stawy nóg przed skręceniem (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=14571)

puszek 23.08.2012 12:04

Buty twarde dobrej marki...i... dobrze ciasno zapiete...Najlepsze buty nie uchronia gdy beda luxne na nodze.A co do przyciskania do motocykla stopy to prawda... Nie raz czułem jak lsizga mi się noga po krawedzi koleiny.Jak jes cięzko to staram sie stac na moto i w razie czego jechac odsadzajac sie od koleiny. Może tez jest tak ,ze Dr-ka nie wybacza takich błędów jak Afri( kochana niunia:o) i duzo bardziej eksponuje stopę na urazy. Kiedys w Kletnie z Podosem o ten sam kamień urzadzilismy sobie kostki na fioletowo...Ale to były miekkie buty.

podos 23.08.2012 12:26

i jak ostatnie pizdy siedzielismy na kanapie zamiast stać... od tego czasu zawsze stałem i koniecznie palce na podnóżku!!! a nie srodek stopy czy pięta.

nauka kosztuje

Grucha 23.08.2012 13:34

http://africatwin.com.pl/showthread....ortezy&page=17

Na samym dole strony jest fajne rozwiązanie. Bardzo praktyczne i raczej łatwo dostępne.

fundriver 23.08.2012 13:59

Rychu - jesli sciagnales filmiki - zobacz GOPR1223.MP4. Jade VStromem Pawelka, ok 2 min filmu - gleba. Zwroc uwage na moja lewa noge. Przygniotl ja stelaz pod kufry, jest obrocona o 180 st. do kierunku jazdy. Troche ja poczulem, ale niewiele i za chwile zapomnialem o calym zdarzeniu :-) Tak BTW. - to noga gdzie mialem operacje kolana z koncem pazdziernika poprzedniego roku.

Nie wiem czy to buty (Crossfire) czy po prostu fart. Pewnie jednego i drugiego po trochu.

Jezdzilem kiedys w ortezie. Niby ok, nawet nie przeszkadzala. Ale mam watpliwosci co do ich skutecznosci ... choc nie mam zlych doswiadczen.

Podstawa: twarde buty, mocno zapiete. I twarda, sztywna (to b. wazne!) podeszwa, ktora przenosi silę z ciala na motocykl.

A jak sie cos dzieje - nie walczyc do konca tylko wyp... z motocykla. Szkoda zdrowia. Najgorsze gleby to te, gdzie motor Cie przygniecie, bo bestia ciezka i nie zna litosci.

No i nie zgadzam sie zeby nogami kurczowo obejmowac motocykl. To jakas przedziwna dla mnie technika, nawet troche bezsensowna. Ok, jesli jest b. wasko, jakas koleina - jadac powoli - moze tak. Ale o wiele latwiej jest zestabilizowac motor, jak i reagowac na zmiany jego polozenia jesli stoisz szeroko na podnozkach (sa nawet dostepne wydluzane podnozki). To dokladnie ten sam efekt, z ktorego korzysta cyrkowiec chodzacy po linie z dlugim poprzecznym drążkiem (drążek = podnóżki).

Grucha 23.08.2012 14:02

A tak na poważnie, to zgodnie za starą zasadą; jak coś jest do wszystkiego to jest do dupy, moje zdanie jest takie:

Stabilizator sportowy dobrze dobrany pod spodniami (stabilizuje staw kolanowy), spodnie bo w czymś jeździć trzeba, a na zewnątrz jakieś mądre plastiki chroniące przed uderzeniami mechanicznymi i zgnieceniami z warstwą pianki lub gumy dla amortyzacji. Grunt, żeby dobrze się w nich czuć i nie poruszać jak rycerz w zbroi.

Przerabiałem już kontuzje kolan (piłka nożna, inne sporty, a przede wszystkim narty), a co do kostek, to już nie skręcam. Moja kostka w razie czego boli jak cholera a po 5 minutach jest ok, tylko potem jeszcze poboluje jakiś czas. Tylke razy były już skręcone, że się przyzwyczaiły :D

A jak będę miał pecha to i super zajebiste ochraniacze za 4 tysie na kolanach nie pomogą. A twarde buty, to nie będę ukrywał, że chodzą mi po głowie, ale jakoś nie jestem przekonany, że dzięki nim uniknę urazu. To tak jak iść w góry: są dwie opinie - wysokie buty opinające kostkę i niskie, a ostatnio na szlaku spotykałem co chwilę turystów w japonkach, a pokonywaliśmy ten sam szlak. Da się. A GOPR zwoził kogoś w drogich butach bo skręcił kostkę. Jak masz pecha to i w d.... palec złamiesz.

Zgadzam się z opinią poprzednika. Tylko jadąc blisko przeszkód buty przyklejone do silnika, żeby ich nie zdjęło, a kolana szeroko, żeby se motorek sam podskakiwał.

Dunia 23.08.2012 14:19

Cytat:

Napisał Grucha (Post 254969)
Na samym dole strony jest fajne rozwiązanie. Bardzo praktyczne i raczej łatwo dostępne.

Gruszku -jak dla mnie super! poezja.....a poza tym w krzokach jakiejś nówki zawsze znajdziesz ( zwłaszcza po ścince drewna), jak stare się ku zużyciu chylić będą

Grucha 23.08.2012 14:30

Dunia, nie tylko na kolana pasują. Trzeba tylko dopasować odpowiednią średnicę pnia, żeby nie latało i nie uwierało :D

I musisz uważać na robaki, bo to ekologiczny materiał jadalny.

pałeł 23.08.2012 15:31

Zdrowiej kolego

dery 23.08.2012 17:27

Cytat:

Napisał Rychu72 (Post 254911)
Orteza na kolano? Tylko jaka? [...]
Koszty się nie liczą.

chyba najlepsza reklama ortez..
zdrowia!

Rychu72 23.08.2012 17:47

Cytat:

Napisał fundriver (Post 254977)
Rychu - jesli sciagnales filmiki - zobacz GOPR1223.MP4. Jade VStromem Pawelka, ok 2 min filmu - gleba. Zwroc uwage na moja lewa noge. Przygniotl ja stelaz pod kufry, jest obrocona o 180 st. do kierunku jazdy. Troche ja poczulem, ale niewiele i za chwile zapomnialem o calym zdarzeniu :-) .

Widziałem i nawet żonie to pokazałem, co by nie marudziła jak będę kupował pożądne buty.
Moja dokładnie tak samo była przygnieciona tyle, że poczułem chrupnięcie. :(
Puszek i Dunia ..... twu ... Duszek i Punia dzielnie mnie duchowo wspierali w dalszym offie, ale niedzielny RTG był bezwzględny.:)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.