Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Dokument celny CPD - co i jak za ile gdzie... (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=56)

sambor1965 19.06.2008 10:59

To chyba nie tak. Kaucje wplaca jedna osoba i to ona ryzykuje... Nawet jesli dowiezie swoj motur i pieczatki bedzie miala wszystkie to nie otrzyma zwrotu kaucji poki nie wyjasni sie sprawa z drugim.
Dokument jest wystawiany na wlasciciela pojazdu, ktory widnieje w karnecie. Mozna sie rozdzielac.

Ola 19.06.2008 11:13

Witam Wszystkich, mam "drobne" pytanko w kwestii karnetu, bo jeszcze nie miałam okazji przetestować jak działa w praktyce. Czy karnet mogę odebrać z PZM tylko w przypadku kiedy motocykl jest jeszcze w Polsce? Chodzi mi o to, że nie będe potrzebowała karnetu na cały czas mojej podróży (która ma potrwać około rok-półtora). Z tego co się orienotwałam aktualnie w obydwu Amerykach karnet nie jest wymagany. Będe go więc potrzbowała dopiero jak dotrę do Australii, ale wtedy już dawno (od dorych kilku misięcy) będę poza Polską... Czy w takiej sytuacji mogę załatwić wydanie karnetu np. "korespondncyjnie"? Szczerze mówiąc nie bardzo mi się usmiecha opcja powrotu do Polski (i to tym bardziej z motocyklem) tylko po to żeby załatwić karnet, a z drugiej strony wyrabianie go na kilka miesięcy przedtem kiedy będzie potrzbny też jest bez sensu, bo będe musiała go przedłużyć i pojawi się ten sam problem. Czy macie jakieś dośwaidczenia/przemyślenia w tej sprawie?

Z góry dzieki za wszelką pomoc.

sambor1965 19.06.2008 11:22

Teoretycznie do wystawienia karnetu wymagana jest obecnosc motocykla w Polsce. Praktycznie musi byc obecny dowod rejestracyjny. Zgub, wyrob duplikat, cos wymyslisz...

Ola 19.06.2008 11:29

dzięki, szczerze mówiąc na taką odpowiedź gorąco liczyłam... Bo po przeczytaniu kilku komentarzy na ten temat (nie na naszym forum) już miałam czarne myśli :)
Pozdrawiam

Mirmil 06.11.2008 05:15

Po jakim czasie od zdania dokumentow i dopelnieniu wszytskich formalnosci oddaja kaucje w gotowce(przelewie?)?

podos 06.11.2008 09:36

30 dni

ENDRIUZET 10.12.2008 14:34

Cza ja dobrze rozumiem, że jak nie mam "wolnych" 14000zł to se nie pojadę tam gdzie wymagane jet to CPD czy jakoś tam ??

podos 10.12.2008 14:49

bardzo dobrze rozumiesz.
w kupie jest duuuuzo taniej.

MrYogi 24.02.2009 16:28

Małe pytanko bo tego nie znalazłem. ( albo szukałem tam gdzie nie trzeba )

CPD jest potrzebne dla każdej pojemności czy dopiero od jakieś pojemności
(chodzi mi o motocykle oczywiście )

chomik 24.02.2009 21:44

Cytat:

Napisał MrYogi (Post 45353)
Małe pytanko bo tego nie znalazłem. ( albo szukałem tam gdzie nie trzeba )

CPD jest potrzebne dla każdej pojemności czy dopiero od jakieś pojemności
(chodzi mi o motocykle oczywiście )

Chodzi o rodzaj pojazdu, nie pojemnosc.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.