Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Produkcja membran (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=4987)

Artuditu 06.01.2010 19:28

Nie sądzę żeby ktoś stąd chciał zaryzykować umoczenie 800zł. Bo co jeśli okaże się że owe membrany są do dupy?

Jeśli chodzi o testy kurierów to mogę już się polecić na przyszłość.

JuIo 06.01.2010 21:40

Ludzie, wiadomo że coś co jest nieorginalne to nie zawsze jest takie jak fabryczne. Jałowe gadanie.
800zł na łeb to dużo, nie przeczę ale jak będzie nas dużo chętnych to koszt się rozłoży na pare zł za sztukę a tyle to chyba jesteśmy w stanie zaryzykować, czy...?
Tak więc działajmy nie gadajmy, kto chce membrany??
Ja!
Wezmę 4 albo co mi tam biorę 10 ktoś jeszcze?

Sławekk 06.01.2010 22:54

Dzieju ma rację , grubość będzie miała znaczenie i twardość która zmieniając właściwości membrany może zniweczyć cały wysiłek .

Ale rzecz w tym , że nasze AT się starzeją i prędzej czy później ktoś stanie przed potrzebą zmiany mebrany i oby to nie było gdzieś daleko . A jeśli jest możliwość zorganizowania taniego zabezpieczenia to ja jestem za .
Jeśli wydajemy 100 zł na dętki zapsowe to może warto jest pomyśleć o membranach za 30 zł - szt. na których wrócę do domu w razie ..... Potem w domciu mogę założyć taką od pana hondy za 550 - szt .

Może warto by było podjechać do firmy i zobaczyć na miejscu co to za twór i czy można im zaufać . Facet twierdzi , że te membrany działają w różnych warunkach( nawet tam gdzie kasa jest wielka i życie ludzkie zależy od tego ) i sprawdzają się , a tutaj możemy tylko teoretyzować .

Jeśli koszt formy zmniejszymy do 500,00 zł + 40 membran po 10,00 zł = 900 zł

900 zł / 40szt = 22,50 zł PLN - za membranę :umowa:

A łatanie memrany gdzieś tam też kosztuje i też nie zawsze można to zrobić .

Są jeszcze prezerwatywy i krążki antykoncepcyjne :eek:

Ja się piszę na 4 szt.

Dzieju 07.01.2010 00:07

Ależ nikt nie neguje zasadności rozpatrzenia oferty , jesli by wychodziło po te 22.50 za sztukę to można zaryzykować.
Dlatego nie chodzi tu zupełnie o ten koszt, ważne jest jak z żywotnością no i prawidłowym działaniem.
Co z tego że będzie tanio jak np moto nie będzie jechało albo będzie chlać po 8-10 ltr/100 a może jak ktoś wjedzie na 5000mnpm to AT stanie dęba i nie pojedzie dalej bo skład mieszanki będzie kiepski ...itp...itd...
Pozostaje zaryzykować te 50zł i potestować, jak będzie źle to najwyżej 50zł w błoto.
Ale większy kłopot jak gdzieś padnie w trasie....i tu jest dylemat. Po oryginałach wiadomo czego się spodziewać ( np 15 i wiecej lat jazdy) a po tych....?
Tylko testy mogą wyjaśnić sprawę, jak wypadną pozytywnie no to mamy alternatywę.

Vooytas 07.01.2010 06:39

Ja też uważam że trzeba spróbować, może będzie jak z czujnikami rezerwy nie oryginał a działa jak oryginał.
Jak chop to robi tyle lat to może wie o co kaman. W końcu te membranki które zastosował Puntek też nie są oryginalne a działają.

Wstępnie zamawiam 4 szt.

puntek 07.01.2010 10:25

No to ruszamy z wersją badania rynku
proszę wpisywać NICK - rodzaj Afri - ilość sztuk

wpisanych proszę o potwierdzenie i dopisanie modelu afri


Pozostaje jeszcze kwestia kto dostarczy wzory. I wydaje mi się, że było by celowym aby majstrowi przedstawić nówki a nie używki. Chodzi o kwestie zużycia i twardości.[/quote]
Myślę że pod koniec stycznia skończymy ankietę i zobaczymy jakie ilości jakie wartości :)
potem się zobaczy :)

hero 07.01.2010 10:34

Pozostaje jeszcze kwestia kto dostarczy wzory. I wydaje mi się, że było by celowym aby majstrowi przedstawić nówki a nie używki. Chodzi o kwestie zużycia i twardości.

Dzieju 07.01.2010 18:25

Aktualna lista:

RAMIRES - RD07 - 4szt
NEWROOM - - 2 szt
Vooytas - RD04 4szt
Sławekk - RD07 - 4 szt
JuIo n- RD07 - 10 szt
mczmok - - 10 szt
Iwan - RD04 - 6 szt
Hero - RD07a - 4 szt

kopiujcie i kto chętny niech się dopisuje

winc74 07.01.2010 18:37

Aktualna lista:

RAMIRES - RD07 - 4szt
NEWROOM - 2 szt
Vooytas - RD04 4szt
Sławekk - RD07 - 4 szt
JuIo n- RD07 - 10 szt
mczmok - - 10 szt
Iwan - RD04 - 6 szt
Hero - RD07a - 4 sz
Winc74 - RD04 - 2sz

kopiujcie i kto chętny niech się dopisuje

next22 07.01.2010 19:00

A do TA 600 to coś z RD będzie pasować ? bym też 2 szt .
Ktoś wie jak jest ?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.