Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   4x4 (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=118)
-   -   Pomysł na bazę kampera - Gaz Gazela 4x4 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=41470)

Emek 22.11.2021 16:34

Zapytałem kumpla z Rosji co o tym sądzi. Poniżej.
Это очень плохая машина.
На ней можно ездить только вокруг магазина с запчастями😂

CzarnyCzarownik 22.11.2021 16:49

Poncki: ciekawe, wygląda na to, że się da.

Rafał_RD: Nie znałem. Ale ta skorupa średnio mi się podoba, jednak wolę "blaszaka". No i ta cena... :D

Emek: Gazela tylko do sklepu po części. To trochę jak z motocyklami enduro <1000ccm które nadają się tylko na wyprawę do sklepu po bułki :)

Mieciek 22.11.2021 19:56

Buchankami też jeżdżą. Gazela to taka troszke nowsza buchanka.
Terenwzja ma kilka filmów z Vanami 4x4 i kilka firm robi srogie projekty kamperowe bazowane na róznych cudach.
Twoja fabia sdi safari edyszyn wyglada kozak.
ludzie jeżdzą jimniakiem zrobionym na wyprawy na dwie osoby ( ziomek ma kanał na YT "Lubie Swoje Życie")
Mój kumpel ( wlaściel opony 4x4 z Wadowic) lata sprinterem kamperem 4x4 juz kilka lat.
Inny kumpel za wyprawówke ma pande 4x4 oczywiście tego starego kanciaka.
Co kto lubi co kto chce i do czego.
Jak jest sucho to ośka wejdzie bardzo bardzo daleko.
Jak jest 2 tyg doszczu to i samuraj czy patrol na simexsie sie utopi.

Mirmil 23.11.2021 01:28

Cytat:

Napisał Ronin78 (Post 757320)
Ja widzę plus, że na wschodzie to popularne auto, tanie w naprawach, no i naprawią je wszędzie. Pojechać tam jakimś nowoczesnym wynalazkiem to jest wyzwanie.

Na wschodzie gazele, lady czy uaz jezdza albo w miastach, albo po wsiach. Nikt tym duzych tras nie robi.
Jak sie zepsuje to za godzine przyjezdza kumpel lub mechsnik z czesciami, naprawiaja i wracaja do domu.
Co innego dalekie trasy. Wybor jest prosty. Albo Germaniec albo Japonia.
Ja w trase wole jechac 30.letnim.mercedesem lub n8ssanem, niz 3 letnia ładą.
Ale miłosc nie wybiera, jak kogos trafi strzała miłości z napisem Rusek, to trzeba z tym żyć...

dawid8210 23.11.2021 08:01

Miałem ,, przyjemność" zasiadać za kierownicą gazeli jakieś 10 lat temu. Miały na stałe zblokowane napędy. Na taki pomysł wpadli chlopaki z warsztatu. Upalane w kopalni. Największą jej zaletą była wytluczona kanapa z tyłu. Spało się na niej snem twardym.
Jakbym miał tym autem jechać dalej to wieczór przed bym się pomodlił, a tego nie robię. Wolałbym tarpana;)

sambor1965 23.11.2021 08:52

Ja nie jestem ekspertem w kampery, ale...
Najpier sobie odpowiedz jak długo chcesz podróżować: wyjazd na 2 tygodnie, 2 miesiące czy dwa lata. Później powiedz dokąd. A dopiero później zastanawiaj się czym.
A na samym początku z kim ;)

El Kowit 23.11.2021 09:24

Cytat:

Napisał Ronin78 (Post 757430)
Rozważ jeszcze takie możliwości, przykład z brzegu, można szukać 4x4 i samemu zmotać:

https://www.olx.pl/d/oferta/vw-t4-ka...&sliderIndex=0

Mam rok młodszą T4 z tym silnikiem, obecnie 320kkm, kupiłem z 280kkm, po drodze zmieniłem pompę vacum, hamulce tył kpl, sworznie i niebawem będzie się kłaniać nagrzewnica. Poza tym jeździ.

Zakładając, że zgodne z opisem, to dobra oferta ale to nie jest auto porównywalne z gazelą. Nie rozkminiając jakości materiałów, zasadnym staje się pytanie po co i gdzie?
Tę T4, to ja panie Lublinem objadę w bardziej wymagającym terenie.

CzarnyEZG 23.11.2021 09:56

Z wyborem auta, bazy na kampera bym poczekał.
Śledzę temat od jakiegoś czasu, bo się kumpel napalił.
Pierdolec powoli mija i w cenach 10-15 kpln już zaczyna się ponownie dać znaleźć coś wartego uwagi, a objawy choroby umysłowej w postaci teczfurek za 30 - 60 kpln odchodzą do lamusa.

Co do wyboru samego paździerza, to ja dołożę jeszcze jedno kryterium.
Ja na przykład lubię czuć, że jadę, więc im sprzęt jest bardziej archaiczny tym lepiej.
Dlatego Lublin, Honker, Buchanka, T3 a nie Szprinter, T4 czy inny tego typu wynalazek.

El Kowit 23.11.2021 11:19

Więc odrzuciłbym T3. T3 jeżeli już, to w syncro. Normalnie T3 to porażka. Miałem, w życiu nie kupiłbym drugiego. Nad Honkerem może bym się jeswzcze pochylił ale to fura dla pasjonatów. Jeżeli odrzucić takie inklinacje, to pozostaje Lublin.
Każda pliszka swój ogonek chwali ale Czarny, to byłaby fura dla Ciebie. jednakże największą wadą Lublina jest blacha. Szukałbym Lublina z najlepiej dopracowanym układem chłodzenia. To chyba wersja Euro 4. Sprawny układ chłodzenia, intercooler i turbo. Da się już tym jechać ze 90km/h bez cierpień:)

CzarnyEZG 23.11.2021 11:55

Dlatego rozglądam się za autami po OSP. Wtedy problem blachy jest nieco zmniejszony.
Jak z dzielnością terenową Lublina? Tego chyba w wersji 4x4 nie było co?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.