Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Rosja - wiza biznesowa wielokrotna. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=30672)

Emek 11.02.2018 17:47

Cytat:

Napisał Sylwek_76 (Post 570392)
W sierpniu ub. roku, jechałem do Pamiru na dwukrotnej biznesowej.
Nikt nie robił problemów, tylko na granicach stałem dłużej. Może coś sprawdzali w systemie. No i trochę dziwili się "biznesmenowi" na SHL z 1960 r. :D.
Wiza 3- miesięczna, pobyty w Rosji po dwa dni :lol8:.

Możesz podrzucić gdzie załatwiałeś?

Sylwek_76 11.02.2018 18:21

Cytat:

Możesz podrzucić gdzie załatwiałeś?
Wizacenter.

CeloFan 02.02.2019 10:55

:Thumbs_Up:

Wtrącę się bo i mnie to ciekawi.
Czy to co pisaliście znaczy, że chcąc wjechać do Federacji Rosyjskiej dwa razy z różnych krajów ale w odstępie miesiąca, trzeba wjechać z jedną wizą turystyczną a drugą załatwiać w podróży? (Zakładam że biznesowa za pierwszym razem nie da swobody wpadania i wypadania z Rosji w dowolnej chwili)
Hipotetycznie. Powiedzmy wjeżdża się do Rosji z wizą z ambasady wyrobioną w Polsce i miesiąc można snuć się po tym wielkim kraju, kończąc wizytę, przekraczając granicę Mongolii. W Mongolii zostać tyle na ile pozwala wiza mongolska i co później? Jak wyjechać z Mongolii i wrócić do domu albo przedostać się do Kazachstanu?
Wystarczą kombinacje z wizami turystycznymi, czy konieczna jest biznesowa czy może lepiej wjechać z wizą turystyczną a z Mongolii do Kazachstanu da się wyrobić tranzytową choćby na jeden dzień?

yeuop 02.02.2019 21:05

Możesz wyrobić biznesowa wielokrotna na rok, koszt około 1000pln.

Boski-Kolasek 14.02.2019 23:50

Zaproszenie jeszcze trzeba żeby była wielokrotnego wjazdu FSM...500 pln

yeuop 15.02.2019 06:42

Nie trzeba, o ile wyrobisz wize w Czechach.
Pisalem już o tym kilka razy na tym forum - cale zycie wyrabiałem wizy w Czechach (Iran, kilka razy Rosja, Kazachstan, Tadzykistan), zawsze było czysto, sucho i bezpiecznie.
Odpowiem na wasze pytanie - tak, możecie zalatwic wize w Czechach, nawet jeśli tam nie mieszkacie.
Jeśli ktoś chce, piszcie na PW, nie będę tutaj robil reklamy.

Husky 31.03.2019 19:23

Dodam swoje dwa grosze.
W 2012 roku jechalismy na Murmansk i półwysep Kolski. Mielismy wizy turystyczne które uprawnkaly nas do jechania gdziekolwiek chcemy, bez poytzeby meldowania sie gdziekolwiek. Byliśmy 3 tygodnie, spalismy po lasach i bez problemu wróciliśmy do kraju. Nie pamietam jaka fokladnie była to visa, ale kumpela ktora tam pracowala doradzila takie rozwiazanie. Ale nie orzekraczalismy granicy wielokrotnie. Byl tylko wjazd i wyjazd.

Boski-Kolasek 06.04.2019 00:20

No ja w kwietniu wwoze motocykle a później wracam do Dublina samolotem by ponownie lecieć do Magadanu w czerwcu, będę mógł wtedy się wypowiedzieć jak się sprawdzika wiza business

Boski-Kolasek 10.05.2019 00:12

Byłem w Moskwie, wjechałem na Moto od strony Łotwy, na granicy poprosiłem o przedłużony dokument wwozu,importu etc.
Motocykl nadałem firma kurierską do Magadanu. Wyleciałem z Moskwy bez problemu, chociaż byłem przygotowany i miałem dokumenty zaświadczajace o tym że moto w naprawie. Problemów nie było. W czerwcu lecę do Magadanu... Wiza roczna,

Husky 10.05.2019 07:46

Cytat:

Napisał Boski-Kolasek (Post 636256)
Byłem w Moskwie, wjechałem na Moto od strony Łotwy, na granicy poprosiłem o przedłużony dokument wwozu,importu etc.
Motocykl nadałem firma kurierską do Magadanu. Wyleciałem z Moskwy bez problemu, chociaż byłem przygotowany i miałem dokumenty zaświadczajace o tym że moto w naprawie. Problemów nie było. W czerwcu lecę do Magadanu... Wiza roczna,

czyli nadałeś moto spedycją w Moskwie ? Jakie to koszty ? moto płynie czy leci ? jak z czasem odbioru musi być precyzyjnie określony ? a jak z paszportem dla maszyny, nie płaciłeś za karnet w PZ Mot ???

sam lecisz na kamczatkę ? :) powodzenia
mam tam zamiar jechać na kołach , boję sie wysyłać moto spedycją. Ale być może Twoja opcja jest dobrą koncepcją bo nie bardzo moge sobie zrobić 3 miesiące urlopu ...:)
pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.