Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=9)
-   -   Szyba turystyczna do RD03 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34140)

matjas 30.01.2019 12:55

ja miałem w RD04 wysoką turystycznom... stelaż się może i nie giął za to moja czacha była tak wywachlowana, że po 200km miałem zawroty głowy.
nie wspominam dobrze i z tego doświadczenia jak również z kilku innych /i obecnego moto mać/ wiem, że wolę brak szyby niż szybę, która daje zawirowania wokół łba.

najlepsze są takie które dają powietrze tak na cycki - szyja i głowa są wtedy w spokojnej strudze powietrza.

m

Artek 30.01.2019 14:28

2 stówy afryką? Matjas, kto w to uwierzy.:D
Też wolę niskie szyby z tych samych powodów co Pan na tej szybkiej afryce :D

matjas 30.01.2019 15:34

SERIO :D jeszcze mogłem manetę nawinąć ale się bałę i prosta testowa się kończyła :D

mareksz007 30.01.2019 16:58

Ciął z Was ktoś szybę? Mam wysoką i łamie mi się powyżej stówy. Zanim kupię niską pomyślałem, że można przyciąć. Jak myślicie flex czy ręcznie nożówką ?

ArtiZet 30.01.2019 17:02

Cytat:

Napisał mareksz007 (Post 622413)
Ciął z Was ktoś szybę? Mam wysoką i łamie mi się powyżej stówy. Zanim kupię niską pomyślałem, że można przyciąć. Jak myślicie flex czy ręcznie nożówką ?

zamień się z p@włem

wilq.bb 30.01.2019 17:03

Marek flex, jak najciensza tarcza (są dostępne 0.8mm,)ale i dobra jedynka też da radę. W TA tak zrobiłem i było ok.

Wysłane z mojego Moto G (5) przy użyciu Tapatalka

p@wel 30.01.2019 19:02

matjas, Artek - na pewno macie sporo racji w kwestii niskich szyb. Z racji utrącenia swojej dotychczasowej, wysokiej, w sezonie jeździłem ze standardową i tak, jak mówicie - było równo, ale w strudze :) Czyli tak, jak ma motocyklu w zasadzie powinno być ;) Tu w kwestii hałasu zasadniczego znaczenia nabiera jakość kasku i dopasowanie kurtki. Mój niestety jest duży i nie jest najcichszy (LS2 z obracaną szczęką), a i z kurtki robi się balon. Wiem, czas kupić lepszą. Miałem jednak okazję przejechać się wiadrem kolegi, ze standardową szybą i niewielkim deflektorkiem i wiem, że nawet przy moim wzroście potrafi być cicho i przyjemnie. Stąd poszukiwania. Ja jakoś skłaniam się ku temu ermax'owi. Jest smukły, mocno wyprofilowany, zwęża się ku górze i sprawia wrażenie, że nie będzie pchał powietrza jak szeroka MRA.

mareksz007 - co planujesz ciąć...? :)

matjas 30.01.2019 19:24

Tylko zeby mieć taka ciszę jak na wiadrze to musisz założyć niemal żagiel na trójkę...

M

p@wel 30.01.2019 19:31

Cytat:

Napisał matjas (Post 622431)
Tylko zeby mieć taka ciszę jak na wiadrze to musisz założyć niemal żagiel na trójkę...

M

Takiej odpowiedzi się obawiałem. Ale dzięki za wyprostowanie :) Nie mam zamiaru jeździć z płytą czołową.

mareksz007 30.01.2019 19:57

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał p@wel (Post 622427)
matjas, Artek - na pewno macie sporo racji w kwestii niskich szyb. Z racji utrącenia swojej dotychczasowej, wysokiej, w sezonie jeździłem ze standardową i tak, jak mówicie - było równo, ale w strudze :) Czyli tak, jak ma motocyklu w zasadzie powinno być ;) Tu w kwestii hałasu zasadniczego znaczenia nabiera jakość kasku i dopasowanie kurtki. Mój niestety jest duży i nie jest najcichszy (LS2 z obracaną szczęką), a i z kurtki robi się balon. Wiem, czas kupić lepszą. Miałem jednak okazję przejechać się wiadrem kolegi, ze standardową szybą i niewielkim deflektorkiem i wiem, że nawet przy moim wzroście potrafi być cicho i przyjemnie. Stąd poszukiwania. Ja jakoś skłaniam się ku temu ermax'owi. Jest smukły, mocno wyprofilowany, zwęża się ku górze i sprawia wrażenie, że nie będzie pchał powietrza jak szeroka MRA.

mareksz007 - co planujesz ciąć...? :)

Mam jak na zdjęciu.
file:///home/marek/Pulpit/fc47feb847089f3d636eab1d206e3f78.jpeg

Paweł,
mam jak na zdjęciu to jest chyba mra
Załącznik 86120


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.