Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Trochę dalej (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=76)
-   -   Moja mała Norwegia, niekończąca się przygoda (życiowa podróż) (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=6728)

raf 30.05.2010 20:04

Zazdroszczę:drif:. Ja dzisiaj tylko grillowałem.

Dubel 07.06.2010 18:10

20 Załącznik(ów)
W sobote byłem przekonany że nigdzie się nie wybiore przez weekend ale stało się inaczej, a zaczeło to się tak. Siedząc na małej imrezce dostaje sms z polskiego numeru "Nocujemy w Kvanne. Jutro Trollstigen! Masz jakieś plany? Umawiamy się?"Chwila namysłu i zastanowienia się kto to?? A po chwili olśnienie Majek przecież miał przyjechać. Ale czy to nie miało być za tydzień??Szybkie zastanawianie się w lekkim alkocholowym amoku nic nie pomaga. Oddzwaniam i wszystko jasne Majek już dojechał w me okolice. Szybka ustawka, muszę być na godzinę 11 w Andalsnes na Statoil. W tym momęcie zapaliła się kontrolka i odmawiam nawet drinka przeżucam się na napoje bezalkocholowe bo tego dnia trenowałem od rana:haha2:Pożegnanie z znajomymi i uciekam do domku. Godzina 7.30 budzik napierdala a mi głowa pęka. Ogarniam się troche szybkie śniadanko i wsiadamy z moją Marysią na Afri jedziemy jakieś całe 250m i czekamy 3 minuty na prom. teraz jeszcze 25 rejsu i jesteśmy na stałym lądzie.mamy 127km i 2 godziny, a więc wszystko gra. Ruchu prawie nie ma więc lecimy trochę szybciejj niz to ustawa przewiduje :) i ca.10.15 meldujemy się na Statoil Ekipa już czeka. Przywitanko, kawka, 2 papieroski chwila zadumy nad mapa i lecimy. Na pierwszy ogień bierzemy Trollstige
Załącznik 12223
Załącznik 12236
Załącznik 12237
Załącznik 12238
Załącznik 12239
Załącznik 12240
Załącznik 12235
Ruszając w dlaszą droge pogoda nie zapowiadała się optymistyczna
Załącznik 12231
Po drodze zatrzymujemy sie by obejrzeć ładną rzeczke:D
Załącznik 12233
Załącznik 12234
następne było Geiranger i przejazd drogą orłów po czym sprawdzamy tylko o której lecą promy na Helesyt i zaczynamy wspinaczkę na Dalsimbe czyli szczyt góry na wysokości 1500m npm
z którego widać całą doline Geiranger.
Załącznik 12229
Załącznik 12225
Załącznik 12226
Załącznik 12227
było troche śniegu u góry
Załącznik 12232
Załącznik 12242
Załącznik 12230
Pózniej zjazd na prom i 63 minuty podzxiwiania doliny z perspektywy środka fiordu
Załącznik 12241
Załącznik 12224
Załącznik 12228
Pózniej polataliśmy po bocznych droga i przyjechaliśmy do Alme gdzie chłopaki rozbili namioty rozpaliliśmy ognisko i gril, po czym zaczeliśmy 3 z furi czyli najepkę:D
I dziś rano do bracy szedłem troszkę niemrawy:dizzy:

majki 07.06.2010 19:28

Mniód malina, Panie. :Thumbs_Up: Ja tez tak chcę!:drif:

Andrzej_Gdynia 12.06.2010 09:40

Skoro jesteś stałym bywalcem bocznych norweskich dróg to powiedz czy wiesz ile kosztuje ominięcie szlabanu? Opowieści o wysokości mandatów w Norwegii mrożą krew w żyłach i na mnie oddziałowują skutecznie... Jeżdziliśmy zgodnie z przepisami i wrzucalismy korony w odpowiednie dziurki przy drogach gminnych...

Dubel 12.06.2010 13:25

Cytat:

Napisał Andrzej_Gdynia (Post 119211)
Skoro jesteś stałym bywalcem bocznych norweskich dróg to powiedz czy wiesz ile kosztuje ominięcie szlabanu? Opowieści o wysokości mandatów w Norwegii mrożą krew w żyłach i na mnie oddziałowują skutecznie... Jeżdziliśmy zgodnie z przepisami i wrzucalismy korony w odpowiednie dziurki przy drogach gminnych...

Dokładnie nie wiem ile to kosztuje bo jeszcze nie miałem "okazji" zapłacić. znajomy który w oslo jakieś 2 lata temu przejechał po Auto Pass nie mając chipa dostał kwitek do polski na kwotę 285zł. Z tego co sie orientuje to w miejscach gdzie nie ma budek a opłaty pobierane są automatycznie przez chip bądż też wysyłany rachunek do domu to na polskie blachy nic ci nie przyjdzie. Jednak jeśli jest takowy punkt poboru opłat gdzie mozna zapłacić gotówką lub karta to nie polecam pędzenia po Auto Pass. Co do mandatów to faktycznie są one bolesne i potrafią zrujnować budżet. dodam jeszcze tylko że zarówno w Szwecji jak i w Norwegi można iść do więzienia za przekroczenie prędkości x2 . A wbrew pozorą dużo nie trzeba bo wystarczy 60km/h na ograniczeni 30km/h. Sam nie jestem jakoś szczególnie przepisowy jednak staram sie bardzo uważać. Głównie trzeba się pilnować na głównych drogach choć i na tych drogach spotkać Policje z radarem to święto. W norwegi nie ma policji chowającej się za krzakami bądz w przystanku autobusowym:vis:
Pozdro

fazi 12.06.2010 17:18

Cytat:

Napisał dubel (Post 112928)
Dziś znów udało mi się troche pokulać po Norwegi. Przy okazj chciał bym pozdrowić forumowego kolege z którym się dziś spotkałem. oto pare fotek z dzisiejszego wypadu:

Dzieki Dubel i tez oczywiscie tez pozdrawiam,teraz jestem na Stordzie:)

Ronin 14.06.2010 13:20

Dubel, dzięki za zdjęcia:)
kontynuuj wrzucanie:) utwierdzam się w przekonaniu, żeby pojechać do Norwegii w przyszłym roku:)

:at::at:

Dubel 27.06.2010 21:45

Cytat:

Napisał Ronin (Post 119412)
Dubel, dzięki za zdjęcia:)
kontynuuj wrzucanie:) utwierdzam się w przekonaniu, żeby pojechać do Norwegii w przyszłym roku:)

:at::at:

Warto warto:D:D:D
Co prawda troche się zaniedbałem bo tydzień temu aparatu zapomniałem ale obiecuje jeszcze to naprawić. Dziś natomiast dowiedziałem się gdzie jest fajna miejscówa na duże seje (czerniaki) i troche się pobawiłem z sztukami między 5-7kg:D Frajda niesamowita:dizzy: Jak by ktoś był w okolicach to zapraszam łódka jest dostępna :Thumbs_Up:
Pozdro

Dubel 03.07.2010 16:43

No i skończylo się rumakowanie:vis:
Styki się skończyły a zapasowych zapomniałem i leżą sobie spokojnie w Pl:vis::vis::vis::vis:
Więc tak niestety kończy się ta moja krótka historia w tym roku ale ciąg dalszy nastąpi już za rok
Pozdro

wieczny 06.07.2010 00:49

Nie ma tak łatwo. Grawitacyjnie zasilaj i bierz się do dalszego relacjonowania.


Radź se czarnuchu :).


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.