Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Trochę dalej (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=76)
-   -   Tajlandia 2023 - garść podpowiedzi (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=43938)

Mazurkas007 07.12.2023 06:42

Uprzejmie informuję, że aby kupić i zarejestrować na siebie motocykl/auto/skuter potrzebne są :
- potwierdzenie zatrudnienia
- zameldowanie
- potwierdzenie stałego pobytu.
Czasy przyjechał, kupił, wyjechał, już się skończyły.

Mazurkas007 07.12.2023 07:03

Cytat:

Napisał Lis (Post 838581)
Z domu, nie wiem. Z pracy, składam wypowiedzenie w obecnej firmie, a zaczynam w odpowiednim czasie w nowej ;)

7748 PLN z Wiednia do Singapuru dla trzech osób (Etihad). Do tego przelot do Tajlandii (jakieś 1500PLN) i akomodacja na 18 dni w naszym przypadku.
Czekam na styczeń :) Wypowiedzenie przygotowane ;)

Ja własnie jestem po zakupie biletów TH-PL-TH.
Najtańsze co udało mi się znaleźć w sensownej cenie, to Emirates za 47.000THB w dwie strony.
Były tańsze połączenia, ale dwie albo trzy przesiadki i całkowity czas podróży 36h, dla przykładu - za stary na to jestem.
Emirates jedna przesiadka i całkowity czas podróży 14h.

mikelos 08.12.2023 09:05

Cytat:

Napisał Mazurkas007 (Post 838586)
Uprzejmie informuję, że aby kupić i zarejestrować na siebie motocykl/auto/skuter potrzebne są :
- potwierdzenie zatrudnienia
- zameldowanie
- potwierdzenie stałego pobytu.
Czasy przyjechał, kupił, wyjechał, już się skończyły.

Kupić i jeździć bez przerejestrowania można, ale wygodniej wynająć. By kupić i zarejestrować na siebie - dokładnie tak jak napisałeś. Tajlandia to nie jest dziki kraj, porządek w papierach musi być. Ja mam moto kupione i zarejestrowane na znajomego. Za parę miesięcy będę ogarniał eksport do Polski :)

stopa-uć 08.12.2023 10:41

W domu mówisz że to podróż POślubna i będziesz jeszcze do tego zachęcany.
Chyba że...................

Pirania 08.12.2023 12:58

Byłem z żoną.. własną ;) w lutym, dwa tygodnie w okresie ferii bo łatwiej było córkę upchać na obóz.

Było mega. Bangkok.. potem lot do Chiang Mai, autobusem do Chiang Rai.., potem lot Krabi i na Koh Yao Yai dychnąć trochę. Po 2-3 dni w jednym miejscu i dalej. Lokalnie wynajmowanie wave 125 i zwiedzanie okolicy. Finał w Singapurze i do domu.
Pięknie tam jest plus mega żarcie, polecam!
Na feriie 2024r. też planujemy tam wyskoczyć.

ArtiZet 08.12.2023 15:59

Cytat:

Napisał Mazurkas007 (Post 838587)
Najtańsze co udało mi się znaleźć w sensownej cenie, to Emirates za 47.000THB w dwie strony.

To cena za 1osobę ??
Bo próbuje odnieść do ceny z posta powyżej gdzie z Wiednia za 3os. wyszło ok. 9400zł. Czy coś źle zrozumiałem ??

Lis 08.12.2023 23:04

Podejrzewam, że to za dwie osoby, ale to Mazurkas007 powinien odpowiedzieć. To lot bezpośredni, który z założenia jest droższy.
My szukaliśmy od miesiąca... jeszcze dwa tygodnie temu można było kupić przelot za 2700zł/os. Ale zawsze to był Wiedeń lub Monachim. To była dobra cena. Spóźniliśmy się z decyzją kilka dni i ceny wzrosły po black weekend.

Mazurkas007 11.12.2023 04:43

Cytat:

Napisał ArtiZet (Post 838678)
To cena za 1osobę ??
Bo próbuje odnieść do ceny z posta powyżej gdzie z Wiednia za 3os. wyszło ok. 9400zł. Czy coś źle zrozumiałem ??

Tak, za jedną osobę, trasa BGK-Wwa.
Bangkok-Dubaj-Warszawa i to samo powrót.

Lis 31.01.2024 12:30

1 Załącznik(ów)
Ad.1 Motocykl
Nie szukałem motocykli, ale skutery wypożyczałem 3 razy (na Koh Lanta i w Chiang Mai). Nigdzie ceny nie były niższe niż 300 BTH za 125 ccm/dobę. 150 ccm to ok. 500 BTH.
Nie chciałem zostawiać paszportu. Tylko w Chiang Mai na kilka godzin zostawiłem dowód osobisty. Warto o to zapytać, bo bez dowodu można wrócić do PL, bez paszportu trudniej.
Najlepiej pytać w hotelach - jeśli się nocuje w hotelach ;-) Wiele hoteli ma swoje skutery - ceny takie same jak w wypożyczalniach.
Natomiast, warto zapytać o jeszcze jedną opcję, co mi się udało na Koh Lanta... Hotel z zaprzyjaźnionej wypożyczalni wypożyczył skuter = zero formalności.

Ad.2 Paliwo
40 BTH, nie było taniej. Natomiast spalanie skutera było miłym zaskoczeniem.
Niemiłym były jego hamulce na wzniesieniach 16% ;-)

Ad.3 Komunikacja
W 7/11 prosicie kartę nie dla turystów. Zwykle nie są wystawione, albo są za kasjerem - nie są ogólnie dostępne. Pracownicy pomagają rejestrować karty. Kupiłem 10GB, prepaidową za 350 BTH. Zdjęcie na końcu.
Zużyłem 8,5 GB w 18 dni. W każdym 7/11 można doładować. Nie miałem problemu z zasięgiem, ani na wyspach (południe), ani w okolicach Chiang Mai (na północy), ani w Bangkoku.

Ad.7 Jedzenie
Potwierdzam, było pysznie i obyło się bez kłopotów ;-) Probiotyk to konieczność ;-) Natomiast koszty wyżywienia mieliśmy nieco większe. Z konieczności, będąc z dzieckiem stołowaliśmy się tam gdzie było mango sticky rise ;-) Najniższa cena za obiadek dla 3 osób to 500 BTH, czyli jakieś 56 PLN. Natomiast zwykle było to 700-800 BTH, czyli 80-90 PLN.
Za 50-60 BTH można kupić pad-thaia, który jest zwykle jednym z najtańszych dań. Jedzenie jest tańsze, alkohole droższe niż w PL.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.