Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Samochód Forumowicza (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=186)
-   -   Golf mk1 cabriolet '81 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=43869)

dawid8210 12.02.2023 10:57

Fajny:) Pamiętam jak kumpel miał jedynkę w pakiecie reigera. 1.8 g60. Ale to zamiatało:)
Sam chorowałem na corrado, ale jak ceny poszybowały to mi przeszło. Części zamienne- blacharka, oswietlenie potrafią osiągać już kosmiczne ceny.
Powodzenia:)

Artek 12.02.2023 11:21

Gajgery VDO w tamtych czasach to był kosmos.
Ja w pierwszym maluchu nawet obrotomierza nie mialem.

majkowski1 13.02.2023 13:29

2 Załącznik(ów)
W Scyzortown też jeden ładny nadal śmiga... ;)

IV była, a teraz shit VI jeżdżę...:o

matjas 13.02.2023 18:42

Takim zestawem w audi 80 zrobiłem dobrze ponad 100k.

Obczaj dobrze, bo to jest nagminnie olewane, ze w aucie są trzy zbiorniki oleju: silnik, skrzynia i … dyferencjał. Jak z wieku nawet zostały zaniedbane uszczelniacze manszet to pojawia sie tam luz góra dół i wycieka - a za wiele go nie ma.

U mnie luz był od samego początku ale było dość szczelne i pozylo te pare lat u mnie bez problemu. Nie wiem jaki tam automat siedzi - ja miałem najlepszy, najprostszy trzybiegowy.

Co do gaźnika to upewnij sie ze to nie kwestia regulacji - tam wszystko było mechaniczne.

Grzechu2012 13.02.2023 18:56

Cytat:

Napisał matjas (Post 808273)
Takim zestawem w audi 80 zrobiłem dobrze ponad 100k.

Obczaj dobrze, bo to jest nagminnie olewane, ze w aucie są trzy zbiorniki oleju: silnik, skrzynia i … dyferencjał. Jak z wieku nawet zostały zaniedbane uszczelniacze manszet to pojawia sie tam luz góra dół i wycieka - a za wiele go nie ma.

U mnie luz był od samego początku ale było dość szczelne i pozylo te pare lat u mnie bez problemu. Nie wiem jaki tam automat siedzi - ja miałem najlepszy, najprostszy trzybiegowy.

Co do gaźnika to upewnij sie ze to nie kwestia regulacji - tam wszystko było mechaniczne.


u mnie jest taka sama skrzynia, 3 biegowa,
co do gaźnika to dzisiaj założyłem weber'a, tylko czekam na filtr powietrza i zobaczymy co się wydarzy :)

matjas 13.02.2023 20:09

Miło powspominać :)
Auto miało mnóstwo lat ale woziło mnie dzielnie - w dwa tygodnie po sprzedaży koleś urwał miskę olejowa i było po aucie.

Mam nadzieje ze będziesz zadowolony. Wyglada super. Bardzo fajna baza.

Grzechu2012 13.02.2023 20:16

2 Załącznik(ów)
Na obecną chwilę jest to długa i męcząca droga ale jestem dobrej myśli.
Mk1 w automatiku żyje

Grzechu2012 13.02.2023 20:24

swoją droga jakby ktoś miał jakieś graty do golfa mk1 to chętnie przytulę jakieś fajne extrasy, moim mokrym snem jest caddy mk1 jakby w niedużym pinionszku było gdzieś to tez jestem zainteresowany :)

Zet Johny 13.02.2023 20:40

Podziwiam Grzechu zapału. Też kiedyś taki miałem (zapał) :)
Dzisiaj jestem z kilkoma sprzętami w permanentnym remoncie. Głównie są to motocykle ale mam właśnie Vw rocznik 58 którego nie mogę skończyć od dłuższego czasu. Szczegóły pozwolę sobie zostawić na jakieś miłe spotkanie bo to dłuższa historia.:D

rumpel 13.02.2023 21:04

to ja coś dodam, może nie na temat ale wspomniano tu Audi 80, miałem takie cudo z uwaga, silnikiem 1,9 benzyna na wtrysku (wielu znafców twierdzi, że takiego nie było). Wciąż uważam, że to najlepsze fura jaką miałem no ale cóż bardzo ją pokochali także złodzieje i w końcu musiałem sprzedać.



... a golfik przepiękny, zazdraszczam ;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.