Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Trochę dalej (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=76)
-   -   2017 Iran z bliska (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=30342)

tyran 07.10.2017 23:07

Cytat:

Napisał Sławekk (Post 551601)
bravo !

przydała by się choć jedna treściwa historyjka ;)

I film, bo pamiętam że fajnie ci to wychodzi!

Emek 07.10.2017 23:21

Film koniecznie. Jeśli mogę coś zasugerować ale to w zasadzie chciejstwo :bow: to z narracją.

Kubzol 07.10.2017 23:25

Piękna sprawa, będziesz miał co opowiadać na stare lata i nie tylko :)

yeuop 08.10.2017 03:21

gratuluje swietnej wyprawy!!
masz bardzo fajny sposób opisywania, nie ma u ciebie wszechobecnego "a kto to ja nie jestem!!"
czy moglbys nam, prostym szaraczkom, podpowiedzieć, w jaki sposób można sobie zorganizować zycie, by moc sobie pozwolić na tak dlugi wyjazd? i nie pytam o kase, tylko wlasnie o te organizacje zycia ;-)
pozdrawiam

PS: tym razem bez corki?

Gończy 08.10.2017 08:03

Wstałem zaspany i odpaliłem kompa z przyzwyczajenia z roboty. Patrzę jakiś nowy wątek na forum. Po dwóch akapitach już wcale nie chciało mi się spać:) Celofan jak zwykle w formie. Niesamowita wyprawa. Gratuluję. Bardo ładne zdjęcia.

CeloFan 08.10.2017 09:55

Cytat:

Napisał yeuop (Post 551615)
czy moglbys nam, prostym szaraczkom, podpowiedzieć, w jaki sposób można sobie zorganizować zycie, by moc sobie pozwolić na tak dlugi wyjazd? i nie pytam o kase, tylko wlasnie o te organizacje zycia ;-)
pozdrawiam

PS: tym razem bez corki?

:Thumbs_Up:
Taki szarak, to ty nie jesteś yeuop z tego co czytam. Nikt nie jest szarak, póki sam o sobie tak nie myśli, że pojadę sloganem :D
Sam wiesz, że nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Każdy z nas inaczej żyje, pracować musi i w ogóle jest zaplątany w "system" na różne sposoby. Są wyjątki, czyli ludzie którzy bez wysiłku operują swoim czasem, spędzając go na podróżach, ale to promil. Większość z nas pracuje na swoje, albo cudze konto, wydając zarobione pieniądze na to, co czyni nas lepszymi we własnym mniemaniu. Poprawia komfort życia. Kupujemy więc mieszkania na kredyt, samochody, telewizory i inne dobra, otaczając się nimi bez pamięci. Poświęcamy na to czas. Tak jak forsę, można zbierać właśnie i czas w pewnym zakresie. Nie chcę tu opowiadać o swojej "filozofii" życia albo społecznych układach w jakich przyszło mi się obracać. Więc krótko. Pracuję na etacie w dużej firmie. Wydaje się że takim jak ja jest łatwiej o czas, bo w ostateczności zawsze można wypracować sobie urlop bezpłatny chociażby.
Ktoś powie: Ale w moim przypadku to niemożliwe. Jestem niezastępowalny i szef na to nie pójdzie.
W domu też różnie bywa. Partnerki bywają tak odmienne jak nasza praca. Jedna sama będzie podsycać nasze ambicje a inną trzeba błagać na kolanach, albo podchodzić sposobem. Jedna pozwoli na rozwijanie się, bo rozumie, że przez to stajemy się spełnieni i lepsi a inna będzie odwoływała się do wszystkich świętych, bo jak pojedziesz to się zamartwi na śmierć. Celowo nie piszę o tych, co dzielą naszą pasję. Wtedy jest łatwo :)
To przykłady ekstremalne, ale każdy wie o co chodzi.
No i właśnie dlatego, chyba nie ma jednej reguły na to, żeby mieć czas na swoją pasję. Z doświadczenia wiem tylko tyle, że jeśli jest się zafiksowanym na jednym celu, to się z przyjemnością chodzi do pracy. Jeśli ma się jasny plan, to MUSI się udać. To kwestia ... czasu. Kwestia priorytetów.
A córka? Już jest dorosła. Ma inne priorytety :cool:

yeuop 08.10.2017 11:31

Dzieki, zgadzam się z tym, co napisales.
Tylko musze jeszcze wymyslic, jak to przenieść na swoje realia ;-)
Za czasów studenckich byłem motocyklem w Iranie czy innych Mongoliach, ale potem już nigdy nie było tak prosto :D
Ktos gdzies napisał, ze żeby podrozowac motocyklem, konieczne sa trzy rzeczy - czas, kasa i mlodosc. Ale możemy mieć tylko dwie z nich.
Pozdrawiam i wielu fajnych podrozy w przyszłości!
piotrek

Sławekk 08.10.2017 11:50

Cytat:

Napisał yeuop (Post 551646)

Ktos gdzies napisał, ze żeby podrozowac motocyklem, konieczne sa trzy rzeczy - czas, kasa i mlodosc.

piotrek

młodość zamienił bym na chęci :oldman: kuwa mać

..bo podobno prawdziwi faceci nie dorastaj nigdy :)

CeloFan 08.10.2017 11:54

:Thumbs_Up:
Jeszcze zamienił bym miejscami: Chęci, czas, kasa :cool:

RonDell 08.10.2017 12:19

Pięknie to napisałeś i opisałeś.

Tak długi okres podróży sprawia, że przesiąka się podróżą gdzie codzienna rutyna zostaje daleko w tyle i liczy się tylko podróż oraz nieznane, które wciąż przed nami. Cudowny stan umysłu ...

:Thumbs_Up::Thumbs_Up::Thumbs_Up:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.