Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ chlodzenia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Tektura na chłodnicy (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=11299)

Lepi 09.11.2011 11:45

Nie rozumiem co masz na myśli "termostat ma ciężko". Jest mu zimno? To tylko kawałek metalu, poniżej pewnej temperatury powinien być zamknięty i już. Jeśli będzie jeszcze zimniej to powinien być zamknięty równie bardzo a nie bardziej :)
Przy zamkniętym termostacie nie ma sensu zakrywać chłodnicy. To tak jakbyś chłodnice zdjął, zaślepił węże a mimo wszystko trzymał chłodnice w domu pod kołdrą, żeby moto się szybciej rozgrzewało :D

rambo 09.11.2011 11:51

Nie no, te zakrywanie chłodnicy oleju ma sens. A chłodnicy cieczy jak nie działa termostat też

PARYS 09.11.2011 12:07

A to nie jest tak, że ponieważ silnik jest dość otwarty i chłodzony powietrzem solidnie również, to to zasłanianie chłodnicy i tak bez sensu? Jak termostat zamknięty to chłodzenie wodne tylko grawitacyjnie działa albo w ogóle? Nie wiem nie znam się, ale tak na mój rozumek tak to mniej więcej jest.

Dzieju 10.11.2011 12:42

Lepi , ok 80% termostatów nie całkiem trzyma parametry więc z założenia są mniej sprawne i w takich wypadkach przysłonięcie chłodnicy zimową porą jest zasadne.
Drugą opcją jest wymiana termostatu na nowy o ile trafimy na sprawny lub jak ja to robię sprawdzimy jego szczelność i parametry przed założeniem.
Jeśli ktoś przez zimę nie jeździ a od wiosny do jesieni termostat ( prawie dobry) działa wystarczająco dobrze to przy poniżej 5* na parę wyjazdów przysłoni sobie chłodnice i też będzie miał silnik ciepło.
Tak wiem , termostat to ledwie 20zł i 30 min czasu ale może komuś się tam nie chcieć ktoś nie umie itp , kilka razy sobie zasłonkę zrobi i do wiosny dociągnie.

diverek 12.11.2011 15:06

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 205349)
Lepi , ok 80% termostatów nie całkiem trzyma parametry więc z założenia są mniej sprawne i w takich wypadkach przysłonięcie...

A skąd masz taką wiedzę? Ja podobnie jak Lepi twierdzę iż zasłanianie chłodnicy nie ma sensu. Jeśli coś nie bangla zmieniamy termostat. To marginalny koszt i minimalny nakład pracy. A upewnienie się, czy jest sprawny czy nie, trwa w garnku z wodą postawionym na gazie mniej więcej tyle co zrobienie sobie kawy czy herbaty.

Alpak 12.11.2011 17:20

Zauważcie że w afri nie ma małego obiegu jak to ma miejsce w samochodach i po to termostat ma małą dziurke aby nie zamykał się całkowicie. Dlatego tekturka może pomoc ale czy jest sens to juz inny temar ;)

Kefir7 12.11.2011 22:41

jest sens nie pali 2L więcej a termostat w wodzie sprawdzałem, moze termostat od tico działa w wyższej temp.jeżdzilismy z dejwidem przu temp -2C do 0C w piatek OFF i temp doszła max do 1/3- tylko panowie trzeba miec czyste chłodnice

Dzieju 13.11.2011 00:21

Cytat:

Napisał diverek (Post 205588)
A skąd masz taką wiedzę? Ja podobnie jak Lepi twierdzę iż zasłanianie chłodnicy nie ma sensu.

Ano z pomiarów , na 5-6 szt ledwie jeden się nadawał , nigdy nie montuję termostatu w żadnym pojeździe bez sprawdzenia szczelności i poczatku otwarcia.
Co do zasłaniania cóż ....zrobimy tak: wy macie rację a ja święty spokój.....każdy robi jak uważa.

Lepi 13.11.2011 08:28

Cytat:

Napisał Kefir7 (Post 205640)
jest sens nie pali 2L więcej a termostat w wodzie sprawdzałem, moze termostat od tico działa w wyższej temp.jeżdzilismy z dejwidem przu temp -2C do 0C w piatek OFF i temp doszła max do 1/3- tylko panowie trzeba miec czyste chłodnice

A czy ta "1/3" to aby nie prawidłowa temperatura pracy motocykla? Pytam bo nie wiem. W kacie można sobie przeliczyć kreski na stopnie Celsjusza.

grucjano 22.11.2011 08:42

ja wczoraj przy minusie jeździłem to nie oczekiwanie mi wachy brakło :D hahahaah:D przypuszczam ze przez to ze temp nie miała za dobrej i więcej poliła maszina ...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.