Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Rama, zawieszenia, napęd (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=7)
-   -   Jak sie obniza Afri? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=1266)

newrom 05.08.2008 18:26

Zara, ale jak ten mały i lekki wejdzie w szybki winkiel to przy rozkręconej sprężynie przejście zakrętu będzie o wiele mniej stabilne.
No ale co kto lubi :->

Pozdr
newrom
PS. ide do garażu podnieść detka na dogbones :-)

hubert 05.08.2008 19:00

Hmm dlaczego ? Jeśli przód na półkach będzie obniżony to geometria będzie zachowana ...

Zresztą może niech wypowie się Ola bo ona ma chyba dokładnie w taki sposób opuszczoną Afrykę a śmiga w winklach jak szalona :D

newrom 05.08.2008 23:07

Cytat:

Napisał hubert (Post 18539)
Hmm dlaczego ?

Bo SAG służy do ustawienia amortyzatora w taki sposób by możliwie najlepiej wybierał nierówności i równocześnie trzymał się drogi. Zmniejszanie wstępnego napięcia by obniżyć motocykl kojarzy mi się z obniżaniem poprzez spuszczenie powietrza w kołach (hihi, kiedyś tak obniżyliśmy tira bo się nie mieścił pod konstrukcją bramy u kumple) :)

Pozdr
newrom
PS. może jutro pokaże jak banalne jest obniżenie/podniesienie, mam kilka fotek z operacji podnoszenia detka (zajęło mi to ok 1h).

newrom 05.08.2008 23:14

1 Załącznik(ów)
Na stronie nr 5 załącznika, lub pod adresem pokazane dlaczego zabawy SAG nie są rozsądne ;>

hubert 06.08.2008 08:15

Cytat:

Napisał newrom (Post 18566)
Bo SAG służy do ustawienia amortyzatora w taki sposób by możliwie najlepiej wybierał nierówności i równocześnie trzymał się drogi. Zmniejszanie wstępnego napięcia by obniżyć motocykl kojarzy mi się z obniżaniem poprzez spuszczenie powietrza w kołach (hihi, kiedyś tak obniżyliśmy tira bo się nie mieścił pod konstrukcją bramy u kumple) :)

Hej kolego wiem co to jest SAG i jeśli osoba jest lekka i zostanie opuszczony przód to przy napięciu wstępnym skręconym na min SAG może być wciąż w dopuszczalnym zakresie wartości. Myślisz że wstawiając dogbones nie ingerusjesz we właściwości amortyzatora ? Przecież wydłużasz dźwignię tak ?

newrom 06.08.2008 11:40

Ingeruje oczywiście. Trenowałem obydwa rozwiązania (jak byłem trochę lżejszy ;>) i rozwiązanie z kościami IMVHO spisuje się najlepiej. Jedyną wadą obniżania kościami jest konieczność ich kupienia/dorobienia.
Wszystko moim skromnym zdaniem, oczywiście :)
Aha, jeszcze można obiżyć wybierając gąbkę z siedzenia. Też trenowałem, ale dla mnie nie do przyjęcia. Może gdyby usunąć gumy na których siedzi kanapa to dałoby się zyskać kolejny cm (coś w ten deseń, jeśli się nie mylę ma zrobiony znajomek w wisromie).

Pozdr
newrom

Robertbed 03.09.2008 17:55

no ok, to zescie sobie pogadali, w wiekszosci niezrozumialym dla mnie jezykiem,hehe, niestety.
moze ktos jednak zna lekarstwo na cale zlo? tylko mi nie mowic zebym moto inne sobie zapodal :mad:

jako ze rozwazaliscie tez pod wzgledem wagi ridera to juz wam mowie ze waze
ok 75kg, takze piorko :) martwie sie tylko co bedzie jak plecak ze soba zabiore??? :eek:

firefighter80 03.09.2008 19:12

jak to "obniża"??? do góry! do góry! :)

Robertbed 04.09.2008 00:52

taaaaaaaaaa, heheheehh, to chyba po drabinie na afri wejde, ech, ja tu z powaznym problemem a kolega zartuje...widze ze sobie bede musiam sam poradzic, no nic nowego :mur:

CaMeL 04.09.2008 01:36

a po co to jest zrobione obniżenie zawieszenia?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.