Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kaski (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=128)
-   -   Schuberth C5 Globe Grey (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=45673)

Melon 09.03.2024 17:39

Bulwiak:Thumbs_Up: Ślina mi na C5 ciekła i na tym się skończyło bo $ dużo. Schubeth robi dobre garki, C3 mam 12lat i zrobione jakieś 100kkm gdzie tylko szyby i pinlocki zmieniałem. Nowy C3 pro od roku używam na dalsze wyjazdy.

Mirek Swirek 09.03.2024 17:41

Tadzik luz :) Jak nie pasuje, to nie pasuje. Dalsza dyskusja zbędna. Ja bardzo lubię Nolana, Caberg, kaski tanie, pasują na baniak, jednak jakość wykonania, głośność a i skrzypiec lubią, a i ja je też za coś lubię, za kolor? 😉 A na ruchy na miasto zostawić na moto nie boję się...
C3 to dobry, choć specyficzny kask. Jeśli spodobał się Tobie, to nie przymierzaj C4, chyba, że chcesz wydać kolejna kwotę. Ja się nim cieszę i wzbraniam przed C5, choć wiem, że jak C4 będzie miał dość, to i mnie wydatek czeka.
Nadal nie zgadzam się z głową Shoei i Schuberth. Bardziej chodzi moim zdaniem o wykonanie poszczególnych modeli, niż o kształt głowy.
Hornet nie leżał i mi, ale Air Gt, owszem. C3 JAK PISAŁEM, jak beret, C4 jest wspaniały. Każdy kask jest inny, głowa zawsze ta sama :rolleyes:

Melon 09.03.2024 17:49

Eee tam C4 to dopiero beret, mi się nie podoba. :)

Bulwiak 09.03.2024 17:59

Cytat:

Napisał Melon (Post 847916)
Bulwiak:Thumbs_Up: Ślina mi na C5 ciekła i na tym się skończyło bo $ dużo. Schubeth robi dobre garki, C3 mam 12lat i zrobione jakieś 100kkm gdzie tylko szyby i pinlocki zmieniałem. Nowy C3 pro od roku używam na dalsze wyjazdy.

Dzięki :beer2:

Cena trochę wysoka ale wolę wydać raz na 5 -8 lat niż tysiąc co rok bo skrzypi, wieje itd. C3 pro bardzo przyjemny i wygodny.
Zobaczymy jak będzie w życiu codziennym i użytkowaniu. Otwory wentylacyjne duże tak więc chyba będzie ok.

Cytat:

Napisał Mirek Swirek (Post 847917)
Każdy kask jest inny, głowa zawsze ta sama :rolleyes:

No jak ktoś trzyma wagę to głowa zawsze ta sama :D U mnie trochę polika się ulały z biegiem lat ale kask pasuje :beer2: :D

Mirek Swirek 10.03.2024 01:25

Kolejna kwestia, na jakie moto ma być ten kask? Golas, czy adwenczur, czy szyba krótka i pęd powietrza wali w szczękę, szybę, czy czoło kasku, no i na jakie prędkości?
Taki to niby kask, "zwykły" kask, za fure siana, a ile elementów składowych, gdzieś obok...Może wyolbrzymiam, ale jak chce się wydać na kask trochę talarów, to trzeba wiedzieć, czego się chce w zamian. Prawda?

Melon 10.03.2024 01:37

Mirek zadajesz podchwytliwe pytania, przecie wszyscy jeżdżą przepisowo. :D

consigliero 10.03.2024 07:29

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał Mirek Swirek (Post 847955)
Kolejna kwestia, na jakie moto ma być ten kask? Golas, czy adwenczur, czy szyba krótka i pęd powietrza wali w szczękę, szybę, czy czoło kasku, no i na jakie prędkości?
Taki to niby kask, "zwykły" kask, za fure siana, a ile elementów składowych, gdzieś obok...Może wyolbrzymiam, ale jak chce się wydać na kask trochę talarów, to trzeba wiedzieć, czego się chce w zamian. Prawda?

Zasadniczo to kupując kask mam nadzieję że będzie dobrze pasował na głowę. Pierwszy pasował bo był luźniejszy, ten wspominam najlepiej, młodszy człowiek był to i niewiele rzeczy przeszkadzało. Następny miał być lepszy, skąd niby miałbym się przekonać, że w powiedzeniu, lepsze jest wrogiem dobrego, jest tyle życiowej prawdy. Ten kask doprowadzał mnie do płaczu, jadąc do GaPa pamiętam jak w okolicach Mendola pass próbowałem go poprawić za pomocą łyżki. Kolejny już poprawny był ten który używam obecnie i owszem kusiło do zmiany. Tylko następcy potencjalni, na przykład c4 robiły wrażenie jakby z tyłu ktoś w dolnej części przyoszczędził na materiale, strasznie płytkie były. c5 piszecie że cudo, no chyba będę musiał to sprawdzić, bo moja wiara w cuda znacznie osłabła. Wiecie jak to ostatnio jest, tylko pomyślisz kask i już twój telefon podsuwa gotowe rozwiązanie https://www.lidl.pl/p/ultimate-speed...r-l/p100371049

Bulwiak 10.03.2024 10:28

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał Mirek Swirek (Post 847955)
Kolejna kwestia, na jakie moto ma być ten kask? Golas, czy adwenczur, czy szyba krótka i pęd powietrza wali w szczękę, szybę, czy czoło kasku, no i na jakie prędkości?
Taki to niby kask, "zwykły" kask, za fure siana, a ile elementów składowych, gdzieś obok...Może wyolbrzymiam, ale jak chce się wydać na kask trochę talarów, to trzeba wiedzieć, czego się chce w zamian. Prawda?

Będzie na adwenczura :)
Szybka krótka regulowana ale ja też krótki jestem. Prędkości 30 - 50 - 90 - 110. Więcej się boję ;)
Na czopera do skórki, wiewiórek i łańcuchów mam inny :D

Cytat:

Napisał consigliero (Post 847961)
c5 piszecie że cudo, no chyba będę musiał to sprawdzić, bo moja wiara w cuda znacznie osłabła. Wiecie jak to ostatnio jest, tylko pomyślisz kask i już twój telefon podsuwa gotowe rozwiązanie https://www.lidl.pl/p/ultimate-speed...r-l/p100371049

Cudo nie cudo. Najważniejsze że leży na głowie tak samo dobrze jak c3 pro który jest znacznie tańszy. Na pewno wentylacja będzie lepsza. Wszystko wyjdzie w użytkowaniu. A może po 500km zacznie jednak przeszkadzać :vis:
C3 pro świetny ale nudny i już był bardzo sfatygowany. A że lubię kolory to wziąłem tego. Fajna jest blokada otwartej szczęki i system Interkom.
Jak mówię, organoleptycznie super a życie pokaże za jakiś czas czy był to dobry wybór.

Bulwiak 10.03.2024 19:39

No i tak, dzisiaj mogłem tylko 80 km zrobić bo miałem urodziny teściowej ;)
Co fajnie w c5 to bardzo szerokie pole widzenia. Na głowie leży naprawdę bardzo dobrze. Wentylacja super. Fajne jest to że jak podnoszę szybkę i podnoszę szczękę to przy zamknięciu, szybka zostaje w pozycji przed otwarciem szczęki.
No i co zauważyłem. Nie pije w głowę ale pije w szyję :haha2: Otwór na szyję w pozycji zamkniętej jest naprawdę mały. Czyli albo odchudzić szyję albo obręcze złote na szyję, celem jej wydłużenia :D
W kasku cicho. Przednia szyba dobrze przylega do dolnej uszczelki. Nic nie świszczy.
Na teraz jestem zadowolony…

Bulwiak 12.03.2024 15:59

Jaja, zamawiałem ze sklepu skąd kupiłem kask jeszcze kilka rzeczy. Jadę do paczkomatu a tam drugi kask a rzeczy przyszły kurierem :D
Coś im się pomyliło i wysłali dwa C5 Globe Grey :D
Szkoda ale muszę zadzwonić że się pomylili. Chyba że taka promocja 8 piw + 8 gratis :D
Jeden Schuberth + drugi za free :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.