Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   budowa domu - wybór technologii (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=28695)

Przybyłowski 31.05.2017 08:59

Jeżeli chodzi o trwałość tych materiałów to "pustak szczelinowy" wytrzyma dłużej wystawiony na działanie warunków atmosferycznych. Natomiast oba te materiały w kwestii długości naszego życia i momentu, w którym budujemy dom będą wystarczające dla Ciebie i dla Twoich dzieci. Pustak szczelinowy ma większą wytrzymałość na ściskanie przez co jest lepszy do budynków wielokondygnacyjnych, dla gazobetonu (siporex) maks to parter i piętro. Na korzyść gazobetonu to wyższa izolacyjność termiczna. (aczkolwiek uzależniona od gęstości bloczka, z którego murujemy). Nie ma tu więc jasnej i bezpośredniej odpowiedzi co jest lepsze. Ja jako człowiek ze sporym zapleczem teoretycznym uważam gazobeton za lepsze rozwiązanie do budynków jednorodzinnych.

Ziarko 31.05.2017 13:38

Cytat:

Napisał Przybyłowski (Post 533474)
Gdybyście byli zainteresowani to zajmuję się budową domów jednorodzinnych w technologii tradycyjnej jak i szkieletowej, jakieś pytania, wyceny czy porady zapraszam:)

Witam. Szkieletówka nie jest u nas popularna. Ale pytanie. Jaka poważna zaleta szkieletu jest nad domem murowanym czyli:

- jak trwałość
- problemy wykonawcze (porady typu "ze dobry cieśla"... to wiadomo co można z tym zrobić. Wolę technologię że nawet kiepski cieśla da se radę. Bo jak wiadomo, każdy jest "dobry" przed rozpoczęciem robót. )
- realne oszczędności - bo jeśli mialbym się zdecydować, to głownie z powodu znacznej oszczędności w kosztach budowy
- czas postawienia gotowego domu
- co jest pomijane w cenie gotowego domu (często się spotkałem, że handlujący domami szkieletowymi "zapominają" że fundament, przyłącza to też koszt i nie liczą tego w cenie swoich domow). A jeszcze jest o coś ?

motomax 31.05.2017 13:45

Mam pietro i stropodach lany z betonu,skoro biały wytrzyma jakiej firmy polecasz i o jakiej gęstości wiem że te koło 700 sa najlepsze

sluza 31.05.2017 13:54

Cytat:

Napisał Ziarko (Post 533536)
Witam. Szkieletówka nie jest u nas popularna. Ale pytanie. Jaka poważna zaleta szkieletu jest nad domem murowanym czyli:

- jak trwałość
- problemy wykonawcze (porady typu "ze dobry cieśla"... to wiadomo co można z tym zrobić. Wolę technologię że nawet kiepski cieśla da se radę. Bo jak wiadomo, każdy jest "dobry" przed rozpoczęciem robót. )
- realne oszczędności - bo jeśli mialbym się zdecydować, to głownie z powodu znacznej oszczędności w kosztach budowy
- czas postawienia gotowego domu
- co jest pomijane w cenie gotowego domu (często się spotkałem, że handlujący domami szkieletowymi "zapominają" że fundament, przyłącza to też koszt i nie liczą tego w cenie swoich domow). A jeszcze jest o coś ?

Moja zdanie jest takie, że jeśli chodzi o walory eksploatacyjne, to szkieletówka nie ma żadnych zalet. Podstawowa i najważniejsza to brak akumulacji ciepła. Szybciej się buduje, może i taniej, ale to tylko tyle

Widmo80 11.06.2017 22:52

Trochę nie na temat w tym temacie . Ktoś zdawał budowę / oddawał budynek do użytku ? Jak się do tego zabrać i od czego zacząć . I jak to u Was wyglądało w praktyce ?
Przyjężdżał ktoś na budowę i mierzył długość ścian ,czy zgadza się to z projektem ?
Wiem że potrzebny jest dziennik budowy który prowadził kierownik . Trochę czasu minęło i nie wiem jak to na dzień dzisiejszy załatwianie wygląda .

szynszyll 11.06.2017 23:08

Siostra z mezem i synem mieszka 8 rok w szkielecie. Sadze ze sa zadowoleni.

Budowa trwala od kwietnia do listopada, dom ma 82m2 + 25m2 tarasu zadaszonego, szwagier dlugo szukal firmy a z pracy tej co znalazl byl zadowolony. Ogrzewanie glowne to kominek z nawiewami + konwektor w lazience i jednym pokoju. Sezon to 6-8 kubikow buka. Dom mocno ocieplony i dobre okna.
Koszt calosci bez ziemi bo ta mial cos okolo 280 tys. Dopytam.

Jakbys byl ciekaw szczegolow to Was skontaktuje. Grzesiek bardzo duzo jezdzi po kraju - mozna sie gdzies spiknac i opowie co i jak. Dom stoi pod Rzeszowem, firma byla gdzies spod kielc.

ArtiZet 11.06.2017 23:48

Cytat:

Napisał Widmo80 (Post 535159)
Trochę nie na temat w tym temacie . Ktoś zdawał budowę / oddawał budynek do użytku ? Jak się do tego zabrać i od czego zacząć . I jak to u Was wyglądało w praktyce ?
Przyjężdżał ktoś na budowę i mierzył długość ścian ,czy zgadza się to z projektem ?

Etap ten mam jeszcze przed sobą ale z info od człowieka którego firma mi budowała SSO jest takie że do domków jednorodzinnych nikt z nadzoru nie przyjeżdża. Ponoć sprawdzają tylko kwity typu odbiór przez kominiarza itd.
Sam chętnie się dowiem jak to wygląda w praktyce.

flisak 12.06.2017 06:44

Musisz wziąć geodetę, który zrobi mapę powykonawczą. Potem z kierownikiem powypełniasz kwity i do nadzoru. Jak w 2 tygodnie nie przyjadą to możesz mieszkać. U mnie to tak wyglądało.
A jeśli chodzi o szkielety to ja też widzę więcej zalet niż wad. Mieszkam 2 lata.

Ludwik Perney 12.06.2017 16:35

Pytanie apropos ogrzewania podłogowego. Mam w projekcie domu bardzo dużo przeszkleń, a co za tym idzie, mało ścian. Na podłogach chciałbym drewno, ale nie panele. Instalator przekonuje, że na ogrzewanie podłogowe niskotemperaturowe 26C można spokojnie dać drewno ok 2cm. Pokazywał mi zdjęcia z kamery termowizyjnej i faktycznie różnice pomiędzy ciepłem podłogi pokrytej merbau, a pokrytą kaflami, były nieznaczne.
Co o tym sądzicie? Czy faktycznie - wbrew powszechnym opiniom - można sensownie ogrzewać podłogowo przy podłodze krytej drewnem?

No i druga sprawa:
instalator przedstawił mi kilka ofert i namawia jednak na ogrzewanie piecem gazowym. Wyliczył, że inwestycja w pompę ciepła zwróci się po 40 latach. Jeśli tak jest, faktycznie sensowniejszym rozwiązaniem wydaje się ogrzewani gazem. Czy tutejsi właściciele pomp ciepła kalkulowali swoje rozwiązania w taki sposób?

bukowski 12.06.2017 17:00

Cytat:

Napisał Ludwik Perney (Post 535281)
Pytanie apropos ogrzewania podłogowego. Mam w projekcie domu bardzo dużo przeszkleń, a co za tym idzie, mało ścian. Na podłogach chciałbym drewno, ale nie panele. Instalator przekonuje, że na ogrzewanie podłogowe niskotemperaturowe 26C można spokojnie dać drewno ok 2cm. Pokazywał mi zdjęcia z kamery termowizyjnej i faktycznie różnice pomiędzy ciepłem podłogi pokrytej merbau, a pokrytą kaflami, były nieznaczne.
Co o tym sądzicie? Czy faktycznie - wbrew powszechnym opiniom - można sensownie ogrzewać podłogowo przy podłodze krytej drewnem?

No i druga sprawa:
instalator przedstawił mi kilka ofert i namawia jednak na ogrzewanie piecem gazowym. Wyliczył, że inwestycja w pompę ciepła zwróci się po 40 latach. Jeśli tak jest, faktycznie sensowniejszym rozwiązaniem wydaje się ogrzewani gazem. Czy tutejsi właściciele pomp ciepła kalkulowali swoje rozwiązania w taki sposób?

Ja mam elektryczne plus rekuperator z wentylacją mechaniczną. Miesięcznie w 140 domu koszt ogrzewania nie przekracza 600 zł w sezonie. Grzejniki są male, tanie, nie ma rur i gigantycznej inwestycji na początku. Bezwładność układu jest na niemal pomijalna. Do tego można sobie sterowanie na fibaro zrobić samemu.

Nikt mnie nie namówi na gaz, olej czy inne pelety.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.