Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hamulce, kola, opony (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Długodystansowe wyprawowe opony (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=31067)

myku 26.03.2018 21:41

Ja tex mydle o anakee wold fo Crf. Podobno sa lepsze niz tkc

motif 26.03.2018 21:56

Cytat:

Napisał myku (Post 576894)
Ja tex mydle o anakee wold fo Crf. Podobno sa lepsze niz tkc

to tkc są dobre? :dizzy:


tu jest test ankee wild na R1200GS:

https://www.youtube.com/watch?v=uAcf1-9K6Ws

teddy-boy 26.03.2018 22:04

@Franz
Z MT21 jestem bardzo zadowolony. Niestety szybka znikaja, ale na piaszczystych drogach swietnie sie sprawują. Moze na szutry i polne drogi na scianie wschodniej nie sa potrzebne az tak agresywne opony, stad pomysl na Anakee Wild albo E 09.
Te Bridgestone TW 301 albo 302 to wytrzymalsze? Idzie to gdzies kupic normalnie?
A co ze slymmi E 09? Nie nada sie? DZiwi mnie ze ten Anakee Wild nie znika na GS1200 a z gosciem jezdze czesto, musi byc wytrzymaly kapec. To jak fabryczne w CRF 250 rally. Minal rok i zadnych sladow zuzycia :) Z czego to robia :D

bukowski 26.03.2018 22:15

Cytat:

Napisał teddy-boy (Post 576887)
Kuledzy, a co powiecie o Anakee Wild? Jak to sie sprawuje w piachu i blotnisto ziemnych lesnych droga? No i na asfalcie? Kolega moj ma to na GS1200 i kurcze prawie mu to nie znika i mysle czy nie zakupic takich do tenery 660...
Jezdze glownie po szutrowych drogach, lesnych, miedzypolnych. Z racji miejsc gdzie jezdze to te drogi sa czesto po prostu piaszczyste i to mocno, albo taka ciezka ziemia wymieszana z kamykami ktora po deszczu zamienia sie w sliska maz. Trafia sie i bloto i woda i trawa. ALE trzeba tam dojechac asfaltem. Czasem mniej, czasem wiecej.
Poprzedni rok zajezdzilem T63 a potem MT21. Po dupie dostaly na asfalcie najwiecej i w Rumunii. T63 juz dawno w koszu, a MT 21 zrobila sie z tylu kwadratowa i srodka brakuje. Chcialbym cos co da rade w opisanych warunkach ale i nie zniknie w oczach na czarnym.
Na ten rok wymyslim sobie na razie zjechac sciane wschodnia a potem Litwa, Lotwa, Estonia i fajnie jakby te opony daly rade.

Ja przy podobnych założeniach skłaniam się do motoza na tył plus tkc na przód. Przód motoza jednak lekko shimmuje przy wysokich prędkościach, są zeznania o paskudnym zabkowaniu, więc wrócę do sprawdzonego tkc80.

Sent from my G8441 using Tapatalk

teddy-boy 26.03.2018 22:19

@sneer
Jaki to model Motoza na tyl?

Dubel 26.03.2018 22:22

Cytat:

Napisał myku (Post 576894)
Ja tex mydle o anakee wold fo Crf. Podobno sa lepsze niz tkc

Nie idź ta drogą

Franz 26.03.2018 22:24

Cytat:

Napisał teddy-boy (Post 576897)
@Franz
Z MT21 jestem bardzo zadowolony. Niestety szybka znikaja, ale na piaszczystych drogach swietnie sie sprawują. Moze na szutry i polne drogi na scianie wschodniej nie sa potrzebne az tak agresywne opony, stad pomysl na Anakee Wild albo E 09.
Te Bridgestone TW 301 albo 302 to wytrzymalsze? Idzie to gdzies kupic normalnie?
A co ze slymmi E 09? Nie nada sie? DZiwi mnie ze ten Anakee Wild nie znika na GS1200 a z gosciem jezdze czesto, musi byc wytrzymaly kapec. To jak fabryczne w CRF 250 rally. Minal rok i zadnych sladow zuzycia :) Z czego to robia :D

Idzie to kupić normalnie tylko musisz chcieć je kupić
Szukaj w calowych np.4.60 -17
Często jest taniej
E 09 dobra guma na wyprawę, trwała
Raczej na kamień niż miękkie podłoże
W Crf 250 zastosowane są właśnie Tw 301 i 302
W Xr 650 L fabryczne też

myku 26.03.2018 23:17

Cytat:

Napisał motif (Post 576896)
to tkc są dobre? :dizzy:


tu jest test ankee wild na R1200GS:

https://www.youtube.com/watch?v=uAcf1-9K6Ws

A co...? Nie? Ludzie juz zęby na nich zjedli i swiat objechali. Masz coś kontra?

Mhv 27.03.2018 07:51

TKC 80 to bardzo dobra opona, nie jest to jednak guma mocno terenowa, chyba wiadomo. Znacznie lepsza terenowo jest MT21 ale z kolei schodzi szybciej.

bukowski 27.03.2018 08:34

Cytat:

Napisał Mhv (Post 576920)
TKC 80 to bardzo dobra opona, nie jest to jednak guma mocno terenowa, chyba wiadomo. Znacznie lepsza terenowo jest MT21 ale z kolei schodzi szybciej.

A moim zdaniem rozmowa o tyle i przodzie na raz nie ma sensu. Tkc80 na tyle jest słaba w terenie choć daje rade, znakomita na asfalcie także mokrym i szutrze, ale schodzi w 6 kkm. I droga.
Przód zapewnia dobrą trakcje, wytrzymuje 20 kkm, na asfalcie ok. Od MT21 ma gorsze własności terenowe, ale nie zabkuje tak koszmarnie i przebieg ma 3x większy.

E09 to super guma na tył, twardsza niz tkc, podobna na asfalcie, chociaż na mokrym gorsza. Trwała, twarda, tania. Mówią, że wymiana w terenie to mordega, ale mimo zdarcia 5 szt. nie miałem okazji podjąć wyzwania.

Teraz mam kpl motoza tractionator. Dużo miękkiego mięsa, spore przebiegi, rozsądna cena. W terenie nie gorsza od tkc czy E09, B asfalcie jest jak tkc. Przód Przy v>170 km/h przód wezykuje, ale sam fakt, że można na takich gumach latac z vmax bez większego stresu, to jednak sukces.

Sent from my G8441 using Tapatalk


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.