Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Motocykl Forumowicza (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=177)
-   -   Afryka Rd04 według Maliniaka :) (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=30720)

Novy 15.02.2018 17:52

Cytat:

Napisał ArtiZet (Post 570871)

Tak, to ten :Thumbs_Up:
Dziękuję

Marcin-BB 15.02.2018 19:29

To mój dłubnięty Transalp się tam przewinął i mogę od siebie dodać, że wszelkie takie przeróbki są w gruncie rzeczy bez sensu.:)
Drugi raz bym się nie podjął, chyba, że faktycznie miałbym 20 tyś zł zbędnych pieniążków i dużo wolnego czasu. Tym bardziej podziwiam i kibicuję Pawłowi:Thumbs_Up:
Mój Trampek- w takim stanie jak na zdjęciach w ogłoszeniu- waży 215 kg, więc żadna redukcja wagi tu nie miała miejsca, bo seria to 205 kg, gmole, osłona silnika i płyta bagażowa to te10 kg. Można by wywalić owiewki z przodu i liczniki, ale to może z 5 kg a ze 2 tyś zł dodatkowych kosztów. Co bym nie robił, poniżej 200 kg nie zejdę, DR650 z tego nie będzie.
Jedyny plus- no i sens przeróbki, to poprawienie zawiasu, który w TA600 jest gumowy. No i wygląd- choć nie dla wszystkich ma to znaczenie.
Jedynym powodem do budowania czegoś takiego jest fakt, że nie ma na rynku niczego podobnego i jak ktoś chce mieć moto inne niż wszystkie i spełniające tylko jego specyficzne wymagania, to można sobie zbudować zamiast kupować gotowego Versysa czy CRF.

Franz 15.02.2018 22:34

A tu jesteś w błędzie.
Poszedles po mniejszym oporze dając
nie najlepszy afrykanski zawiech
Wagę można ograniczyć do 185 kg
Tyle ma mój Trampek z dużym afrykańskim
Zbiornikiem paliwa.
Gmole, stelaże to zbędny balast

Lucky Luke 16.02.2018 09:57

Cytat:

Napisał Franz (Post 570865)
:D dobra odpowiedź

Lucky Luke - bo Trampka Pd 06 da się jeszcze kupić z przebiegiem do 30 tys km
Za 2 tys euro
Moje pytanie do Ciebie - co w Trampiszonie może być na gorzej jeśli wymienimy całość zawieszeń
Przód na Ktm a tył afrykański na ohlinsie

silnik , 750 to więcej niż 600
nie wiem jak ze sztywnością ramy bo są bardzo podobne RD04 vs PD06 , seryjny trampek jest bardzo gumowy. Trampek w niczym poza ceną nie jest lepszy. Zawias i silnik są słabsze i to czuć wyraźnie.

Franz 16.02.2018 18:39

Cytat:

Napisał Lucky Luke (Post 570952)
silnik , 750 to więcej niż 600
nie wiem jak ze sztywnością ramy bo są bardzo podobne RD04 vs PD06 , seryjny trampek jest bardzo gumowy. Trampek w niczym poza ceną nie jest lepszy. Zawias i silnik są słabsze i to czuć wyraźnie.

Trampek pod kazdym względem jest lepszy jeśli chcemy z niego zrobić dobry
motocykl.
Do wyprawówki 50 PS jest zupełnie wystarczająca a zawieszenie przecież wymieniamy
Żeby to wiedzieć to trzeba mieć te dwa

Novy 16.02.2018 19:49

Cytat:

Napisał Franz (Post 571052)
Trampek pod kazdym względem jest lepszy jeśli chcemy z niego zrobić dobry
motocykl.
Do wyprawówki 50 PS jest zupełnie wystarczająca a zawieszenie przecież wymieniamy
Żeby to wiedzieć to trzeba mieć te dwa

Franz - zdam się na Twoją wiedzę i doświadczenie przy budowaniu FranzAlpa.
Powiedz proszę, jakie możliwe lagi (typy czy modele) można zaimplementować do Trampka, żeby stał dumnie wysoko, a nie jak smutna Grażyna z bazaru, żeby przy tym dobrze wybierał dziury i podpowiedź czy warto się pchać w dwie tarcze z przodu czy to bezsensowne kilogramy?
Jaki zawias na tył zapodać?
Od czego pasowałby ogon/błotnik?
I ogólne typy, dobre rady :)

Zresztą tak mi taka mota po głowie chodzi, ale nie wiem, jakby to wyglądało z rejestracją w de? Czy przepuszczą coś takiego? :Sarcastic:

PawelM. 16.02.2018 19:54

Panowie myślę że to nie wątek na takie rozważania. Próbuje złożyć Afrykę póki co ori a potem poślubię ja po swojemu i o tym tu pisze.

Novy 16.02.2018 20:11

Cytat:

Napisał PawelM. (Post 571070)
Panowie myślę że to nie wątek na takie rozważania. Próbuje złożyć Afrykę póki co ori a potem poślubię ja po swojemu i o tym tu pisze.

Racja, sorki :bow:

Może utworzyć nowy wątek i przenieść cześć dyskusji do niego?
Wątek typu, co, jak i czym zmotać, żeby dawało rogala na twarzy :)

Franz 17.02.2018 03:14

Transalp jest opisany na forum
Załóż nowy wątek
Najłatwiej było rejestrować takie zmoty na złocie
Podróżników w DE. Przyjeżdżaly wtedy ruchome
Na dostawczych autach stacje diagnostyczne
Ostatni raz byłem tam chyba 8 lat temu
Nie wiem jak jest dziś. Jeśli będziesz zainteresowany
Taką zmota mogę podać nr telefonu do Niemca
Który składał mi Trampka. Nie robiłem
Tego w Polsce a w DE pod zamowienie

Marcin BB podaje wagę chyba z paliwem
Ja ważyłem bez ale z olejem w silniku
To nie jest żadna rewelacja. Tyle samo
Ważył były F650 gs Dakar


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.