Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kaski (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=128)
-   -   Kask enduro z szybą do 600 PLN - opinie, wnioski? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=10524)

majo 05.07.2012 23:06

To kilka słów ode mnie na temat Fly-a Trekkera. Ja wybredny jestem trochę więc opinia może być tylko jedna:)
Plus:
- wygląd:)
-kolor biały
-wyjmowany środek
-cena

Minus:
-głośny, w porównaniu do Shoei Raida z 1996r mega głośny
-szybka paruje mimo otwartego na szczęce
-szybka po kilku przelotach zaczęła się otwierać pod naporem wiatru (pomogło dokręcenie śrub mocujących)
-wentylacja bardzo słaba
-aby zdjąć kask trzeba za każdym razem odpinać zapięcie UU (nie wystarczy poluzować)
-mocowanie przednie wyściółki wypina się przy gwałtownym dociśnięciu kasku na głowę
-brak możliwości jazdy bez daszka (w instrukcji jest jakaś fiszka z zaślepkami na wypadek jazdy bez daszka ale ja takich elementów nie otrzymałem w paczce)
-największa wada to jego masa!!!
-daszek powyżej 100km/h wpada w wibrację i zaczyna hałasować

Zastanawia mnie po co są te kaski Dual? Na dłuższy przelot trzeba daszek zdejmować aby się nie męczyć, są ciężkie, parują w terenie. Fakt wyglądają kozacko ale to chyba ich największa zaleta.

Teraz szukam kasku do gogli:)
Mój typ:

1.http://allegro.pl/acerbis-kask-off-r...407702494.html
2.http://allegro.pl/promocja-kask-nola...471361234.html

mieliście styczność?

struk 16.08.2012 21:20

Od paru dni mam Trekkera. Na razie jestem miło zaskoczony, kask bardzo mi pasuje. Wadą może być waga, ale jest to dual i posiada homologację amerykańską DOT, a kaski a ichniejszy rynek są trochę mocniejsze od wersji europejskich. Co do parowania to zobaczymy jak się zrobi zimniej. Duży PLUS cena.

martinhead 16.08.2012 23:01

Zrobiłem w Trekkerze jakieś 4 tyś i podzielam opinię Majo jest głośny szczególnie powyżej 100km/h (polecam stopery do uszu lub słuchawki na dłuższe wypady) . Jeśli chodzi o jazdę bez daszka zawsze zdejmuję w trasę, bo nie mogę utrzymać głowy w pionie. Szybka faktycznie paruje nawet przy otwartych nawiewach. Ogólnie nie narzekam, ale w przyszłości kask pod gogle a drugi w traskę.
A i nie rozleciał się przy szlifie na asfalcie.

Logan 16.08.2012 23:42

Czy może ktoś miał styczność z Acerbisem Active? Jak to się spisuje? Mieści się w podanej cenie, ma szybę i nawet blendę. Jestem ciekawy opinii, bo rozważam nabycie go dla siebie.

Sub 17.08.2012 09:18

Jako że użytkuję Acerbisa od 2 miesięcy - wrzucam FAQ. Mam nadzieję, że okaże się pomocne w podjęciu decyzji...

Jak wyglądało "spasowanie", siedzi idealnie, czy może raczej przeprowadzałeś customizacje kształtu, gąbek do swojej głowy?

L była za mała XL ciasno spasowana - napompowałem piłkę na 3 godziny... teraz jest giciacho

Active jest typem miękkim jak np. Nolan czy raczej twardym jak np. Schubert?
nie wiem nie miałem nigdy nolana ani schuberta - miałem głośnego, trzeszczącego Airoha TR1 i szczękowego Uvexa 350gt z którego byłem ogólnie zadowolony - trudno mi porównać

Jak wygląda system wentylacji? Ile jest wlotów i jak obiegają głowę? Czy da się w tym kasku jechać w offie jak jest ciepło?
jest wlot zamykany na usta oraz 6 wlotów (policzki, brwi, czubek głowy) oraz 4 szczeliny wylotowe na tyle w skorupie. No Gruzję przejechałem sporo offem i skwar po czarnym w Rosji też - momentami było ciężko... ale ogólnie wentylacja dawała radę

Z drugiej strony czy jak jest zimno da się wentylacja sensownie zminimalizować?
sądzę, że tak, jechałem przez 2 godziny na ok. +4 i nie marzłem

Nie ma problemu z parowaniem szybki?
nie ma Pin-Locka - paruje tylko nieznacznie przy szczelnie zamkniętej szybce jak stoję na światłach - wystarczy minimalnie rozszczelnić

Czy mechanizm blendy jest stabilny? Nie ma problemów z opadaniem blendy? Otwarcie blendy wymaga dużej siły?
nie opada, jest stabilna, suwak wygodny (w uvexie jest do dupy w porównaniu z Acerbisem) - jak dla mnie mogłaby być nieco ciemniejsza

Czy system wentylacji nie powoduje zakurzenia blendy?
nieznacznie

Czy wewnętrzne gąbki, stelaże są dobrze wykonane? Nie prują się?
dość solidne wykonanie - już prałem i wszystko wchodzi na miejsce

O ile dobrze pamiętam zapięcie to DD. Dzieła bez problemu z zastosowanym paskiem? Nie wrzyna się w szyje, podbródek?
nie, pasuje ok, nie uwiera

Waga katalogowa M-ki to 1650g. Lekki nie jest. Ważyłeś?
waży dość sporo ale tyle co mój poprzedni uvex więc jestem przyzwyczajony

Jak oceniasz jakość wykonania? Nic nie trzeszczy, nie odpada?
są 4 śrubki montujące daszek, po dokręceniu wszystko jest git

Czy lakier ma tendencję do rysowania?
nie bardzo, dość dbam o sprzęt i po 2 m-cach użytkowania nie zauważyłem jakiejś dewastacji

Jak oceniasz widok z kasku? Poziom widoczności?
nie narzekam, spokojnie ogarniam okolicę ;)

Jak oceniasz poziom hałasu?
dość głośny - szczególnie tak powyżej 110-120 km/h

Czy ma podbródek? Czy podwiewa od dołu?
jest jakby trochę krótki, nieco podwiewa

Dostrzegasz jakieś wady?
jedynie ten poziom hałasu oraz waga - mógłby być tak ze 300g lżejszy
ogólnie relacja ceny do jakości b. dobra
kupiłbym jeszcze raz

Pozdrawiam -
Sub

ArturS 17.08.2012 09:40

Ekran mi się zepsuł? Może wirus? Chyba, że wszystkim wyświetla się "dobrze spasowany, wcale nie lekki" murzyn? :hehehe:

NUROFEN 17.08.2012 09:57

Cytat:

Napisał SUb (Post 254207)
ogólnie relacja ceny do jakości b. dobra

Cytat:

Napisał SUb (Post 254207)
jest jakby trochę krótki,

Cytat:

Napisał SUb (Post 254207)
nie opada

co widać :-)
Nie no przeszedłeś samego siebie...

laska 17.08.2012 10:18

Wyczyściłem. To linki do buziek :) na advrider.pl.
pozdr,
laska

Sub 17.08.2012 21:21

Znaczy się czarny wirus z advrider.pl znowu daje o sobie znać... ;)

Kobra 24.08.2012 16:57

Szukam cosik budżetowego i znalazłem takie coś http://allegro.pl/kask-nox-n731-m-sz...545358823.html Ma ktoś? A jak ma, to jakie opinie może wyrazić.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.