Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Średnie spalanie .. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=272)

magicl 21.02.2017 17:18

W mojej afryce spalanie oscyluje pomiedzy 6 do 8l/100km. Ze strony technicznej wszystko sprawdzone i jest tak jak byc powinno. Poczawszy od dysz w gazniku a skonczywszy na cisnieniu w oponach. Pogodzilem sie z takim spalaniem a wydaje mi sie, ze wszysto to przez zbyt energiczne odkrecanie manety.

Dzieju 22.02.2017 21:02

Cytat:

Napisał magicl (Post 519656)
Pogodzilem sie z takim spalaniem a wydaje mi sie, ze wszysto to przez zbyt energiczne odkrecanie manety.

Ręka w motocyklu a noga w samochodzie czyli styl jazdy a nie tylko prędkości osiągane mają wpływ i 30% na spalanie.
Dlatego ogólne porównania nie są miarodajne.

Widmo80 02.03.2017 07:55

Nie wiem co jeszcze można zrobić ,by zejść zespalaniem w 3 .
Zrobiłem wszystkie potrzebne regulacje ,wszystkie filtry nowe , nowe króćce ssące , Naprawione linki ssania ( króćce i sprężynki też) Nie mam już z pomysłu . Wydech oryginał . Może tutaj jest przyczyna . RD07 mimo większego silnika i ciut lepszych osiągów pali mniej . Zamontowany w 7 mam motad venom .

Dubel 02.03.2017 07:57

Widmo kup skuter bedzie palil mniej :vis:

Zmyler 02.03.2017 09:08

Cały czas mam wrażenie że ten temat ktoś dla jaj założył a tu widzę że chce Wam się liczyć na poważnie te dziesiąte części litra ? Trochę jestem zdziwiony bo mi się nie chce liczyć czy zapisywać czy motocykl pali 4,72 czy 5,28 ( a pali mi raczej sporo więcej). A statystyki przy 90km/h to tyle i tyle, przy 110km/h znowu tyle to już całkiem szaleństwo. To jest do zbadania w laboratoryjnych warunkach. A 3-4 ostre wyprzedzania czy starty spod świateł i całe to liczenie kropelek przy 110km/h psu w dupe.Jeżeli moto dobrze jedzie, nie grzeje się, ma odejście nie che mi się wnikać w dziesiąte części litra spalania. Gdzie przyjemność z jazdy ???

tommi 02.03.2017 11:17

Oj tam, daj się ludziom ponudzić ;)
Mi 4ka paliła 6l/100, 7a 5l/100, crfa podobnie jak 7ka , a jak się przyłożę, to mieszczę się w 4,5l/100.
Idąc tą drogą wychodzi, że 3ka musi palić 7.

P.S. Tak, wiem, że można te wyniki podwoić. Różne są sposoby osiągania przyjemności :)

Mirek Swirek 02.03.2017 14:03

A ja to chyba wpakuje podtlenek Lpg do mojej Czworeczki :haha2: i zasieg mi sie zwiekszy hee...
W Lublinie jezdzi jeden Trampek z podtlenkiem. Butle ma w centralnym kufrze. Pycha :p

sizyrk 02.03.2017 17:28

Ja tam licze 6l na 100km jak spali mniej to bonus , a jak wiecej ...... loj to gorzej.....:at::at::at:

Widmo80 02.03.2017 17:38

Cytat:

Napisał dubel (Post 520906)
Widmo kup skuter bedzie palil mniej :vis:

To po co w ogóle ten temat ? Ale faktycznie wolałbym skuter od BMW - obciach taki sam , ale spalanie i cena zakupu przynajmniej mniejsze .
Pytam , bo dziwi mnie trochę że mając mniejsszy silnik niż w 7 i troche słabsze osiągi spala mi więcej . Chodzi mi o to co może byc tego powodem . Gazu nie oszczędzam , bo nie mam zamiaru ,zajebac się mułem dla mniejszego spalania.
Przykładowo , jężdżąc na dr 650 z podobnymi przyspieszeniami i prędkościami , potrafiłem miec spalanie 2 litry mniejsze ( na 100) . I też nie było ono pierwszej młodości .

hellwoot 02.03.2017 18:04

U mnie trójka nigdy nie spaliła mniej niż 6. Siódemka najwięcej na autobanie pali 9. Dr650 ma jeden gar, 40pare kucy, 150 kg... gdzie to do afryki porównywać tego piździka?
Gdzieś czytałem, że są tacy co trójką poniżej 4 litrów schodzą ale to chyba już napletem manetkę kręcą. :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.