Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Motocykl Forumowicza (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=177)
-   -   WR – Weapons Ready Asi (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33117)

Prince 11.07.2020 14:57

Cytat:

Napisał wojtekk (Post 685767)
Nadal nie widać. Kolejnych też

No to filmik z ostatniej lajcikowej traski z Lucky Luke

Zamysł taki ze w związku ze zbliżającym sie urlopem trzeba było sprawdzić jak zebra sprawi sie na długich bez fikołkowych przelotach. No i wychodzi, że po 500km trzeba było zrobić korektę luzów. W planie urlopowym jest jakieś 1500km tak wiec czekają mnie dwie regulacje płytkami w warunkach polowych. Nie wiem czy to dobry pomysł..:dizzy:

JarekO 11.07.2020 15:05

Fajny film. Gdzie ten piasek co LL próbuje wjechać?

KORNIK 11.07.2020 17:06

Z tymi zaworami to coś nie tak, nie powinny tak szybko się kasować. Jakie zawory zakładałeś?

Prince 11.07.2020 18:33

Cytat:

Napisał KORNIK (Post 688978)
Z tymi zaworami to coś nie tak, nie powinny tak szybko się kasować. Jakie zawory zakładałeś?

Miałem nadzieje, ze tysiaka oblecą. Prox'y. Ale najciekawsze- nie kasują a luzują. 3 setki niby nic a jednak już inna płytka. Tak sobie myślę ze kręcenie obrotami na trasie szybkiego ruchu co najmniej 100km daje taki sam skutek co dobry rajd. Zmieniłem wiec wczoraj przełożenia i sie zobaczy. Do pomiaru nie mam wątpliwości.
Cytat:

Fajny film. Gdzie ten piasek co LL próbuje wjechać?
Kolno. Nie próbuje a wbił za drugim razem ;) Ale traska zupełnie niewymagająca niczego. To jedyna atrakcja z tych gdzie sie można było spocić.

KORNIK 11.07.2020 21:49

Cytat:

Napisał Prince (Post 688988)
Miałem nadzieje, ze tysiaka oblecą. Prox'y. Ale najciekawsze- nie kasują a luzują. 3 setki niby nic a jednak już inna płytka. Tak sobie myślę ze kręcenie obrotami na trasie szybkiego ruchu co najmniej 100km daje taki sam skutek co dobry rajd. Zmieniłem wiec wczoraj przełożenia i sie zobaczy. Do pomiaru nie mam wątpliwości.

Ale stal czy tytan, bo o trochę dziwne że się powiększają.

Prince 11.07.2020 22:04

Cytat:

Napisał KORNIK (Post 689026)
Ale stal czy tytan, bo o trochę dziwne że się powiększają.

Tytan. Tez się dziwie bo do silnikowych tematów w wuerce podchodzę bardzo poważnie. Trzy zestawy szczelinomiarek i obracane i sprawdzane i tak. W sumie lepiej tak niż jakby sie miały "cieśnić" ;) ale już mega by było jakby tego tysiaka km obrobiły bez ciągłego nadzoru :dizzy:


Poza tym zbliża sie wymiana tłoczka. To już była ostatnia selekcja i stąd chodzi mi po głowie czy by nie ubrać mniejszego bigbora. Większość mówi, ze to zły pomysł ale nikt ze znajomych nie miał doświadczenia z tym w yamaszce. Z drugiej strony akurat wyjmowanie gaźnika w alu ramie nie jest takie ze chciałbym to robić przy strojeniu kilkanaście razy :D

Pomysł wuerki do takich zastosowań jest z dupy. Ale to potrzeba chwili bo na szukanie moto na urlop już za późno, a ciągle mam nadzieje, ze Asia zacznie wykorzystywać to czym jamaszka ma przewagę nad naszymi nudnymi sztruclami.

KORNIK 11.07.2020 22:43

Może ta różnica bierze się z jakiegoś błędnego pomiaru przy składaniu, czasami trzeba obrócić kilka razy silnikiem żeby się płytki ułożyły. Generalnie nie miałem przypadku zwiększających się luzów przy płytkach (poza awariami np. wałków rozrządu), może być tak że następne kilka pomiarów obejdzie się bez regulacji. A co do tłoka to też nie polecam bigbora, większe wysilenie przyśpiesza zużycie, poza tym nie jest powiedziane że nie założysz jeszcze raz tłoka o tym samym rozmiarze, wiele razy tak robiłem i żeby nie było, tak wychodziło z pomiarów.

muszel72 12.07.2020 23:15

Filmik fajny dopóki nie zaczęła klnąć. Z pewnością by być bardziej męska;) Ale to było na szczęście na końcu;)

_-aska-_ 14.07.2020 14:27

Cytat:

Napisał muszel72 (Post 689130)
Filmik fajny dopóki nie zaczęła klnąć. Z pewnością by być bardziej męska;) Ale to było na szczęście na końcu;)

Ani męskości ani kobiecości w żaden sposób nie potrzebuję sobie dodawać, a to był już 3 przejazd przez tory, który był na mapie, ale nie było go na torach, co w połączeniu z informacją, że gdzieś przy torach koledzy trafili na wykopany w poprzek drogi rów powodowało, że zaistniała sytuacja nie została przyjęta z entuzjazmem :vis: Mogłabym teraz obiecać, że następnym razem w takiej sytuacji zakrzyknę "a niech to dunder świśnie! zaiste ambaras!" żeby nie ranić więcej Twoich delikatnych uczuć, ale byłaby to obietnica skazana na bycie złamaną ;)

Tygrys 74 14.07.2020 20:54

Niestety dużo przejazdów zostało przez kolej rozebranych zwłaszcza tych do utrzymania których nie udało się przerzucić odpowiedzialności za utrzymanie na gminy i powiaty ( zwłaszcza na drogach polnych )a rolnicy nie protestowali za bardzo np kolo mnie po protestach zostawili przejazd ale dali szlaban na klodke i klucze dla zainteresowanych ( mających pola i myśliwych ).


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.