Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dział Producentów i Dostawców (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=53)
-   -   MOTOOILER olejarka łańcuchowa (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=3190)

diverek 06.05.2010 17:45

Matjas już niemal 2 miesiące po moich urodzinach a ja do dzisiaj nie doczekałem się prezentu od ciebie:mur: . To skandal. :D Należą Ci się porządne bęcki.

A tak na poważnie to napisz czy rzeczywiście olejarki masz dostępne? Jak są, to od razu na priva wyślij mi dane do przelewu i sumę. No i napisz jeszcze jaki jest czas realizacji.

Babel 06.05.2010 22:54

No cóż ja sie nie doczekałem :Thumbs_Down:... Matjas możesz anulować moje zamówienie.
Ile można czekać .... Kupiłem sobie używkę Scota - może nie będzie lepszy ale będzie... pomyśl o tym....

barman 07.05.2010 10:39

Ja również niestety sie nie doczekalem,styczen juz dawno minąl,marzec chyba tez:vis:...wlasnie montuje urzadzonko od Palela...

Neno 07.05.2010 11:15

Ja czekałem cierpliwie, nie całe 4 tyg i dziś mam. Problem może być taki, że Wasze konta e-mailowe nie przyjmują wiadomości od matjas-a, tak też było i u mnie , na szczęście podałem nr tel i resztę załatwiliśmy już w przy pomocy tego wynalazku .
Po nie dzieli montuję ;D
Pozdrawiam.

Daddy 07.05.2010 19:10

Cytat:

Napisał matjas (Post 112875)
milczę bo jak pracuję to nie gadam.
1 - dozowanie co 60sek
2 - dozowanie co 40sek
umożliwia on przełączenie o 30% wydajności przy takim samym czasie otwarcia zaworu regulowanym potencjometrem - nie ma konieczności dotykania pota. chcesz więcej o 30% to masz. chcesz mniej jak skończyło padać na przykład to też masz dokładnie to co miałeś wcześniej.
z wiadomości ważnych to po majowym weekendzie będą olejarki dostępne normalnie z półki - nie trzeba będzie czekać.
pozdrawiam
matjas

U mnie dozowanie jest inaczej!!!
1- 25s
2- 40s

Południowiec 08.05.2010 09:58

A ja się przyznam bez bicia, że dostałem super zestawik od Matjasa. I to po nowym roku nawet było zamawiane i przyszło bez żadnych problemów. Wszystko działa tylko, że jak zostawię motor i przyjdę do niego za jakiś czas to plama jest pod tylną zębatką :confused: nie wiem jak to sie dzieje. Jedynym rozwiązaniem jest się nie zatrzymywać :at: :D

Szerokości :Thumbs_Up:

sober 09.05.2010 12:24

Cytat:

Napisał Południowiec (Post 113895)
Wszystko działa tylko, że jak zostawię motor i przyjdę do niego za jakiś czas to plama jest pod tylną zębatką :confused: nie wiem jak to sie dzieje. Jedynym rozwiązaniem jest się nie zatrzymywać :at: :D

Pewnie masz otwarty elektrozawór -dlatego olej kapie mimo wyłączonego sterownika. Pamiętaj, że wkręcone pokrętło elektrozawóu to otwarty elektrozawór, a odkręcony elektrozawór to zamknięty (wówczas sterownik otwiera). Czyli powinieneś mieć odkręcone pokrętło elektrozaworu!

Południowiec 09.05.2010 20:02

Cytat:

Napisał sober (Post 113972)
Pewnie masz otwarty elektrozawór -dlatego olej kapie mimo wyłączonego sterownika. Pamiętaj, że wkręcone pokrętło elektrozawóu to otwarty elektrozawór, a odkręcony elektrozawór to zamknięty (wówczas sterownik otwiera). Czyli powinieneś mieć odkręcone pokrętło elektrozaworu!

Jakby było tak jak mówisz, to przy napełnianiu magistrali byłoby to widoczne. A wtedy jeśli się nie zapaliła lampka (pomarańczowa) to można było tylko chcieć tłoczyć. A jak tylko się zapaliła, to szło. Więc to chyba jest ok.

Południowiec 09.05.2010 20:06

Cytat:

Napisał sober (Post 113972)
Pewnie masz otwarty elektrozawór -dlatego olej kapie mimo wyłączonego sterownika. Pamiętaj, że wkręcone pokrętło elektrozawóu to otwarty elektrozawór, a odkręcony elektrozawór to zamknięty (wówczas sterownik otwiera). Czyli powinieneś mieć odkręcone pokrętło elektrozaworu!

Jakby było tak jak mówisz, to przy napełnianiu magistrali byłoby to widoczne. A wtedy jeśli się nie zapaliła lampka (pomarańczowa) to można było tylko chcieć tłoczyć. A jak tylko się zapaliła, to szło. Więc to chyba jest ok.

nie mogę usunąć dubla. nie mówiąc że nie wiem skąd się wziął :confused:

sober 09.05.2010 20:32

Nic nie zrozumiałem z tego co napisałeś ;p
Tak czy inaczej olej spływa do olejarki za sprawą prawa ciążenia. Nic nie pompuje/tłoczy oleju do dyszy. Elektrozawór tylko za sprawą sygnału elektrycznego otwiera zawór. Jeśli olej non stop leci nawet przy wyłączonym sterowniku oznacza to że albo masz otwarty zawór albo otwarty/uszkodzony albo coś z podłączeniem pokićkałeś.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.