Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Polski TET (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=31500)

teddy-boy 16.04.2021 09:07

Dojeżdzasz sobie na początek śladu w sposób dowolny (kierowany osmandem, google maps, kompasem, po gwiazdach, pytać we wsiach).
Potem wybierasz nawigację i wskazujesz slad którym ma cię prowadzić. Można zmienić kolor sladów dla poszczególnych tras, można dodawać swoje "flagi" itd itp. Możesz też ślad odwrócić jeśli chcesz jechać w odwrotnym kierunku.
Jeśli trasa zrobiona jest dobrze to będziesz ją miał wskazówki i komunikaty głosowe. W najgorszym przypadku sam "rysunek", lub czasami każdy najmniejszy łuk drogi jest zakrętem, obczaisz to po paru km.
Plusem jest to, że jak sobie zjedziesz z trasy to będzie cię "przyciągać do śladu" czyli nie zawsze musisz zawracać, możesz dany odcinek objechać.
Troszkę trzeba osmanda pod siebie poustawiać, ale to raz, potem już tylko używasz.

@matjas w tym roku na TET to będą korki, w weekendy to na bank ;) Chyba trzeba porzucić te idee na najbliższy czas. I mieć nadzieję że da się wyjechać gdzieś dalej.

JarekO 16.04.2021 09:43

To co kermitżaba pisze to prawda. OsmAnd potrafi prowadzić po śladzie elegancko. Od jakiegoś czasu nawet na iOS działa bardzo dobrze.

StrzeLuk 16.04.2021 10:00

Jest jesscze inna fajna możliwość "nawigowania" z użycie OSMAnd a mianowicie wyświetlenie track na ekranie i nie uruchamianie nawigacji. OSMAnd zawsze centruje ekran na Twoją pozycję więc widać jak sie jedzie i gdzie jest track. Taka opcja jest dla mnie najwygodniejsza bo widzę jak mam jechać i jak ja jadę. Przydatne bo wtedy OSMAnd nie zmienia trasy jak zjadę z tracka. Polecam spróbować

teddy-boy 16.04.2021 10:05

Centrowanie ekranu trzeba ustawić. DOdatkowo można wybrać po jakim czasie ma się centrować ekran. Warto też sobie zmienić przybliżanie ekranu gdy jedziemy wolniej (i szukamy zagubionej sciezki) i oddalenie gdy cisniemy.

RAVkopytko 16.04.2021 13:18

Polecam mapy.cz na srajfona.
Nie wiem z jakich zasobów korzystają ale ścieżki pokazuje nawet w lesie którymi zwierzyna lata ;) Trasy rowerowe do wyboru,szosowa i mtb. Szosowa potrafi poprowadzić Tak,że jest co robić na/z Moto :)
Działa offline.
Jednak najlepsza zabawa to na kreskę na etrexie :D

StrzeLuk 16.04.2021 13:25

Właśnie sobie uświadomiłem, że OsmAnd wyszedł na iPhona więc jestem spełniony :bow:

JarekO 16.04.2021 13:57

Cytat:

Napisał StrzeLuk (Post 729899)
Właśnie sobie uświadomiłem, że OsmAnd wyszedł na iPhona więc jestem spełniony :bow:

Daaaawno. Przy czym w 2019 robil wszystko tylko nie to co sie chcialo. Aktualnie jest bardzo dobrze.

Adampio 16.04.2021 14:52

Dzieki wszystkim za porady. W przyszly weekend ma nie padać to przetestuję. Po czym się na postoju poznaje, w ktorą strone biegnie ślad? Bo zmiane kierunku, czy ściślej - zwrotu, podążania już wykryłem. Trzeba ruszyć i obserwować, czy to jest gdzieś napisane?

teddy-boy 16.04.2021 14:54

Musi być bardzo dobrze, bo jeszcze nie wyrosłeś z tego telefonu dla instagramerów i tiktokerów i byłeś osmandowym hejterem ;)

JarekO 16.04.2021 17:40

Cytat:

Napisał Adampio (Post 729913)
Dzieki wszystkim za porady. W przyszly weekend ma nie padać to przetestuję. Po czym się na postoju poznaje, w ktorą strone biegnie ślad? Bo zmiane kierunku, czy ściślej - zwrotu, podążania już wykryłem. Trzeba ruszyć i obserwować, czy to jest gdzieś napisane?

Początek tracka ma inna flagę niż koniec. Jarniesz się.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.