Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Trochę dalej (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=76)
-   -   O gościnności, dróg sekrecie i najgorętszym miejscu na świecie. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=39069)

krakus 21.03.2021 14:21

piękne zdjęcia masz w tym wątku

Tank 21.03.2021 15:49

Ta relacja powinna się ukazać na papierze jako powieść drogi, a następnie zostać zekranizowana. Myślę ze Oscary by się posypaly. Czytając i patrzc na zdjęcia, czuję się jakbym był tam obok...

Wysłane z mojego Hammer_Energy_18x9 przy użyciu Tapatalka

aadamuss 22.03.2021 09:52

Szacun za targanie pokrowca na motocykl :-)

CeloFan 22.03.2021 10:02

:Thumbs_Up:
Zajmuje tyle samo miejsca co przeciwdeszczówki i jest o wiele mniejszy od zimowego śpiwora :).

RAVkopytko 22.03.2021 21:35

Celofan,Napisz coś.
Tak fajnie się czyta :D

CeloFan 22.03.2021 22:14

:Thumbs_Up:

Napisze jak piszę, dobra? :D
Najpierw wszystko spisałem z notesów. Trochę mi to zajęło, ale teraz za to szybko piszę i to kilkoma palcami i tylko czasem poprawiam :D
Potem była długa przerwa.

Żeby napisać jedną część, muszę:
1. Przeczytać co napisałem w notatkach i zdecydować co pominąć, żeby nie wyszedł tasiemiec. Odszukać zdjęcia z tego dnia. Zdjęcia z aparatu i z telefonu. Potem obejrzeć klipy video i powyciągać klatki, jeśli zdaje mi się, że coś wniosą jako foto.
2. Wszystkie zdjęcia do programu i obróbka, jeśli się da. Później zmniejszyć i do właściwego folderu.
3. To najtrudniejsze. Używając Google Earth Pro i BaseCamp z plikami GPX z podróży, ustalam gdzie i kiedy byłem i zatrzymałem się, jeśli to ważne dla opowieści. Wtedy przypominam sobie, gdzie zdjęcia były robione. To pomaga ponumerować obrobione zdjęcia w odpowiedniej kolejności, bo nie każde ma dane exif. Poza tym różnie z czasem bywało. Czasem w Iranie telefon w zasięgu Netu synchronizował telefon tak a czasem inaczej. Możliwe, że to przez użycie aplikacji do zmiany VPN. Inaczej nie mógłbym używać eFBe na przykład.
4. Jak piszę o jakimś miejscu z nazwy, to przecież nie zawsze zapisałem a już na pewno nie pamiętam. Muszę odnaleźć, sprawdzić, przeczytać i upewnić się i najlepiej dać odnośnik jakiś wiarygodny. Trudno jak wiemy o wiarygodność w mediach.
5. Jak już zdjęcia są poukładane i przeczytałem co napisałem, to przecież tych bredni nie upublicznię, bo to nieskładne zapiski i choć dużo, to wartościowe tylko dla pisanta :D No to trzeba usiąść i poprostować i tak pisać, żeby się historia kleiła i zdania sens miały (przynajmniej dla mnie).
6. Jak już napiszę, to trzeba jeszcze błędy sprawdzić i choć już tego czytać nie mogę, to jeszcze raz muszę, a i tak zawsze coś zostanie nie tak jak trzeba. Na szczęście taktowni z Was towarzysze :D
7. Jak już błędy sprawdzone to tekst na Forum i między tekst zdjęcia powstawiać odpowiednio do ich roli. A linki zdjęć kopiuję z innego Forum, gdzie to samo udostępniam, bo tutaj nie umiem sobie z plikami poradzić. Więc teraz już w kopiuj-wklej jestem mistrzem :)
8. Muszę złapać oddech, popracować, zjeść coś czasem i przespać się :D
9. Wszystko od początku :D

P.s. Plusem jest to, że czasem czuję się, jakbym jechał jeszcze raz :)
CF

RAVkopytko 22.03.2021 22:20

Czytam,jakbym jechał na moto obok

Podzielam zdanie z Innymi : Musisz To opublikować .Tak normalnie ,na papierze

aadamuss 23.03.2021 00:21

Może być i tasiemiec. To co dla jednego nudne dla drugiego ciekawe. Wszystkim nie dogodzisz. Czyta się to lekko i bez ciśnienia, niezobowiązująco.Jak się skończy to bardziej bedziw czegoś brakowało do czytania niż bedzie radość, że się skończyło.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

qbaRD07 23.03.2021 09:27

Również jadę z Tobą jak czytam.

Szacun

adamg24 23.03.2021 18:40

....przyznam się w sekrecie...że czytam TEŻ i jestem pod wrażeniem


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.