Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Regularne czynności serwisowe (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Warsztat - wyposażenie. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=13892)

rrolek 08.03.2023 22:37

Pytanie tylko po co ci taki kompresor.
Powietrze to bardzo drogi nośnik energii. Elektronarzędzia kosztują i pracują taniej. Piaskowanie? Jak to robisz od wielkiego święta taniej wyjdzie oddać detal fachowcom.
O malowaniu nie wspomniales.
Jak potrzebny ci zawodowo to pomimo wad o których pisalem może to mieć jakis sens. Amatorsko imo żaden.

CzarnyCzarownik 08.03.2023 23:33

Piaskowanie mniejszych bądź kapkę większych elementów + malowanie pistoletem z dyszą 2.5mm (powłoki poliuretanowe).

Aktualnie uzytek amatorski, ale możliwe ze z czasem będzie bardziej intensywny. Pomysły są, ale czy coś z tego wyjdzie to się zobaczy...

Chciałbym też tym zasilić plazmę w najbliższym czasie. Mój kompresor nie da rady bo ledwo daje radę z mini pistoletem malarskim. Uznałem że nie ma sensu kupować średniego kompresora 2tys taniej a potem znowu kupować kolejny, tylko lepiej od razu kupić grubasa.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

MrWaski 10.03.2023 15:21

Czarowniku, z autopsji doradzę, byś nie wywalał tego malucha. Czasem trzeba szybko mieć kilka atmosfer, żeby np. pierdnąć w oponkę, albo w coś dmuchnąć i wtedy ten duży bez sensu będzie się nabijał.

CzarnyCzarownik 10.03.2023 19:34

Ten bzęczyk tylko bzęczy a nie pompuje, prawdopodobnie duży kompresor nabije 3x szybciej niż ten pierdek :D

Ostatnio znalazłem coś takiego na wsi:

https://airpress.pl/kompresor-dwutlo...in-90-l-360645

700l/min wyjściowe (które może być realne) + "malutki" zbiornik 90l. Zazwyczaj podobne wydajności mają zbiorniki 270-300l.

Zastanawiam się czy by mi to nie wystarczyło. Tylko cena to 8k. Z plusów to airpressy polecają do malowania bo nie plują olejem po miesiącu używania.

Druga opcja to ABAC ze zbiornikiem 270 i podobną wydajnością. Cena też około 8k.

Trzecia opcja to nadal chinol za połowę ceny.

Nie tak łatwo coś wybrać :D

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

Melon 10.03.2023 19:58

Powiem tak jak bym miał kesz to tylko śrubowy. Od nadmiaru powietrza jeszcze nikt nie narzekał. Mam w robocie dwutłokowy i dla mnie tylko do podmuchania lub napompowania koła ale nie w cieżarówce.

CzarnyCzarownik 10.03.2023 20:38

Widziałem kompresorek tłokowy co miał ~2400l/min. Był zrobiony z silnika samochodowego, z poloneza :D

Spore bydle z tego było. Myślę, że spokojnie by zjadł mniejszy kompresor śrubowy :D

Te chinole 2 czy 3 tłokowe to też jest od groma odmian. Mają tłoki od kilku centymetrów do potworków po 12cm i to też daje sporo powietrza.

Pytanie tylko co importer zamówi i jak podpisze to marketingowiec. Bo z tym są jaja.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

Melon 10.03.2023 21:43

Z czego zrobisz nie ważne . Jaką głowicę wsadzisz z zaworami ? Zazwyczaj głowicę z zaworami padają, z doświadczenia.

szynszyll 11.03.2023 14:51

1 Załącznik(ów)
nudny bede jak zwykle. przez lata uzywalem Wery Zyklop 1/4 i 3/8 i nie kupowalem 1/2 cala bo mi sie zdawalo, ze na wuj mi to. wczoraj polepilem kata SM z pomocą nowej grzechotki 1/2 i sobie nie wyobrazam, ze jej nie mam :D ma to narzedzie swoje niedorobki ale jako calosc jest mega przydatne. zwyklych wlasciwie juz nie uzywam.

p.s. KTM to szmelc ale 990 SM T jest mega zaj... :D

CzarnyCzarownik 21.03.2023 20:24

No i zamiast kompresora 1000l/min kupiłem Tagreda 50l z pompą v2 na 230V.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...ae773174c8.jpg

Nie miałem głowy do wyboru dużego kompresora i kupiłem takiego większego pierdka.

Od 0 do 8 bar w 1m50s. Biorac pod uwagę że butla nie ma 50l tylko 43l (koleś na YT nalewal wody i to jest wartosć dość pewna. Jak sprawdziłem wymiary zewnętrzne bez okragłego dekla to mi wyszło 40l)

Liczac dla 43l wydajność to 188l/min.

Przy okazji znalazłem powód dlaczego mój stary pierdek pompował 10l/min. Filtr powietrza się rozpadł i kawałek plastiku zablokował dolot :D Po naprawie superglue znowu działa. Daje on 64l/min.

Jak je oba złączę to mam realne 250l/min i zbiornik około 65l.

Pierwsze miałem chytry plan kupić samą pompę z silnikiem v2 i wsadzić ją do zbiornika 24l z marketowca. Ale różnica między pompą a całym kompresorem to 200zł więc chyba bez sensu taka operacja.

Teraz mam 2 opcje na przyszłość:
1) rozbuduję zestaw o drugi taki kompresor v2 i ewentualnie trzecią pompę v2. Wtedy zasilę to z 3 faz i powinno śmigać a wielkościowo będzie sprytniejsze jak kompresor 300l.
2) zbiorę się i kupię tego kupczyka kkt1600 z butlą 300l jak będzie dostępny. Bo aktualnie czas oczekiwania 3 miesiące :D

W każdym razie teraz mogę olać temat bo do malowania raptorem na bank wydajności mi wystarczy, a i pneumatyczne graty będą działać 5x lepiej jak do tej pory.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

Rajtek 21.03.2023 21:13

A jaki polecacie kompresor do garażu. Cel to czyszczenie i pompowanie kół rowerowych, moto i samochodowych z dokładnym manometrem. Nie jestem w temacie a szukam w miarę rozsądnego urządzenia


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.