Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kaski (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=128)
-   -   O'neal Sierra - zbiorcze zamówienie (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=20372)

PARYS 28.06.2014 22:42

Tja - ale spróbowałem też innego duala jakiegoś i to samo było. Tam w sumie jeszcze gorzej bo normalnie jakby mi policzki ściskało takie jakieś do dupy w ogóle
W dupe z tym i tyle...

marecki999 29.06.2014 09:21

w moim Oneal-u
-szyba przylega dobrze,
-do zapięcia DD idzie przywyknąć(by zdjąć kask nie trzeba za każdym razem do końca tego rozpinać-wystarczy poluzować),
-wentylacja lux,
-blenda jak i jej mchanizm narazie lux,
-nie podwiewa pod brodą - jest 'wypełnienie'
-szyba nie paruje mocno ale troche znieształca "wizje" gdy patrzymy w dół np. na zegary. jadąc w LS2 w podobnych warunkach pogodowych - szyba parowała mocniej, zniekształcała obraz w każdym momencie.
-żadne śrubki się nie zgubiły nawet po tym jak "przytarłem" po asfalcie :)...

Sierre Moge też porównać do Airoha S-4, którego też używam i tam właśnie szyba nie przylega, podwiewa ,paruje bardziej,blendy nima,ale jest lżejszy

Evvil 29.06.2014 18:42

Tak, zapomniałem napisać o tym zniekształcaniu przy krawędzi szyby. Szczególnie upierdliwe jak się akurat zerka na navi :)

nadol 29.06.2014 21:24

Potwierdzam problem z dołem szyby przy zerkaniu na navi. Chyba będę musiał ją przenieść nad zegary.
Dziś testowałem też kask podczas ulewy - paruje ale nie ma tragedii, można trochę szybkę uchylić. Co prawda jeszcze gorzej wtedy zerka się na navi ale jest do przeżycia.

qbaRD07 17.12.2014 19:20

Kupić, czy nie kupić, oto jest pytanie ?!?

Stoję przed zakupem dualowego kasku.
Nie wchodzi w grę szoi czy airoch bo 2000 to dla mnie zdecydowanie za dużo kasy.
Powiedzmy granica finansowa to 1000 plnów.

Rozważam sierre adventure. A moze jakaś alternatywa ?
Z tego co zauważyłem na chwilę obecną to niewiele kasków ma możliwość założenia pinlocka, posiada blendę (najmniej mi na niej zależy bo jeżdżę w okularach), i jest względnie dobrze wykonanych (śrubki, daszki itp)

To jak z tym Onilem brać ?????

ŁukaszBIA 17.12.2014 19:23

Każdy swoje chwali, polecam FLY Trekkera, solidne wykonanie, niezła wentylacja i przystępna cena (mój kosztował w IM 250zł w promocji).

sluza 17.12.2014 19:46

w ostatnim Motocyklu w teście kasków ADV wygrał NISHUA Enduro Carbon. Cena 1175

Evvil 17.12.2014 22:24

Ekhem. W maroku dwa tygodnie bez szyby a z goglami ze sierrą. Powiem tak - blenda spasowuje się z założonymi goglami. Kask się suuuuper sprawdził.

wojtekk 18.12.2014 16:07

Bardzo polecam ten kask.

qbaRD07 18.12.2014 20:02

OK siera jest niedostępna - niestety
A może ktoś ma doświadczenia z shark explore-r ??? Trochę zbajerowany ale mogę mieć biały za 1200 ???
Masa 1300, i jest blenda, tylko jest to jednak nieco wyższa póła finansowa niż np
NOX 731, czy fly treker, który to jest za 1/3 tej kwoty i też ludziska nie narzekają.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.